poster

Ostrov hrdlořezů

 • USA

  Cutthroat Island

 • Francie

  L'ile aux pirates

 • Německo

  Die Piratenbraut

 • Slovensko

  Ostrov hrdlorezov

Akční / Dobrodružný / Romantický

USA / Francie / Itálie / Německo, 1995, 119 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • sud
  **

  Hlavním mínusem je obsazení Geeny Davisové do hlavní role pirátky. Geena mi nevadí, líbí se mi, ale ženy mezi piráty nepatří. Navíc se mi nezdála ani trochu přesvědčivá. Matthew Modine se sice snažil, ale kde nic tu nic. Zato Frank Langella coby záporák Dog byl skvělý. Bojové scény nejsou špatné, hudba je skvělá a film nenudí. Koukatelné. 40%.(21.7.2008)

 • Terva
  ****

  Perfektní úvodní hudba ( John Debney ) a povedené kamerové záběry ( Peter Levy ) vyzvedly snímek, hned z počátku, docela vysoko. Snad to tak zůstane alespoň 50 % filmu. Dobrodružný snímek o Morganě Adamsové ( Geena Davis ), ženě, která po smrti svého otce zdědí pirátskou loď Jitřenku i z posádkou. Ve 25 minutě je strhující pasáž. Průnik Morgany a Williema Schoa přístavem a městem Port Royal je nádherný a povedený. CITÁT - S tebou vždycky byly potíže......... Morgana navštíví i Spittfieldský přístavní město a její odchod bude opět výbušný. SPOILER : CITÁT - Gratuluji, madam, právě jste zničila další město......... KONEC SPOILERU. Dobrodružný snímek plný akce a hledání pokladů, vynikající hudba a perfektní ozvučení. Film má pár chybiček, ale jinak je to slušná plavba.(5.9.2011)

 • Vitason
  ****

  To byla v roce 1995 nějaká hrozná potopa? Paměť už mi tak neslouží a přece jen mi v té době bylo 7 let, ale jinak si nedokážu vysvětlit divácký nezájem o dva velkorozpočtové filmy odehrávající se na vodě. Jedním z nich je právě Ostrov hrdlořezů a tím druhým Costnerův Vodní svět. A při tom se jedná o kvalitní filmy. Fakt. Ostrov hrdlořezů stojí za pozornost díky výborné výpravě, svižnému tempu a našlapané akci, kdy všechno vybuchuje (Občas sice i dostavník. Ale tak když mu trefili nádrž:-) a celé to za ty dvě hodinky docela rychle uteče. Geeně Davis jsem tu drsnou polohu moc nežral, ale na druhou stanu jiskření mezi ní a Matthew Modinem docela funguje. Pohodou a karibským rumem nasáklý film, který si určitě nezaslouží, aby ho každý srážel jen protože nic moc nevydělal a pár kritikům se nelíbil.(21.7.2008)

 • sinp
  *

  Na Ostrově hrdlořezů nenajdete snad nic, co by stálo za řeč. Ani se nelze divit, že po takovém propadáku nechali producenti motiv pirátů dlouho stranou, konec konců začínal to být otřepaný námět a pokud se z něj dá získat něco nového, jako v případě Pirátů z Karibiku, tak tady Vás naopak čeká zástup klišé které se doslova předhání v tom které dřív picne diváka. Herci jsou nevýrazní což je největší "zabiják" velkofilmů a Geena Davis silně přehrává. Dokonce ani ty peníze které měli být do filmu vloženy jsou vidět nezdravě málo. Výprava bídná, herci bídní, prostě film bída.(29.9.2005)

 • -OverLord-
  ****

  Tenhle dobrodružnej film jsem jako malej miloval, sice to neni nic extra ve srovnání s "pětihvězdama" podobnýho žánru, ale podívaná je to slušná a to stačí, z nostalgie dávám za 4.(19.1.2012)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace