Dlouhý polibek na dobrou noc

Long Kiss Goodnight, The

Dlhý bozk na dobrú noc

Akční / Thriller / Drama / Mysteriózní / Krimi

USA, 1996, 114 min

Průměrný spy thriller s průměrnými výkony, scénářem, kamerou, nápady. Jediná vtipná scéna byla, jak se ten malej buřt pochcal před zlou účou. Geeně to tradičně slušelo, ale to je asi všechno. Průměr, jak říkám:-)(6.12.2007)

Sice podobné akční šílenosti jsem schopna odpustit jen jistým pánům, ale kašlu na to. Geeně ta role (a blonďaté hřívá) sakra slušela. Společně se Samuelem mi připravili zábavu a plno akce, která mě bavila od začátku až do konce..(12.2.2011)

Je to vydarený akčný film od Rennyho Harlina. Má výborný príbeh o obyčajnej učiteľke, slušnej matke a manželke, ktorá pred rokmi prišla o pamäť a tak si nespomína na svoj život predtým, ale keď náhodou havaruje a navyše ju napadne neznámy zabijak, začnú sa jej vracať spomienky na svoje vražedné schopnosti. A tak s pomocou súkromného detektíva začne postupne odkrývať svoju minulosť, kedy bola agentkou v tajných službách, ale jej starí známi, ktorí si mysleli, že je mŕtva začnú ísť po nej. A tak sa agentka so svojimi znovuzískanými schopnosťami rozhodne dokončiť to, čo pred rokmi začala. So spracovaním som veľmi spokojný, film sa dá rozdeliť na dve odlišné polovice, v prvej len hlavná hrdinka ide po svojich stopách z minulosti a postupne sa odkrýva, kto je na jej strane a kto na opačnej a už na toto sa pozerá viac než dobre, keďže je to nielen dejovo dostatočne zaujímavé. Ale v druhej polovici, kedy sa už všetko vyjasní ide úroveň filmu ešte podstatne vyššie, hlavná hrdinka radikálne zmení svoj imidž z obyčajnej ženy na takmer dokonalého zabijaka a už ide po všetkých, ktorí ju chceli dostať a to všetko vo výbornom žánrovom prevedení, kedy jedna vydarená situácia strieda druhú. Akcie je tu dosť a som s ňou nadmieru spokojný. Je skvelo natočená, rozmanitá, v perfektne zvolenom prostredí, nájde sa tu pár výborných nápadov a poteší aj slušná drsnosť. Nájde sa tu viacero menších alebo väčších prestreliek, ale poteší aj viacero slušných likvidácií, explózií, scén s dopravnými prostriedkami alebo iných vydarených sekvencií. Tu sa aj ťažko vyberá to najlepšie, finále s kamiónom a vrtuľníkom, streľba na korčuliach, akcia v zločineckom sídle, v akcii sa je stále na čo pozerať. Ale veľkým plusom je aj humorná stránka, nájde sa tu pár perfektných hlášok, dialógov a rôznych momentov. S hereckým obsadením som veľmi spokojný, perfektná Geena Davis v hlavnej úlohe, ktorá ma bavila aj v prvej polovici, ale tá jej chladnokrvná vrahyňa z druhej polovice sa mimoriadne vydarila, k tomu správne zábavný Samuel L. Jackson a plno zaujímavých vedľajších a záporných postáv, obzvlášť hlavný záporák Craig Bierko. Réžia a technická stránka sú výborné, presne tento štýl mám v deväťdesiatych rokoch najradšej, skvelá kamera, poteší aj vianočná atmosféra, tu nemám čo vytknúť. Dlhý bozk na dobrú noc je rozhodne jeden z najlepších akčných filmov z druhej polovice deväťdesiatych rokov a spolu so Smrtonosnou pascou 2 Harlinov vrchol a keby bol celý film ako jeho druhá polovica, tak o plnom hodnotení nepochybujem. 83%(7.4.2012)

Možná trošku zbytečně dlouhá oddechovka na dobrou noc... ;-) . . . Žel bohu však krom Harlinovy žánrově dobře odvedené rutinně akční práce nic víc... Tak ještě že je ta neděle a blíží se půlnoc. A ani nemusej bejt vánoce... - - - - - (Poprvé viděno před lety na velkém plátně, v repríze oddechnuto 22.3.2009 na tv Prima, komentář zde dobře mnohý - 22.3.2009)(22.3.2009)

Od režiséra Cliffhangera by jeden čekal trochu míň hluchých míst a více akčních lahůdek jako je třeba výskok z třetího (nebo kolikátého) patra do zamrzlého jezera.(16.6.2002)