Dlouhý polibek na dobrou noc

Long Kiss Goodnight, The

Dlhý bozk na dobrú noc

Akční / Thriller / Drama / Mysteriózní / Krimi

USA, 1996, 114 min

„Určite som bola kuchárka.“ Mám rád scenáre Shanea Blacka (SMRTONOSNÁ ZBRAŇ, POSLEDNÝ SKAUT), jeho svojský herecký vklad do PREDÁTORA vnímam ako kultový a Fín Renny Harlin nepatrí k najhorším režisérom na svete (SMRTONOSNÁ PASCA 2, CLIFFHANGER). No ich spoločný projekt, akčný triler DLHÝ BOZK NA DOBRÚ NOC, je taký... všelijaký. Námet so stratou pamäte (a s tým súvisiacou legendárnou scénou „spomenutia si“ počas prípravy večere) určite nie je otrasný. Nakoniec sa ale všetko zvrtne do štandardne zábavného (jeleň, kamera Navarro, hudba Silvestri) filmu s miernym nadhľadom, ktorý nezachráni ani drsná buddy dvojka Geena Davisová (ktorá sa o dva roky nato s Harlinom radšej rozviedla) a najskurvenejší frajer vo vesmíre, Samuel L. Jackson (JURSKÝ PARK). Mínusy: pridlhá minutáž a nevhodné herecké obsadenie podporných roličiek (najviac zamrzí matný ústredný zlosyn).(19.12.2004)

Lehounce nadprůměrný akční film ozvláštněný pouze ženskou hlavní hrdinkou. Jinak jsme už všechno někde viděli.(12.3.2003)

Já se zas budu opakovat, Renny chlape, zase hledáš styl? On nám ten Harlin pořád hledá a hledá s čím se ztotožnit, ale myslím, že čerpat z gangsterek vyššího uměleckýho řádu, to nejni dobrý nápad. Film má poměrně slušné tempo, ale absolutně nezvládá to typické hláškování. Ač tu nechybí ve filmech často hláškující Samuel L. Jackson, scénář jenž mu do úst vecpává vyčpělé fráze ho tak omezil na pouhé využívání svého obličeje a pohybu rukama a nohama, než aby mu poskytl dostát jeho pověsti. Docela podivně (či spíše nezvykle) byla do děje zasazena Geena Davis, kterou mám stále zafixovanou jakožto jednu z hlavních hrdinek Burtonova Beatlejujce. Jako blondýně jí to sice sekne, ale ve srovnání třeba s Umou Thurman v Tarantinových filmech je sotva poloviční. Není to Brutální Nikita a i když se snaží, pořád to stačí jen na průměr. Závěr v typicky Harlinově vybuchujícím stylu sice leckterý dojem napraví, ale celkově děj už nijak zvláště nevytrhne. Polibek na dobrou noc se snaží být dlouhý jedině co se do času stopy týče, ale nikoliv že by se vytáhl co se týče děje. Děravost scénáře jen dokazuje nudný boje dvou osobností hlavní hrdinky a (senti)mentálka v podobě útoku na city ve vztahu k její dcerušce. Na videoprodukci je to tedy ten přesně střižený průměr, za který můžu dát maximálně 3 hvězdičky a namísto polibku uslintanou pusu na tvář...(23.10.2004)

Skvělý kontrast mezi zábavnou maminou a profesionální vražedkyní. Geena Davis byla skvělá hlavně v maminovské poloze. Tu mašinu na zabíjení jsem jí měl trochu potíže uvěřit. Když už to začne ztrácet dech, tak se do toho přimíchá malá dcera a začne to být totálně koulervoucí.(24.7.2016)

TV NOVA svým zařazením filmu na 22:40 a plánovaným skončením v 0:55 s reklamním dvacetimunový časovým posunem skutečným skončením v 1:25, byla fakt stylová. Ten film byl skutečně velmi dlouhý akční polibek na dobrou noc. S vypjetím všech sil jsem se dodíval a rozhodně nelitoval. Zdařilé akční scény mě vždycky odradili od klimbání. Navíc některé hlášky hlavně v podání Samuela L. Jacksona byli osvěžující více než energetický drink co jsem pochlastával. Geena Davis mě tam sice nesedla, ale jsem gentlaman a dělám, že to nevidím. Po dvou hodinách dlouhého líbání jsem usínal s pocitem dobré noci.(6.3.2007)