stále značně kvalitní oproti mnoha dalším akčním flákům, ale na kultovnost jedničky to nemá, i když se to asi k těm Vánocům tady v Česku hodí více než prosluněné LA. Zimní nálada ve filmu krásně přechází i na diváka, a vytváří potřebnou atmosféru na užití si celého filmu. McClane stále cedí tvrdé hlášky, záporáci umírají jeden po druhém a jeho žena je v tom znovu zapletena. A i ten protiva reportér. Potěšilo malé cameo černocha z jedničky, záporák o něco slabší, na druhou stranu oproti Nakatomi je tady i nějaká ta pointa, takže díky tomu byla i nějaká změna. Ale stále je to "jen" pokračování, které už nemůže tak příjemně překvapit, takže jen 4. S pocitem dobře odvedené práce(27.12.2010)

Pokračování vánočního akčňáku v podobném duchu. Akčnější a bombastičtější, avšak pouze s jednou kultovní scénou - rampouch. I tak ale nadprůměrná zábava. 80%.(10.6.2007)

O něco slabší, ale pořád vysoký nadstandard. Mimochodem, všimli jste si Roberta Patricka jako jednoho z teroristů? Je to pozdější T 1000 z Terminátora 2.(2.6.2003)

Pro mě nedosáhla ani zdaleko vrcholu jakým je první díl. Je to celkem škoda, ale už jen příběh s letadlem podle mě neměl moc velkou šanci. I přesto z toho Bruce dostal co mohl.(25.6.2004)

Nesnáší lítání, nerad prohrává a jediná mrtvola, která se (zatím) na letišti nachází je jeho dílem!..... Málokteré pokračování se tak povede! Hlavně proto, že i zde se teroristi chovají normálně a ne jako banda tupců. Bezchybná režie, výtečný B.Willis, jenže R.Harlin je až druhej...(9.7.2006)

• - Letoun generála Esperanzy ve skutečnosti neexistuje. Jedná se o upravený typ C-123 Provider, který má v běžné podobě 2 pístové a 2 pomocné proudové motory. Letoun ve filmu má 4 velké proudové motory a navíc je vybaven vystřelovacími sedadly, což běžné C-123 nemají. (Foxhound#1)

• - John McClain vysvětluje kapitánu Lorenzovi, že na něj terorista vytáhl německou porcelánovou pistoli Glock 7, která není vidět na detektoru. To jsou čtyři chyby v jedné větě: 1.Glock 7 neexistuje, 2. Glock je rakouská firma a zbraně se vyrábějí v Rakousku, 3. Není porcelánová, ale poloplastová (závěr z oceli, tělo zbraně z plastu), 4. Na detektoru i rentgenu je k poznání. (JohnSmith)

• - Generál Ramon Esperanza v podání Franca Nera je bývalým samozvaným diktátorem ve fiktivní latinskoamerické republice Valverde, tedy té samé, kde stejnou roli zastával i Dan Hedaya jako generál Arius v klasice Kommando. (Divočák)