-
Film byl natáčen na Maltě.
(fannah)
-
Renny Harlin byl nominován na cenu Razzie za nejhorší režii roku.
(fannah)
-
Paradoxně, hudba k tomuto filmu je označována za nejlepší dílo Johna Debneyho a mezi fanoušky filmové hudby patří k nejoblíbenějším soundtrackům vůbec.
(fannah)
-
Původně si měl roli Shawa zahrát Micheal Douglas. Ten však z projektu odstoupil, protože tvůrci odmítali dát této postavě větší prostor.
(Coldrexx)
-
Matthew Modine byl do role obsazen hlavně proto, že uměl výborně šermovat.
(Coldrexx)
-
Scénář a kulisy byly dokončovány bez dohledu režiséra Rennyho Harlina. Výsledky se mu však nezamlouvaly, a tak se začalo bourat, přestavovat a přepisovat. Také to je důvodem, proč se rozpočet snímku vyšplhal až na 115 milionů amerických dolarů. V kinech jich poté ale utržil pouze 11 a půl.
(Coldrexx)
-
Z důvodu nízkých zisků a vysokého rozpočtu snímku vyhlásila produkční společnost Carolco bankrot, a to už šest týdnů před premiérou filmu.
(Coldrexx)
-
Film je uveden v Guinessově knize rekordů jako nejvetší "propadák" všech dob.
(Terva)
-
Režisér snímku Renny Harlin si střihl bezejmennou roli jednoho z pirátů.
(Olík)