Ostrov hrdlořezů

Die Piratenbraut

Ostrov hrdlorezov

Akční / Dobrodružný / Romantický

USA / Francie / Itálie / Německo, 1995, 119 min

rozpočet : $98 million tržby americké : $10,017,322 . bolo by to za dve ale je tu skvelá hudba(24.12.2006)

Renny Harlin dokáže aj lepšie veci natočiť. Toto mi prišlo len ako vysoko rozpočtový odvar (a ťažký prepadák), v ktorom sa predviedla (jeho manželka) Geena Davis. Jej postava nie je zlá a jej výstrih ma tiež čo ponúknuť, ale chcelo by to iného režiséra (a kludne aj herečku), aby sa až tak do očí bijúco nepredvádzala, lebo niekedy to vyzerá až trápne. Ale inak fajn pirátsky film. Vypráva, kostýmy a aj akcie sa celkom podarili, ale dvojnásobná chvála patrí Johnovi Debneymu, ktorý zložil vynikajúci soundtrack, ktorý miestami prekonáva aj Pirátov Karibiku. Obľúbený soundtrack: Main Title / Morgan's Ride. 70% - 3*(2.9.2015)

Perfektní úvodní hudba ( John Debney ) a povedené kamerové záběry ( Peter Levy ) vyzvedly snímek, hned z počátku, docela vysoko. Snad to tak zůstane alespoň 50 % filmu. Dobrodružný snímek o Morganě Adamsové ( Geena Davis ), ženě, která po smrti svého otce zdědí pirátskou loď Jitřenku i z posádkou. Ve 25 minutě je strhující pasáž. Průnik Morgany a Williema Schoa přístavem a městem Port Royal je nádherný a povedený. CITÁT - S tebou vždycky byly potíže......... Morgana navštíví i Spittfieldský přístavní město a její odchod bude opět výbušný. SPOILER : CITÁT - Gratuluji, madam, právě jste zničila další město......... KONEC SPOILERU. Dobrodružný snímek plný akce a hledání pokladů, vynikající hudba a perfektní ozvučení. Film má pár chybiček, ale jinak je to slušná plavba.(5.9.2011)

• choze

OSTROV HRDLOŘEZů by byl slabý, i kdyby vznikl v osmdesátkách, a nechce se mi věřit, že od výrazně lépe natočených PIRÁTů Z KARIBIKU nebo MASTER AND COMMANDER ho dělí pouhých osm let. Oproti nim totiž působí i přes pár pěkných záběrů, velkorysou výpravu a pár dobrých nápadů a hlášek zoufale staticky a za to, že vás nechytí může do značné míry i prapodivná dvojka Geena Davis a Matthew Modine s nulovou vzájemnou chemií.(1.8.2005)

• flanker.27

Film, proti kterému jsou i třetí Piráti takřka veledílo. Klidně mi říkejte šovinista, ale ženský v akčních rolích nemám rád, obzvlášť coby velitelky zásahových týmů a kapitánky pirátských lodí už vůbec (holt Harlin se asi v předmanželský smlouvě zavázal splnit manželce každý přání). Ale i bez toho je tohle neskutečně pitomá věc, naprosto ujetý scénář co se týká charakterů, směřování děje, zvratů, zkrátka všeho. Dodnes nechápu, jak se mi to povedlo dokoukat do konce, asi v tom bylo něco svym způsobem fascinujícího. Člověk si pořád říká ne, to neudělaj, a ono jo.(10.11.2007)

• - Režisér snímku Renny Harlin si střihl bezejmennou roli jednoho z pirátů. (Olík)

• - Z důvodu nízkých zisků a vysokého rozpočtu snímku vyhlásila produkční společnost Carolco bankrot, a to už šest týdnů před premiérou filmu. (Coldrex)

• - Scénář a kulisy byly dokončovány bez dohledu režiséra Rennyho Harlina. Výsledky se mu však nezamlouvaly, a tak se začalo bourat, přestavovat a přepisovat. Také to je důvodem, proč se rozpočet snímku vyšplhal až na 115 milionů amerických dolarů. V kinech jich poté ale utržil pouze 11 a půl. (Coldrex)