Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Djkoma
  ***

  Pro mě nedosáhla ani zdaleko vrcholu jakým je první díl. Je to celkem škoda, ale už jen příběh s letadlem podle mě neměl moc velkou šanci. I přesto z toho Bruce dostal co mohl.(25.6.2004)

 • Kaka
  ****

  Akční poetika jde Harlinovi naprosto fantasticky a výsledný efekt je výborný. Není se ani čemu divit, neboť nad Die Hard 2 se podepsala samá esa. Režie Harlin, střih Baird, kamera Wood a soupiska herců je rovněž solidně zvučná. Akce samozřejmě bravurní a krví se skutečně nešetří. Scénáristicky rozmáchlejší a mnohem méně předvídatelné, oproti tomu sem tam je to už doslova akční exhibice. Letiště je atraktivní prostředí a pokud se k tomu připočtou ještě profesionální žoldáci, mariňáci, drogový baron a držkatý kapitán letištní policie, máme zápletku hned pro tři filmy dohromady. McLane je stejný frajer jako v Nakatomi a opět cedí jednu drsnou hlášku za druhou. Takto má vypadat zlatá akční pecka 90. let.(28.9.2006)

 • genetique
  *****

  Oživenie atraktívnosti vpustením McLanea do letiskových priestorov bol dobrý nápad, no trošku je to natiahnuté okolo šéfa polície. Hlášky sú ale veľké plus, akcia ukážková a film stále patrí k špičke akčného žánru. Cencúľom v oku RULEZ! Som rád, že si Harlin vystrieľal všetok svoj potenciál práve na tomto filme. 90%.(17.5.2006)

 • Tosim
  *****

  Já v podstatě rozdíl mezi prvním a druhým filmem nevidím, snad v jednotlivostech děje a atmosféry, rozhodně ne v kvalitě. Dvojka mi připadne opravdu více naturalistická (oko...) a mnohem více akční, což nepovažuji ani za klad, ani zápor, jen za fakt. Zkrátka a dobře si myslím, že podtitul DIE HARDER tady opravdu sedí. Je to nářez!!!(13.8.2003)

 • H34D
  *****

  "How can the same shit happen to the same guy twice?" Inu, spíše nemůže, protože Die Hard 2 rozhodně není totéž co jednička a teď se podržte, líbí se mi totiž více! Renny Harlin možná není kdovíjaký světový režisér a McTiernanova realistická elminiace protivníků jednoho po druhém je ta tam, ale Die Hard 2 má díky své odvážnější akci, nadsázce, humoru a dokonale vystihnuté atmosféře Vánoc a pokroku 90. let své neopakovatelné kouzlo, nostalgikovo srdce jen zaplesá... A se slušným scénářem obsahujícím i nějaký ten nečekaný zvrat, explodujícími letadly a božím Bruce Willisem je to zkrátka totální nářez. 9/10(10.7.2008)

 • - Ve scéně, kdy Stuart (William Sadler) bojuje s Johnem McClanem (Bruce Willis), používá japonské bojové umění Karate Goju-Ryu . (Zdroj: ČSFD.cz)

 • - John McClain vysvětluje kapitánu Lorenzovi, že na něj terorista vytáhl německou porcelánovou pistoli Glock 7, která není vidět na detektoru. To jsou čtyři chyby v jedné větě: 1.Glock 7 neexistuje, 2. Glock je rakouská firma a zbraně se vyrábějí v Rakousku, 3. Není porcelánová, ale poloplastová (závěr z oceli, tělo zbraně z plastu), 4. Na detektoru i rentgenu je k poznání. (JohnSmith)

 • - Spoiler: John McClane zabije 24 ľudí. (m.a.t.o.)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace