Formule!

Driven

Formula!

Akční / Drama / Sportovní

USA / Kanada / Austrálie, 2001, 108 min

Blond, prsia, mašiny, tvrďáci, záverečné titulky. Vizuálne rajcovná celovečerná verzia Baywatchu s formulami. Brať to vážne je fatálna chyba. Harlin sa len zabáva - zabávajme sa s ním!(12.6.2004)

Tak tohle jsem fakt necekal, myslel jsem, ze to bude nejaka sracka, ale nakonec jsem byl mile prekvapen. Samozrejme je to film urcenej jen pro pobaveni, takze se v nem nic hlubsiho nesmi hledat. Pribeh je mirne receno jednoduchej a naivni a je tu jen kuli tomu, aby posouval dej po jednotlivych zavodech. A o tech to je a ty jsou fakt skvele natoceny. Ne ze bych se kdyz nejsou zavody nudil, precejen Harlinova rezie je dostatecne svizna (spolu z hudbou), ale ty zavody jsou o moc lepsi. Vyborne natoceny (skvela kamera) a slusny triky, i kdyz je misty videt jak sou pocitacovy. Hlavne zavod v Nemecku a posledni zavod stoji za to. Herci jsou prumerny, ale vypadaj vcelku slusne, tak neni co resit a Kip Pardue je docela podobnej Kimi Raikonnenovi. Stallone je tu bohuzel jen v mensi vedlejsi roli, ale mozna to je dobre, protoze se furt tvari dost krecovite. Nejvic se mi libil Til Schweiger, ten byl asi nejlepsi. I kdyz ma film skoro dve hodiny, tak jsem se vubec nenudil a musim dat vysoke hodnoceni.(16.10.2005)

• hirnlego

Nechutně patetická sračka (kterou jsem řízením osudu a lenosti přepnout viděla už skoro třikrát, lolol), * za sympaťáka Tila.(26.1.2007)

Dost dobré sportovní drama. A opět nízké hodnocení pravděpodobně zapříčiněné tím, že lidé Stallona mají nejvíce v oblibě v akci. Přesto mě tenhle film bavil. Hlavním hrdinou byl ale Kip Pardue, který mi moc nesedl, ale nevadí. Nejlepšími scénami ve filmu jsou závody formulí + jeden zběsilý závod na ulici. Hudba se mi líbila, hlavně závěrečná písnička při finálovém zápasu. Hodnotím celkově film 81% = ****(12.10.2012)

• swamp

Tady to Slyovi trochu nevyšlo - opravdu nuděna!(23.1.2012)

• - Původní Stallonův scénář byl 220 stránek dlouhý. (Karlos80)

• - Meno postavy, ktorú hrá Cristián de la Fuente - Memo Moreno - je kombinácia mien dvoch skutočných pretekárov série CART, Mema Gidleyho a Roberta Morena. (m.a.t.o.)

• - Stallone zahájil práci na tomto projektu již v roce 1997. (hippyman)