Formule!

Formula!

Akční / Drama / Sportovní

USA / Kanada / Austrálie, 2001, 108 min

• gouryella

Stallone je snad nepoucielnej. Toci jeden propadak za druhym a presto se neustale vraci. Asi jeste nepochopil, ze s jedinym pohledem z nej herec nikdy nebude(27.7.2002)

Efektní rozměr nechyběl, ale k realitě to mělo hodně daleko. Renny Harlin není typem režiséra, který by usiloval o zachycení autentické atmosféry při závodech F1. Zřejmě by asi neobohatil diváka, který tomuto sportu věnuje pozornost jen okrajově. A ta okrajovost se promítla do celého tohoto filmu. Jako by formule a závodění v nich bylo nějakou delší reklamou natočenou na objednávku nějakého monopostu, než nějakým skutečně hodnotným náhledem do dění motorizovaného sportu. Stejně tak je diskutabilní obsazení hlavních rolí. Stallone se do role závodníka svojí muskulaturou moc nehodí. Kdo se trochu zajímá o technické záležitosti kolem formulí, asi moc dobře ví, že do kokpitu by se takovýto závodník asi těžko vlezl. Celý film chce vyznívat maximálně efektně a technická stránka filmu je z celého filmu nejzdařilejší. Kamera umístěná v různých úhlech snímající jízdu z pohledu řidiče je dobrý nápad a divák má často nutkavý pocit stát se na chvíli pilotem. Jenže příběh je dost tuctový a stárnoucí hvězda proti nastupující mladé hvězdě je prvek, se kterým se ve filmech se sportovní tematikou setkáváme poměrně často. Harlin je typ technicky zdatného režiséra a podle toho taky tento film vypadá. Pěkně nasnímaný s burácivými motory rychlých aut, ale s nerealistickým pojetím. 60%(14.3.2013)

• swamp

Tady to Slyovi trochu nevyšlo - opravdu nuděna!(23.1.2012)

Kdo má rád ryhlá kola nebo (snad přímo formule), neměl by si tento sportovní film nechat ujít. Je ovšem třeba ho brát s rezervou. Scénář je standardní, nevyhne se klišé ve finále, ale na druhou stranu se nemá Stallone za co stydět. Perlou filmu je ovšem režisér Renny Harlin, který to všechn bravurně natočil. Klidně by mohl suplovat Michaela Baye.(11.7.2004)

Dost dobré sportovní drama. A opět nízké hodnocení pravděpodobně zapříčiněné tím, že lidé Stallona mají nejvíce v oblibě v akci. Přesto mě tenhle film bavil. Hlavním hrdinou byl ale Kip Pardue, který mi moc nesedl, ale nevadí. Nejlepšími scénami ve filmu jsou závody formulí + jeden zběsilý závod na ulici. Hudba se mi líbila, hlavně závěrečná písnička při finálovém zápasu. Hodnotím celkově film 81% = ****(12.10.2012)

• - Reportéra na tlačovej konferencii si zahral supervízor špeciálnych efektov Brian Jennings. (m.a.t.o.)

• - Ve filmových závodech je mnoho odkazů na závody reálné. (Elisebah)

• - Film se natáčel 8 měsíců na 9 velkých cenách v 5 zemích světa. (hippyman)