Ostrov hrdlořezů

Ostrov hrdlorezov

Akční / Dobrodružný / Romantický

USA / Francie / Itálie / Německo, 1995, 119 min

• lesumir

Geena je mega mrdka!(10.7.2007)

Co se týče komentáře, plně se shoduji s Kakou, sám také nechápu jak to mohl být takový propadák. Pirátské prostředí se mi vždy velmi líbilo a v něm Ostrov překonává Piráty z Karibiku díky svému realističtějšímu pojetí. Také nesmím zapomenout na skvělého záporáka Dawga Browna a jeho zubatou šavli. Film si IMHO zaslouží poctivé 4*, jde o jeden z nejlepších filmů z pirátského prostředí.(4.8.2006)

• Enšpígl

Největší problém jsem měl s obsazením hlavní hrdinky. Geena Davis se na roli drsný pirátky hodí asi jako Big Lebowski do speciálních jednotek. Navíc mám pocit, že Renny Harlin si spletl filmování s dnem ohňostrojů v Brně. Správný dobrodružství by mělo vonět dálkama nebo tajemstvím a ne prachama.(19.10.2010)

Občas neuškodí si zajít do tématu jako jsou piráti. Film je uveden v Guinessově knize rekordů jako nejvetší "propadák" všech dob, neměl prostě štěstí, ale zatracovat se rozhodně nedá. Něco do sebe má a má všechno, co příběh o pirátech má mít.(6.2.2015)

• Cival

Bezkrevný Matthew Modine, prapodivné akční scény a přeplácaný scénář poslali Harlinovu flotilu doslova ke dnu. Je nicméně krásné vidět ty prachy utopené v nedigitálních kulisách.(1.4.2003)