Šiška Deluxe

• Slovinsko

Šiška Deluxe

Komedie

Slovinsko / Česko, 2016, 110 min

Febio je příležitost přičichnout k tvorbě ze zemí, které nedostávají takový prostor v TV a zároveň jde většinou již cenami prověřené snímky. V tomto případě jsem film vybral kvůli tomu, že jde o komedii. Asi můj první slovinský film, který ukáže životní styl třech looserů, které osud dokope k akci - podnikání. Moc jim to nejde a tak má divák příležitost sledovat řadu vtipných i méně legračních scén. Zajímavé je, že je mnoho motivů reálných (sdělil režisér po filmu) a hlavní postavy reprezentují neherci. V tomto ohledu super výkon, nepoznal jsem to. Pohled do domácnosti některých postav je jak u nás v bytovkách 80. let. A to jsou nám Slovinci v řadě případů dáváni za vzor. Komedii z jugoslávského prostoru hodnotím 70 %. Febio 2016.(24.3.2016)

Veselo-smutný příběh ze života obyčejných lidí. Ve filmu se střídají velmi vtipné scény s dramatickými okamžiky. Hlavní role hrají neherci a o to víc překvapí, jak skvěle se rolí zhostili. Vytkla bych zabředání do problémů jednotlivých hrdinů, které nabourají vtipnost celého filmu a díky nimž nedojde k rozvinutí mnoha velmi vtipných scén. Jakoby režisér (a scénárista zároveň) balancoval na hraně, zda to udělat jako komedii nebo drama. Nakonec je tam od každého něco a může to působit nedotaženě a rozpačitě. Ale přesto jsem se u filmu velmi bavila a odpočinula si. A k tomu by filmy této kategorie měly sloužit. Za mě 4*.(24.3.2016)

Kvality Kusturicových nebo Akinových juchaček to sice nedosahuje, ale i tak silně nadprůměrná záležitost.(29.3.2016)

"Koukni, porno." Tak dlouho už jsem se tak dlouho nesmál, až teď u této opravdu jen lehce nahořklé komedie, plné originálních gagů i slovního humoru, která diváka seznámí s úplně novými druhy pizzy, například s labutí, či Rubikovou kostkou i novým způsobem, jak zašroubovat žárovku a ve které hlavní hrdinové s neuvěřitelnou nadsázkou řeší snad všechny problémy současnosti, včetně nezaměstnanosti, alkoholismu, bezdomovectví, homosexuality nebo válečných traumat a kde si kromě lidí, zvířat, stromů, kytek a kamenů, zahrají i Škoda Roomster nebo policejní verze Octavie první generace.(25.3.2016)

• - Premiéra filmu v ČR byla 22. 3. 2016 v Praze (Cinestar - Anděl) v rámci 23. ročníku Febiofestu. (gwenth)