Pořád velmi nadprůměrný akční film s příjemným hereckým obsazením.(3.3.2003)

Na vánoce dostávají lidé na celé planetě dárečky, zpívají koledy a zcela se odávají vánoční pohodě, všichni, až na jednoho, na Johna McClana, ten pravidelně na štědrý den dostává teroristy, zpívá Jupijajej motherfucker a zcela se odává zabíjení a destrukci. John McClane se tentokrát rozhodl uspořádat svou alternativní christmas party na letišti Los v Angeles, koledovat si k McClanovi tentokrát přišli elitně vycvičení zabijáci v čele s Francem Nerem a jelikož byl mistr McClane vánočně naladěn, vykoledovali si vskutku mnoho dárků, rampouchem do oka, hod člověka do trysky letadla, prostě McClane zcela podlehnul té krásné vánoční atmosféře, plné rodinného štěstí, lásky a vůni cukroví a že musí po skončení McClanovi christmas party stavět nové letiště o to přece nejde, hlavně že si pan McClane užil šťastný a veselý a my s ním.(11.2.2008)

"Další suterén, další výtah. Jak je možný, že se to stane hned dvakrát?" První díl je zaslouženým kultem, ale já musím jít proti proudu a druhou Past vychválit ještě o něco víc. Harlin bere příběh od podlahy, nechává McClanea být znovu zranitelným poldou, se kterým občas někdo zamává a zcela samozřejmě si poradí i s přirozeným a překvapivě propracovaným přerodem do zachránce. Situace jako vystřižená z Nakatomi Plaza tak díky letištnímu prostoru působí umocněná na druhou. Jedinou výhodu si tak předchozí dobrodružství nechává v hlavním záporákovi, letištní fantom totiž není osobnost Hansova typu, ale pouze sadistický bad guy. O ten kus lepší než jednička je Die Harder hlavně o akci, která tu vypadá ještě drsněji i ladněji než u staršího bratříčka. 90%(16.6.2007)

Viac akcie, viac prostredí, stále cool Bruce Willis, poriadni záporáci, vianočná atmosféra a rýchla akčná jazda, ktorá baví vždy, keď na ňu natrafím. Dvojka si udržuje vysoko postavenú latku kultovej jednotky.(19.8.2011)

Ano, je to pořád ten dobrý McClane, na jakýho jsme kurva zvyklí! Bruce asi neumí natočit špatný akční film, on se pro akční filmy narodil!(20.2.2008)