Dlouhý polibek na dobrou noc

Long Kiss Goodnight, The

Dlhý bozk na dobrú noc

Akční / Thriller / Drama / Mysteriózní / Krimi

USA, 1996, 114 min

Akční filmy z 90. let, tohle je pro mě olsschoolová klasika. Myslím tím styl, jinak tenhle film vidím dnes (2010) prvně. Prim hraje jasné uvedení do děje, jednoduchost, přímočarost a spád. Jo, má i svoje mouchy, pár lidí, co se na ně kulky zrovna dvakrát nelepí a zrovna jednoduchost tu je místy na škodu, ale mě tohle provedení ke štěstí stačí. Bývalé agentce-zabijáku se po osmileté amnézi vrátí paměť a začne ukazovat světu, a hlavně těm, kteří ji chtějí odklidit, na jaké všechny kousky nezapomněla, o tom a o Geeně to je! 74%(16.7.2010)

Luxusní blbina, podobné guilty pleasure jako Komando, ale se švihlejší zápletkou a nebere se to ani trochu vážně.(30.1.2007)

Byl to tak pozdní polibek na dobrou noc, že jsem měl na mále abych neusnul. Každopádně tím nechci nijak snižovat průměrný příběh, kdy Samuel nebyl takovým Drsným Shaftem na jakého jsme zvyklí, Geena nic moc, a ostatních jsem si vlasně ani nevšimnul.(6.3.2007)

+ kvalitná akcia, super hlášky, Samuel L. Jackson. - slabý záporák, dĺžka.(27.5.2007)

• Gilmour93

Při hláškách čitelný rukopis Shanea Blacka, uhozené akční scény dalo by se říct až komiksového charakteru, občas momenty naznačující přítomnost autorské demence. Harlin si možná myslel, že mu to na sněhu vyjde i do třetice, ale z jeho vlekoucího se hudlana dostanete spíše opar. Překvapuje mě, jak to tady paní Harlinová schytává. Buďte rádi, že tenkrát neměl Renny za manželku třeba Helenu Růžičkovou. Dovedete si představit to vzedmutí hladiny pří scéně mučení na mlýnském kole? Geena se sice na part zabijáckého agenta hodí asi jako S.L.Jackson do role rekruta Ku-Klux-Klanu, ale já ji zazlívám maximálně to, že u scén ve spodním prádle nechala i přes chladné klima až moc prostoru mužské fantazii.. S přihlédnutím na rok vzniku i přítomnost Briana Coxe jakožto stvořitele poněkud zapomnětlivého elitního zabijáka mě napadá, že agentovi jménem Bourne by se vlastně mělo říkat Baltimoreová v kalhotách..(16.3.2016)

• - V televizi v hotelu běží film The Long Goodbye (1973). (POMO)

• - Jednou z původně plánovaných lokací pro natáčení byl 100 let starý dům v kanadském městě Muskoka (stát Ontario). Při natáčení ovšem shořel. Obviňováni byli filmaři, že jej podpálili teplem z filmových reflektorů, ale nakonec nebylo toto obvinění prokázáno dostatečnými důkazy. Scéna sa přetáčela v jiném domě ve městě Colingwood, taktéž v kanadském Ontariu a shořelý dům v Muskotu byl později zrekonstruován. (POMO)

• - Spoiler: Počet mrtvých ve filmu je 68. (Zdroj: ČSFD.cz)