poster

Dlouhý polibek na dobrou noc

 • USA

  Long Kiss Goodnight, The

 • Slovensko

  Dlhý bozk na dobrú noc

Akční / Thriller / Drama / Mysteriózní / Krimi

USA, 1996, 114 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Cervenak
  ****

  Shane Black si svoj rekordný honorár za túto porciu hlášok zaslúžil - aj keď je to vlastne nepriznaná adaptácia Bourne Identity, akurát s ženskou v hlavnej úlohe. "Šéfe, tady Timothy, umírám!"; "Rozumím. Pokračuj v umírání. Končím."(18.6.2007)

 • ScreamJay
  ***

  Já se zas budu opakovat, Renny chlape, zase hledáš styl? On nám ten Harlin pořád hledá a hledá s čím se ztotožnit, ale myslím, že čerpat z gangsterek vyššího uměleckýho řádu, to nejni dobrý nápad. Film má poměrně slušné tempo, ale absolutně nezvládá to typické hláškování. Ač tu nechybí ve filmech často hláškující Samuel L. Jackson, scénář jenž mu do úst vecpává vyčpělé fráze ho tak omezil na pouhé využívání svého obličeje a pohybu rukama a nohama, než aby mu poskytl dostát jeho pověsti. Docela podivně (či spíše nezvykle) byla do děje zasazena Geena Davis, kterou mám stále zafixovanou jakožto jednu z hlavních hrdinek Burtonova Beatlejujce. Jako blondýně jí to sice sekne, ale ve srovnání třeba s Umou Thurman v Tarantinových filmech je sotva poloviční. Není to Brutální Nikita a i když se snaží, pořád to stačí jen na průměr. Závěr v typicky Harlinově vybuchujícím stylu sice leckterý dojem napraví, ale celkově děj už nijak zvláště nevytrhne. Polibek na dobrou noc se snaží být dlouhý jedině co se do času stopy týče, ale nikoliv že by se vytáhl co se týče děje. Děravost scénáře jen dokazuje nudný boje dvou osobností hlavní hrdinky a (senti)mentálka v podobě útoku na city ve vztahu k její dcerušce. Na videoprodukci je to tedy ten přesně střižený průměr, za který můžu dát maximálně 3 hvězdičky a namísto polibku uslintanou pusu na tvář...(23.10.2004)

 • IQ Tiqe
  ****

  Akční filmy z 90. let, tohle je pro mě olsschoolová klasika. Myslím tím styl, jinak tenhle film vidím dnes (2010) prvně. Prim hraje jasné uvedení do děje, jednoduchost, přímočarost a spád. Jo, má i svoje mouchy, pár lidí, co se na ně kulky zrovna dvakrát nelepí a zrovna jednoduchost tu je místy na škodu, ale mě tohle provedení ke štěstí stačí. Bývalé agentce-zabijáku se po osmileté amnézi vrátí paměť a začne ukazovat světu, a hlavně těm, kteří ji chtějí odklidit, na jaké všechny kousky nezapomněla, o tom a o Geeně to je! 74%(16.7.2010)

 • tron
  ***

  „Určite som bola kuchárka.“ Mám rád scenáre Shanea Blacka (SMRTONOSNÁ ZBRAŇ, POSLEDNÝ SKAUT), jeho svojský herecký vklad do PREDÁTORA vnímam ako kultový a Fín Renny Harlin nepatrí k najhorším režisérom na svete (SMRTONOSNÁ PASCA 2, CLIFFHANGER). No ich spoločný projekt, akčný triler DLHÝ BOZK NA DOBRÚ NOC, je taký... všelijaký. Námet so stratou pamäte (a s tým súvisiacou legendárnou scénou „spomenutia si“ počas prípravy večere) určite nie je otrasný. Nakoniec sa ale všetko zvrtne do štandardne zábavného (jeleň, kamera Navarro, hudba Silvestri) filmu s miernym nadhľadom, ktorý nezachráni ani drsná buddy dvojka Geena Davisová (ktorá sa o dva roky nato s Harlinom radšej rozviedla) a najskurvenejší frajer vo vesmíre, Samuel L. Jackson (JURSKÝ PARK). Mínusy: pridlhá minutáž a nevhodné herecké obsadenie podporných roličiek (najviac zamrzí matný ústredný zlosyn).(19.12.2004)

 • BioGrower
  ****

  + kvalitná akcia, super hlášky, Samuel L. Jackson. - slabý záporák, dĺžka.(27.5.2007)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace