Druhy dil mi pripada preci jen vice hollywoodsky navoneny - uz to neni tak "realisticke" jako jednicka. Ale porad nadprumerna akcnarna.(6.8.2002)

Pořád velmi nadprůměrný akční film s příjemným hereckým obsazením.(3.3.2003)

Místo: letiště Čas: Vánoce Osoba: superpolda z města andělů. Problém: Všiví teroristé se zákeřným plánem osvobodit drogového krále. Chudák Honzík McClanů. Už se těšil na dobře propečeného krocana a jeho největší problém byl lístek za nesprávné parkování. Jenže někteří lidé fungují jako magnety na pohromy: takže se tenhle správný chlap na špatném místě vydá na další lov na škodnou. Na pouti lemované potoky krve, horami hlášek a jedním překvapivým zvratem sledujeme děj pod trojím úhlem: očima bandy teroristů, McClanea a také jeho manželky, která je na palubě jednoho z ohrožených padadýlek spolu s nechvalně známým novinářským podvraťákem. Navzdory sněhu všude kolem je Die Hard 2 zatraceně horká půda- nebojí se scifi kaskadérských kousků, naturalistických obrazů zabíjení a každé druhé slovo začíná na písmeno F. Na rozdíl od jedničky je pryč strach o hlavního hrdinu, na rozdíl od trojky a čtyřky chybí buddy, který by onu mcclaneovskou neprůstřelnost několika verbálními kulkami trochu zlehčil. Jediný problém u tohoto typu filmů je má zvídavost, s níž se dožaduji technických detailů, strategických variant a záložních hypotéz. " Neměla třeba NASA nějaký jiný způsob, jak komunikovat s letadlem? A co na to Národní úřad pro civilní letectví? " Umíte si představit, kam by mě s tím poslal JohnMcClane. Ehm, já taky. :)(30.11.2008)

Aj keď to nebýva častým zvykom, v tomto prípade sa mi smrtonosné pokračovanie páčilo trošičku viac. Zatiaľ čo jednotka nevystrčila päty z mrakodrapu, dvojka ma potešila perfektne budovaným napätím na letisku s miliónmi cestujúcich a akčnými sekvenciami v podstate už od úvodu a bez nejakých dlhých obkecávačiek. Nadupaná willisovská jazda bez žiadnych zdĺhavých chvíľ, no ohromujúca svojou precíznosťou a štylizovanosťou, z ktorej aj Michael Bay musel mať jednoznačnú radosť :-)(29.6.2010)

Prvá Smrtonosná pasca nastavila úroveň poriadne vysoko a o to príjemnejšie prekvapenie je, že toto pokračovanie je takmer po všetkých stránkach ešte o trochu lepšie. Je to síce typický štýl pokračovania, teda všetko, čo fungovalo predtým je tu ešte vo väčšej miere, ale na rozdiel od väčšiny ostatných prípadov je to tu len ku prospechu. Umiestniť dej do prostredia letiska je perfektný nápad, už nie je tak obmedzené, ako mrakodrap, ale toto prostredie mi príde podstatne atraktívnejšie, interiéry sú zaujímavejšie a dostatočný priestor dostanú aj pekné exteriéry. Teroristi majú opäť veľkolepý plán, pred ktorého uskutočnením sa nezastavia pred ničím, ale veľmi sa mi páčil ten ich profesionálny prístup, nikdy sa nenechajú vyprovokovať a ani nelikvidujú tých, čo chybovali, stále fungujú ako správny tím. Ale aj o to ťažšie to má samotný John McClane, ktorý tu už nepôsobí ako jediné ohrozenie plánu terorostov, ale skôr tu väčšinu času plní len úlohu takého menšieho škodcu, ktorý sa vždy objaví na správnom mieste a urobí teroristom nejaké straty, ale vlastne je to pre nich len také zanedbateľné zdržanie a všetko funguje podľa plánu. Práve v tomto mi to príde trochu realistickejšie, ale hlavne opäť perfektne dejovo zvládnuté a podporené skvelou vianočnou atmosférou, tentoraz už aj so snehom, takže toto je radosť pozerať od prvej do poslednej minúty. Obsadeniu sa nedá nič vytknúť, Bruce Willis je tu stále perfektný, síce má menej hlášok, ale inak ma tu bavil ešte o trochu viac, vrátilo sa viacero vedľajších postáv z jednotky, ako jeho manželka, kamarát policajt, alebo novinár, pridalo sa výborné zloženie letiska a dvojica policajtov a opäť skvelé zloženie záporákov. Síce nikto z nich nie je tak výnimočný herec, ako Alan Rickman, ale práve tento typ mám ešte radšej. Vedúce vojenské trio, William Sadler, John Amos a Franco Nero, ale aj medzi radovými žoldniermi sa dá nájsť dostatok známych tvárí. Akcia je na tom rovnako, ako aj celý film, takže opäť v podobnom štýle, ale väčšia a trochu rozmanitejšia. Ale aj tentoraz je skvelo natočená a pomerne drsná. Súboje očakávane moc nevynikajú, ale všetky prestrelky sú skvelé, rovnako aj rôzne likvidácie, vyniká hlavne použitie cencúľa, k tomu parádne veľkolepé výbuchy a ešte aj nejaké tie naháňačky. Najviac ma mrzí, že finále je z celého filmu najslabšie, ale tiež nie je zlé a hlavne, že film v priebehu ponúkne mnoho skvelých akčných scén. A najviac ma bavia prestrelka so skupinou, ktorá práve zneškodnila celú zásahovú jednotku, katapultovanie alebo naháňačka na snežných skútroch. Renny Harlin tiež svoju prácu v ničom nepokazil, rovnako dokonalá žánrová práca, ako aj predtým. Tento diel mám z celej série asi najradšej, vianočná klasika, ktorú spolu s prvým dielom nesmie chýbať na žiadne vianoce. 90%(1.1.2011)

• - Letoun generála Esperanzy ve skutečnosti neexistuje. Jedná se o upravený typ C-123 Provider, který má v běžné podobě 2 pístové a 2 pomocné proudové motory. Letoun ve filmu má 4 velké proudové motory a navíc je vybaven vystřelovacími sedadly, což běžné C-123 nemají. (Foxhound#1)

• - Spoiler: Pokud si změříme dobu, po kterou Willis zápolí nejdřív s Johnem Amosem a poté s Williamem Sadlerem na křídle Esperanzova letadla, při zachování pojezdové rychlosti by stroj za tu dobu urazil vzdálenost několika kilometrů. (Robbi)

• - Snímek je zakončen stejnou skladbou jako předchozí díl. Jedná se o píseň "Let It Snow! Let It Snow! Let It Snow!", a to opět v původní verzi od Vaughna Monroea. (4ward)