Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Skejpr
  ****

  Slabší než jednička, leč stále ještě vysoce kvalitní akční řemeslo. Větší hrací prostor už ale zjevně představuje problém...(7.7.2010)

 • mandes
  *****

  rozpocet-$70 million trzby-$239,540,947(23.9.2006)

 • choze
  ****

  Opět jsou tu Vánoce. Někdejší manželská krize McClaneových je už dávno zažehnána, na znamení čehož tentokrát letí naopak Holly za Johnem. Jenže co čert nechtěl, letiště obsadí teroristé... Těžko si představit lepší volbu režiséra pro pokračování vánočního akčňáku než chladnokrevného fiňáka Harlina (CLIFFHANGER, DLOUHÝ POLIBEK NA DOBROU NOC), který to umí nejvíc rozpálit na sněhu. Záporák je tentokrát slabší, ale jeho plán nápaditější a zákeřnější než v jedničce, pročež koncept "osamělého bojovníka v uzavřeném prostoru" letí oknem ven. Harlin jak je u sequelů zvykem tvrdí akci a vyhazuje do povětří jedno letadlo za druhým a dodává dvojce rozměr katastrofického filmu, upomínající na sedmdesátkovou vlnu leteckých thrillerů. Díky tomu se mnoho z hutné atmosféry originálu vytratilo a nezachránil to ani návrat většiny starých známých (opět skvělý William Atherton jako bezskrupulózní reportér) a některé zachované trademarky (byrokratický policajt), které se posunuly dál (byrokratický policajt se nakonec vzpamatuje ze své blbosti). Také nelze nezmínit skvělé hlášky a McClaneovy monology, z nichž si mnohé utahují z toho, že McClane podruhé vstoupil do stejné řeky ("ZASE SE ZAPLÍTÁŠ S TERORISTAMA, JOHNE.") Kéž by každý sequel vypadal takhle, to by bylo na světě krásně. I když je zajímavé, že oproti takové méně inteligentní a sebeironické rambovské sérii, kde byl krásný posun mezi jedničkou a dvojkou (v jedničce se o Vietnamu mluví, ve dvojce se do něj podíváme), se série Pastí spokojila s kopírákem. Mimochodem všimli jste si narážek na další Silverovy filmy (generál Esperanza pochází z fiktivní jihoamerické země Val Verde stejně jako diktátor z KOMANDA, babka v letadle si čte časopis, na jehož titulní stránce je obrázek ze SMRTONOSNÉ ZBRANĚ)? "SLYŠELA JSEM, ŽE NA LETIŠTI BYLI TERORISTÉ." - "TAKY JSEM TO SLYŠEL."(21.1.2007)

 • Tosim
  *****

  Já v podstatě rozdíl mezi prvním a druhým filmem nevidím, snad v jednotlivostech děje a atmosféry, rozhodně ne v kvalitě. Dvojka mi připadne opravdu více naturalistická (oko...) a mnohem více akční, což nepovažuji ani za klad, ani zápor, jen za fakt. Zkrátka a dobře si myslím, že podtitul DIE HARDER tady opravdu sedí. Je to nářez!!!(13.8.2003)

 • genetique
  *****

  Oživenie atraktívnosti vpustením McLanea do letiskových priestorov bol dobrý nápad, no trošku je to natiahnuté okolo šéfa polície. Hlášky sú ale veľké plus, akcia ukážková a film stále patrí k špičke akčného žánru. Cencúľom v oku RULEZ! Som rád, že si Harlin vystrieľal všetok svoj potenciál práve na tomto filme. 90%.(17.5.2006)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace