Jsou zase Vánoce a John McClane na letišti ve Washingtonu čeká na svou manželku. Neznám lepší způsob jak strávit tohle parné letní odpoledne (12.7.2006, teplota 32`C ve stínu) než ve společnosti Johna a všehoschopných teroristů. Bruce Willis je jako McClane prostě bezchybný a i po 16-ti letech stejně "cool" jako předtím (to se ale asi tohle slovo ještě nepoužívalo ;-)). Renny Harlin zvládá akční i napínavé momenty perfektně a spousta déjá vu narážek typu: "Chtěl bych někdy mít normální Vánoce. Stromeček, dát si krocana..." SMRTONOSNOU PAST 2 příjemně odlechčují. Škoda, že už se takové filmy přestaly točit.(12.7.2006)

Fáze 1: Může se to stát i vám. Fáze 2: Tak tomu už se říká pech. Fáze 3: Na posraného i hajzl spadne. Fáze 4: Pravděpodobnost zásahu meteoritem do hlavy. Policista McClane užívající si pobyty v nepravou chvíli na nepravém místě se zrovna nachází ve dvojce a měl by možná zauvažovat o židovské víře, aby si taky jednou užil klidných Vánoc bez lineckého rozstříleného v teroristickém abdominu. Harlin postrádá McTiernanovu lehkost, nicméně Willis ve vrcholné formě byl na svých bedrech schopen unést cokoliv.(21.6.2010)

Na vánoce dostávají lidé na celé planetě dárečky, zpívají koledy a zcela se odávají vánoční pohodě, všichni, až na jednoho, na Johna McClana, ten pravidelně na štědrý den dostává teroristy, zpívá Jupijajej motherfucker a zcela se odává zabíjení a destrukci. John McClane se tentokrát rozhodl uspořádat svou alternativní christmas party na letišti Los v Angeles, koledovat si k McClanovi tentokrát přišli elitně vycvičení zabijáci v čele s Francem Nerem a jelikož byl mistr McClane vánočně naladěn, vykoledovali si vskutku mnoho dárků, rampouchem do oka, hod člověka do trysky letadla, prostě McClane zcela podlehnul té krásné vánoční atmosféře, plné rodinného štěstí, lásky a vůni cukroví a že musí po skončení McClanovi christmas party stavět nové letiště o to přece nejde, hlavně že si pan McClane užil šťastný a veselý a my s ním.(11.2.2008)

"How can the same shit happen to the same guy twice?" Inu, spíše nemůže, protože Die Hard 2 rozhodně není totéž co jednička a teď se podržte, líbí se mi totiž více! Renny Harlin možná není kdovíjaký světový režisér a McTiernanova realistická elminiace protivníků jednoho po druhém je ta tam, ale Die Hard 2 má díky své odvážnější akci, nadsázce, humoru a dokonale vystihnuté atmosféře Vánoc a pokroku 90. let své neopakovatelné kouzlo, nostalgikovo srdce jen zaplesá... A se slušným scénářem obsahujícím i nějaký ten nečekaný zvrat, explodujícími letadly a božím Bruce Willisem je to zkrátka totální nářez. 9/10(10.7.2008)

Slabší než jednička, leč stále ještě vysoce kvalitní akční řemeslo. Větší hrací prostor už ale zjevně představuje problém...(7.7.2010)