Formule!

Driven

Formula!

Akční / Drama / Sportovní

USA / Kanada / Austrálie, 2001, 108 min

Sylvester Stallone se vrátil v docela povedeném filmu.Mladí herci Kip Pardue a Til Schweiger jsou ( a asi budou ) dobří herci.Tento film nikoho neurazí.(2.9.2005)

• Wacoslav1

Nebyl bych k tomu tak striktní jako Laco. Já nejsem zrovna fanda formule mám radši rallye, ale nehodnotím tenhle film ani tak z odbornýho hlediska, jako z hlediska obyčejnýho diváka a je fakt, že na tom filmu není nic extra. Závody jsou divně natočený, herci nic moc a scénář totéž, takže spíš podprůměr.35%(19.6.2016)

• Xeelee

Hudba byla vybrána dobře a líbila se mi, i když zakomponování do filmu poněkud skřípalo. Scénář je příšerný a dění na dráze naprosto nereálné. Pokud jste viděli aspoň jeden závod F1, tak se na okruzích fakt zasmějete. Monoposty vypadají úplně jinak, a jak psal choze, film je plochý jako závodní dráha. Až na jednu nakloněnou část, která tam nemá co dělat. Že by NASCAR? Při jízdě městem praská sklo, stánkaři se rozletí časopisy na všechny strany, po přejetí kanálu odletí litinový poklop. To vše při minimální váze, rychlosti nepřevyšující 120 km/h a výborné aerodynamice vozu. Nechci ani domýšlet, co by normální silnice udělala s přilnavostí pneumatik. Zkuste si na Škodovku dát sliky. Na dráze se mince po přejetí (asi parním válcem) vmáčkne do asfaltu. Zábavné.(19.4.2008)

• monolog

Formule je klasickým představitelem akčního filmu, jak se dělat nemá. Postavy plochý, příběh nulovej, herci jenom na oko a prostředí na první pohled efektní. Vždycky mě dostane, když se ulicí města prořítí dvě F1 a výkladní skříně s mnohdy pancéřovaným sklem vyletí jako kanárek z klícky. Sly sice dělá svůj standard, jenže jeho postava je zkrachovalec a ne obvyklej akční hrdina a tak mu to moc nejde. Celej film vlastně nad vodou drží jenom to prostředí závodiště, ale to člověk na F1 nezávislý nedocení. Je to prostě jedna velká trapná efektně bouraná nuda.(1.12.2005)

Některý scény mě bavily, některý zase vůbec. Hudba byla super a za tu přidávám tu třetí hvězdu. Myslím ale, že formule nejsou Stalloneho parketa.(4.12.2016)

• - Původně chtěl Stallone natočit životopisné drama o legendárním brazilském jezdci Ayrtonovi Sennovi, který tragicky zahynul roku 1994. (hippyman)

• - Ve filmových závodech je mnoho odkazů na závody reálné. (Elisebah)

• - Ve filmu podobně jako například ve snímku Bobby Deerfield uvidíme spoustu pilotů, z nichž se někteří objevili i ve skutečné F1. Stalloneho dubloval Mauricio Gugelmin, Kipa Parduea Mark Blundell a za Tila Schweigera zaskakoval Juan-Pablo Montoya. Mimo ně se ve filmu mihli i Mario Andretti, Jean Alesi, Roberto Moreno, Kenny Brack, Gill de Ferran či Christian Fittipaldi... (Robbi)