Dlouhý polibek na dobrou noc

Long Kiss Goodnight, The

Dlhý bozk na dobrú noc

Akční / Thriller / Drama / Mysteriózní / Krimi

USA, 1996, 114 min

• sud

Po letech jsem si dal repete, ale neměl jsem to dělat. Geena Davisová mi coby akční hrdinka nejen nesedla, ale pokazila celý film (a to jinak nepatřím mezi početnou skupinu diváků, kteří ji nemohou ani vidět). Díky standartnímu Jacksonovi a slušné akci jsem to dokokoukal. Never more. 35%.(14.3.2008)

Akční filmy z 90. let, tohle je pro mě olsschoolová klasika. Myslím tím styl, jinak tenhle film vidím dnes (2010) prvně. Prim hraje jasné uvedení do děje, jednoduchost, přímočarost a spád. Jo, má i svoje mouchy, pár lidí, co se na ně kulky zrovna dvakrát nelepí a zrovna jednoduchost tu je místy na škodu, ale mě tohle provedení ke štěstí stačí. Bývalé agentce-zabijáku se po osmileté amnézi vrátí paměť a začne ukazovat světu, a hlavně těm, kteří ji chtějí odklidit, na jaké všechny kousky nezapomněla, o tom a o Geeně to je! 74%(16.7.2010)

TV NOVA svým zařazením filmu na 22:40 a plánovaným skončením v 0:55 s reklamním dvacetimunový časovým posunem skutečným skončením v 1:25, byla fakt stylová. Ten film byl skutečně velmi dlouhý akční polibek na dobrou noc. S vypjetím všech sil jsem se dodíval a rozhodně nelitoval. Zdařilé akční scény mě vždycky odradili od klimbání. Navíc některé hlášky hlavně v podání Samuela L. Jacksona byli osvěžující více než energetický drink co jsem pochlastával. Geena Davis mě tam sice nesedla, ale jsem gentlaman a dělám, že to nevidím. Po dvou hodinách dlouhého líbání jsem usínal s pocitem dobré noci.(6.3.2007)

Shane Black si svoj rekordný honorár za túto porciu hlášok zaslúžil - aj keď je to vlastne nepriznaná adaptácia Bourne Identity, akurát s ženskou v hlavnej úlohe. "Šéfe, tady Timothy, umírám!"; "Rozumím. Pokračuj v umírání. Končím."(18.6.2007)

Trochu se to vleče a je v tom kupa vaty, ale hlášky nikdy nedojdou a to brutálně gradující finále je prostě epic! :)(5.9.2016)