"How can the same shit happen to the same guy twice?" Inu, spíše nemůže, protože Die Hard 2 rozhodně není totéž co jednička a teď se podržte, líbí se mi totiž více! Renny Harlin možná není kdovíjaký světový režisér a McTiernanova realistická elminiace protivníků jednoho po druhém je ta tam, ale Die Hard 2 má díky své odvážnější akci, nadsázce, humoru a dokonale vystihnuté atmosféře Vánoc a pokroku 90. let své neopakovatelné kouzlo, nostalgikovo srdce jen zaplesá... A se slušným scénářem obsahujícím i nějaký ten nečekaný zvrat, explodujícími letadly a božím Bruce Willisem je to zkrátka totální nářez. 9/10(10.7.2008)

Aj keď to nebýva častým zvykom, v tomto prípade sa mi smrtonosné pokračovanie páčilo trošičku viac. Zatiaľ čo jednotka nevystrčila päty z mrakodrapu, dvojka ma potešila perfektne budovaným napätím na letisku s miliónmi cestujúcich a akčnými sekvenciami v podstate už od úvodu a bez nejakých dlhých obkecávačiek. Nadupaná willisovská jazda bez žiadnych zdĺhavých chvíľ, no ohromujúca svojou precíznosťou a štylizovanosťou, z ktorej aj Michael Bay musel mať jednoznačnú radosť :-)(29.6.2010)

Soundtrack Michael Kamen: 1. Colonel Stuart - Michael Kamen ,2. Baggage Handling - Michael Kamen ,3. General Esperanza ,4. The Annexe Skywalk ,5. The Church ,6. The Doll ,7. The Runway ,8. In The Plane ,9. Icicle ,10. Snowmobiles ,11. The Terminal ,12. Finlandia, tone poem for orchestra, Op. 26 ,(14.5.2011)

O něco slabší, ale pořád vysoký nadstandard. Mimochodem, všimli jste si Roberta Patricka jako jednoho z teroristů? Je to pozdější T 1000 z Terminátora 2.(2.6.2003)

Opět jsou tu Vánoce. Někdejší manželská krize McClaneových je už dávno zažehnána, na znamení čehož tentokrát letí naopak Holly za Johnem. Jenže co čert nechtěl, letiště obsadí teroristé... Těžko si představit lepší volbu režiséra pro pokračování vánočního akčňáku než chladnokrevného fiňáka Harlina (CLIFFHANGER, DLOUHÝ POLIBEK NA DOBROU NOC), který to umí nejvíc rozpálit na sněhu. Záporák je tentokrát slabší, ale jeho plán nápaditější a zákeřnější než v jedničce, pročež koncept "osamělého bojovníka v uzavřeném prostoru" letí oknem ven. Harlin jak je u sequelů zvykem tvrdí akci a vyhazuje do povětří jedno letadlo za druhým a dodává dvojce rozměr katastrofického filmu, upomínající na sedmdesátkovou vlnu leteckých thrillerů. Díky tomu se mnoho z hutné atmosféry originálu vytratilo a nezachránil to ani návrat většiny starých známých (opět skvělý William Atherton jako bezskrupulózní reportér) a některé zachované trademarky (byrokratický policajt), které se posunuly dál (byrokratický policajt se nakonec vzpamatuje ze své blbosti). Také nelze nezmínit skvělé hlášky a McClaneovy monology, z nichž si mnohé utahují z toho, že McClane podruhé vstoupil do stejné řeky ("ZASE SE ZAPLÍTÁŠ S TERORISTAMA, JOHNE.") Kéž by každý sequel vypadal takhle, to by bylo na světě krásně. I když je zajímavé, že oproti takové méně inteligentní a sebeironické rambovské sérii, kde byl krásný posun mezi jedničkou a dvojkou (v jedničce se o Vietnamu mluví, ve dvojce se do něj podíváme), se série Pastí spokojila s kopírákem. Mimochodem všimli jste si narážek na další Silverovy filmy (generál Esperanza pochází z fiktivní jihoamerické země Val Verde stejně jako diktátor z KOMANDA, babka v letadle si čte časopis, na jehož titulní stránce je obrázek ze SMRTONOSNÉ ZBRANĚ)? "SLYŠELA JSEM, ŽE NA LETIŠTI BYLI TERORISTÉ." - "TAKY JSEM TO SLYŠEL."(21.1.2007)