Ostrov hrdlořezů

Ostrov hrdlorezov

Akční / Dobrodružný / Romantický

USA / Francie / Itálie / Německo, 1995, 119 min

• Pohrobek

Slátaniny tohohle tyou mě vždycky odpuzovaly, snad možná být v hlavní roli muž a ubrat tak polovinu "rádobyhlášek", údajných dějových "zvratů" a připitomělé akčnosti a film by aspiroval na průměr nejvyššího kalibru. Pirátská tématika se holt musí zpracovávat úplně, ale úplně jinak. Tedy odpustit si výlety do teenagerských komedií (nemá-li jít o totální parodii) i do jejich romantických konkurentek a soustředit se alespoň na jednu vážnou postavu. (Jestli to může být vůbec někdy ženská, je jednoduchou otázkou.)(18.4.2005)

Tento propadák mi zase nepřišel tak strašný. A ani mi tu nevadí Geena Davis, spíše mi přijde dost bezkrevný Modine. Pravda ovšem je, že je pro mě při sledování filmu hodně podstatná hudba a John Debney zde složil jednu z nejlepších hudebních kompozic pro film vůbec. Možná proto jsem k tomuto snímku docela shovívavý.(28.7.2003)

• Chrustyn

Renny Harlin se snažil oživit pirátské téma ale moc se mu to nepovedlo. Je tu řada spektakulárních akčních scén a neskutečná výprava ale jinak šeď, nuda a neskutečně otravná dvojka Davis - Modine.(23.9.2007)

• nash.

Přes všechny snahy tahle kocábka narazila na skaliska vrtkavé divácké přízně a vinou mizerného scénáře šla navzdory velkolepé výpravě, všem akčním scénám rychle ke dnu. Stáhla sebou nejen Geenu Davisovou, ale především kapitána Harlina a nepomohlo jim ani to, že si o rok později napravili reputaci skvělým Dlouhým polibkem na dobrou noc,(28.5.2009)

Rádobylíbivý pokus připomenout korzárskou klasiku jakou bezesporu byly filmy s Errolem Flynnem nebo třeba Černý Korzár s Kabirem Bedim. Ale ani krása hlavní hrdinky (ostatně která žena s takovými dvojčátky jako má Geena Davisová by v korzetových šatech nepozvedla úroveň čehokoliv čeho by se účastnila, že ano?;)) a tradiční devizy tohoto žánru (exotika, souboje a spol.) toho moc nezmůžou. Prostě nic moc, pomineme-li velice dobrou hudbu, která je dílem Johna Debneyho, a díky které dostává Ostrov Hrdlořezů ***.(28.3.2003)

• - V čase natáčania filmu bol Renny Harlin vo vzťahu s herečkou Geenou Davis (Morgan Adams), ktorá hrala doposiaľ len v komediálne ladených filmoch. Renny presvedčil producenta Marria Kassara, aby z nej spravil akčnú hviezdu. (beso74)

• - Režisér snímku Renny Harlin si střihl bezejmennou roli jednoho z pirátů. (Olík)

• - Film byl natáčen na Maltě. (fannah)