Ostrov hrdlořezů

Die Piratenbraut

Ostrov hrdlorezov

Akční / Dobrodružný / Romantický

USA / Francie / Itálie / Německo, 1995, 119 min

Renny Harlin dokáže aj lepšie veci natočiť. Toto mi prišlo len ako vysoko rozpočtový odvar (a ťažký prepadák), v ktorom sa predviedla (jeho manželka) Geena Davis. Jej postava nie je zlá a jej výstrih ma tiež čo ponúknuť, ale chcelo by to iného režiséra (a kludne aj herečku), aby sa až tak do očí bijúco nepredvádzala, lebo niekedy to vyzerá až trápne. Ale inak fajn pirátsky film. Vypráva, kostýmy a aj akcie sa celkom podarili, ale dvojnásobná chvála patrí Johnovi Debneymu, ktorý zložil vynikajúci soundtrack, ktorý miestami prekonáva aj Pirátov Karibiku. Obľúbený soundtrack: Main Title / Morgan's Ride. 70% - 3*(2.9.2015)

To byla v roce 1995 nějaká hrozná potopa? Paměť už mi tak neslouží a přece jen mi v té době bylo 7 let, ale jinak si nedokážu vysvětlit divácký nezájem o dva velkorozpočtové filmy odehrávající se na vodě. Jedním z nich je právě Ostrov hrdlořezů a tím druhým Costnerův Vodní svět. A při tom se jedná o kvalitní filmy. Fakt. Ostrov hrdlořezů stojí za pozornost díky výborné výpravě, svižnému tempu a našlapané akci, kdy všechno vybuchuje (Občas sice i dostavník. Ale tak když mu trefili nádrž:-) a celé to za ty dvě hodinky docela rychle uteče. Geeně Davis jsem tu drsnou polohu moc nežral, ale na druhou stanu jiskření mezi ní a Matthew Modinem docela funguje. Pohodou a karibským rumem nasáklý film, který si určitě nezaslouží, aby ho každý srážel jen protože nic moc nevydělal a pár kritikům se nelíbil.(21.7.2008)

• Pohrobek

Slátaniny tohohle tyou mě vždycky odpuzovaly, snad možná být v hlavní roli muž a ubrat tak polovinu "rádobyhlášek", údajných dějových "zvratů" a připitomělé akčnosti a film by aspiroval na průměr nejvyššího kalibru. Pirátská tématika se holt musí zpracovávat úplně, ale úplně jinak. Tedy odpustit si výlety do teenagerských komedií (nemá-li jít o totální parodii) i do jejich romantických konkurentek a soustředit se alespoň na jednu vážnou postavu. (Jestli to může být vůbec někdy ženská, je jednoduchou otázkou.)(18.4.2005)

• lesumir

Geena je mega mrdka!(10.7.2007)

Zřejmě nejlepší novodový pirátský film. Sympatický, kompaktní, s množstvím vtipu a sebeparodie. Žánru rozhodně ostudu nedělá a tolik opěvované Piráty z karibiku hravě převyšuje a to prakticky ve všem. Snad jen Harlin trochu vyměkl a Ostrov hrdlořezů není tak razantní a krvavá akční podívaná, jako jeho předešlé filmy. To ovšem nemění nic na faktu, že akční scény jsou stále solidní, perfektně inscenované a správně dynamické. Geena Davis je fajn, Langella je naprosto geniální. Jeho hlášky patří k nezapomenutelným. Samotnou kapitolu na závěr pak tvoří jedinečný hudební doprovod. Rozhodně jeden z klenotů filmové hudby vůbec. Chce to nadhled, dobrou náladu a nekritičnost. Pak si člověk snímek užije měrou vrchovatou.(22.11.2003)