Jak je možné, že se v každém, v každičkém díle najde nějaký uniformovaný pablb, který zavírá oči a arogantně odkazuje hlavního hrdinu do patřičných těch ... mezí? Copak v řídích funkcích na povolaných místech fungují hlavně lidé s klapkami na očích, které si sundají těsně před závěrečnými titulky? Člověk se u každého zhlédnutí musí vždycky tááák rozčílit ... A taky mohli na Brjůse použít kvalitnější kečup s vyšším procentuálním podílem rajčat a ne to zředěné, světle červené cosi. Jinak samozřejmě považuji celou akční sérii o neohroženém policistovi Johnu McClanovi za kultovní a nestárnoucí zábavu. ;-)(9.2.2014)

Těžko říct, jak to ten Bruce dělá, ale mě pokaždé dostane. Postava Johna McClanea patří mezi jeho nejpovedenější. Ikdyž mě tady nerozpláče jako v Armageddonu, stejně jsem nalepená na obrazovce a slintám. John vždycky ví, co říct a vždycky ví, co udělat. Pro mně je hrdina, kterému věřím každý pohyb. A nebylo by to ono, kdyby sem tam nehodil kvalitní hlášku. Nejlépe v těch nejprekernějších situacích, že..Jelikož mám slabost pro letištní prostory, tenhle díl mám ještě o trochu radši než jedničku. 4,5*(20.8.2011)

Na vánoce dostávají lidé na celé planetě dárečky, zpívají koledy a zcela se odávají vánoční pohodě, všichni, až na jednoho, na Johna McClana, ten pravidelně na štědrý den dostává teroristy, zpívá Jupijajej motherfucker a zcela se odává zabíjení a destrukci. John McClane se tentokrát rozhodl uspořádat svou alternativní christmas party na letišti Los v Angeles, koledovat si k McClanovi tentokrát přišli elitně vycvičení zabijáci v čele s Francem Nerem a jelikož byl mistr McClane vánočně naladěn, vykoledovali si vskutku mnoho dárků, rampouchem do oka, hod člověka do trysky letadla, prostě McClane zcela podlehnul té krásné vánoční atmosféře, plné rodinného štěstí, lásky a vůni cukroví a že musí po skončení McClanovi christmas party stavět nové letiště o to přece nejde, hlavně že si pan McClane užil šťastný a veselý a my s ním.(11.2.2008)

Pokračování vánočního akčňáku v podobném duchu. Akčnější a bombastičtější, avšak pouze s jednou kultovní scénou - rampouch. I tak ale nadprůměrná zábava. 80%.(10.6.2007)

Pro mě nedosáhla ani zdaleko vrcholu jakým je první díl. Je to celkem škoda, ale už jen příběh s letadlem podle mě neměl moc velkou šanci. I přesto z toho Bruce dostal co mohl.(25.6.2004)