Ostrov hrdlořezů

Ostrov hrdlorezov

Akční / Dobrodružný / Romantický

USA / Francie / Itálie / Německo, 1995, 119 min

• LiVentura

Velmi povedená výprava včetně hudby, ovšem záměr filmu i vyznění dosti pod úrovní takovýchto "trháků"..! :-((25.9.2010)

• gouryella

Nestastny dobrodruzny film, ktery stal spoustu penez, ktere se bohuzel na vysledne kvalite vubec neprojevily. Kdyby mi bylo deset asi bych se nad timto filmem rozplyval, ale....(5.8.2002)

Občas neuškodí si zajít do tématu jako jsou piráti. Film je uveden v Guinessově knize rekordů jako nejvetší "propadák" všech dob, neměl prostě štěstí, ale zatracovat se rozhodně nedá. Něco do sebe má a má všechno, co příběh o pirátech má mít.(6.2.2015)

• Karlos80

Pirátská tématika, plachetnice, překrásné ostrovy Karibiku a dobrodružná honba za pokladem, to vše v tomto jinak v tomto jinak nenáročném, nemastně-neslaném a hlavně docela zbytečně předlouhém snímku. Film má tu správnou piratsku atmosféru, akorát jsem postrádal nějaký větší napětí. Kolikrát velice fatální a nesmyslné bitvy viz. jako ta poslední na dvou lodích, které proti sobě stojí a navzájem se snad z pěti metrů odstřelují-takový nesmysl (co se týče skutečnosti, i jisté taktiky) jsem dlouho neviděl! Dobrá místa se tu střídají s hluchými, souboje pirátů jsou asi tak napínavé jako když bojují děti v mateřské škole, domnívám se že například k Černému korzárovi má tento film hodně daleko, Geena Davis jako Morgan je sice hezká, ale jako pirátka rozhodně nepůsobí. No zázrak to vyloženě nebyl, ale takový odpad-také vyloženě ne.. Exteriéry Thajska a Malty byly vynikající a Geeně Davis to v přiléhavém korzetu také docela slušelo, ač její hlas byl opět velice nevýrazný, řekl bych že až přímo dětinsky tragický, navíc určitě by ve mě ale nevzbudila absolutně žádný respekt a autoritu neměla jako vrchní velitelka-kapitánka taktéž téměř žádnou. Není nad mužského kladného hrdinu např.s dobrodružné klasiky Černý Korzár nebo přímo Deepovského Jacka Sparrowa. Na závěr bych tedy ještě dodal-že dabing u některých osob byl přímo katastrofální! Mluvení padesátiletého chlapa jako dítě-no nevím, ale tady mohli vybrat přeci někoho vhodnějšího. 100. mil. film s megalomanskou výpravou nakonec skončil jako naprostý finanční propadák, který může oslovit vážně tak max. děti do 15. let, které se ale v té době podobně jako třeba já vezli hlavně na vlně animovaných filmů, v té době skutečně na vrcholu.. Přibližně kolem roku 1992, mě však podobným způsobem tedy asi v mých 13. letech oslovil například film Hook, tak tady se zas pokládám otázku, že přeci jenom jako pubertálnímu klukovi by se mě to zřejmě asi líbilo. Ještě bych podotkl fakt že od tohoto filmu se de facto žádnému jinému režisérovi do podobného žánru (nechtěného) na dlouhá léta tedy přesně na 8. let jít.(30.6.2007)

• tron

„Kvôli TOMUTO som sa po latinsky neučil.“ V čom je problém OSTROVA HRDLOREZOV? Pretože ak JEDEN JEDINÝ FILM ZRUINUJE KOMPLET CELÉ ŠTÚDIO (Carolco Pictures - ZÁKLADNÝ INŠTINKT, TERMINÁTOR 2: DEŇ ZÚČTOVANIA), MÁ problém! Určite nie v bombastickej výprave. Prístavy, mega lode, tajomné ostrovy, zahalené v hmle. Nechýbajú povinnosti pirátskeho žánru (mapa, vedúca k pokladu). A predsa je to také slabé! Herecké obsadenie je vyložene nevydarené (pôvodne oslovený Michael Douglas dobre vedel, prečo odmietol), Geena Davisová (Oscar za NÁHODNÉHO TURISTU) bije v titulnej úlohe ako päsť do oka, ešte horší je matný Matthew Modine (PSYCHOPAT ZO SAN FRANCISCA) ako jej potenciálna láska. Vedľajšie postavičky sú mdlé (a kapucín dokonca trápny), čo je hriech pre každý dobrodružný príbeh, ktorý stavia na tíme. Hlavný zloduch je v podaní čudného Franka Langellu (1492: DOBYTIE RAJA) ako čaj, plešina nestačí. Ďalej už iba drobnosti: nezaujímavé dialógy, nevydarené pokusy o včasné načasovanie gagu, akčné scény opulentné ale chaoticky zostrihané, snímke chýba tempo, napätie i vnútorná logika. Davisová sa odvtedy uchytila len vo vlastnom sitkome („Šou Geeny Davisovej“) a Harlin, niekdajší režisér SMRTONOSNEJ PASCE 2 a CLIFFHANGERA, skončil pri LOVCOCH MYŠLIENOK (predtým ešte skúsil druhý a posledný raz urobiť zo svojej vtedajšej manželky Davisovej akčnú hviezdu - DLHÝ BOZK NA DOBRÚ NOC). Neskorší PIRÁTI KARIBIKU sa zo všetkého poučili a boli super.(19.12.2004)