Ali and Nino

V zložitých politicko ekonomických časoch okolo roku 1914, ked' ruský cár má podmanených takmer sto rôznych etník a naďalej pokračuje v expanzii svojej ríše, sa odohráva príbeh lásky medzi mladým mužom menom Ali Khan (Adam Bakri) a jeho dievčaťom Nino Kipiani (María Valverde). Obaja prináležia k šlachtickej vrstve, avšak rôzne vierovyznanie a okolnosti počas vypuknutej Prvej svetovej vojny spôsobia, že budú musieť žiť v exile a istý čas dokonca i oddelení. (sochoking)

sochoking

Prosím, nenechajte sa odradiť mojim nízkym hodnotením! Oskarový režisér Asif Kapadia nám podáva príbeh lásky v zložitých politicko ekonomických časoch začiatku minulého storočia v cárskom Rusku až po dobu, kedy sa k moci dostal bolševický syflonosič Lenin. Vskutku, nakrútené je to pekne (kostýmy, exteriéry), avšak osud hlavných hrdinov mi bol akosi ukradnutý. Je to tak divno podané, že som si nevytvoril žiaden vzťah k ústrednej dvojke a navyše som nechápal po skončení filmu, čo bol hlavný dôvod k tomu, aby sa točil film o dvoch nejakých cudzincoch z minulého storočia. ()

muti

velmi pekny filmik podla romanovej predlohy z netradicnych vod - multikulti vztah na podazi vzniku nezavislosti Azerbajdzanu a nastavajucej bolsevickej reovlucie. clovek sa dozvie ako ako sa cca veci mali pred 100 rokmi. Uzasny je aj samotny kraj, ktory som pred par rokmi sam navstivil. Z komentov vidim ze nasincom takyto krehky pribeh uz proste nestaci a clovek vytkne ludom z blizkeho vychodu aj ich prizvuk. ()

Soupalka

Pustit se do zfilmovani kultovniho pribehu zakavkazske casti sveta vyzaduje docela velkou odvahu. No, moc se to podle mne nepovedlo....I kdyz se film pomerne zdarile snazi o zprostredkovani kontrastu mezi tehdy velmi kultivovanou spolecnosti na lince Kaspicke more -  Kavkaz a barbarskym najezdem bolseviku kteri rozhodne nenechaji napokoji prirodni zdroje Azeru, nakonec mi film prisel jako prilis velka patlanice velkych scen i exeterieru s komornimi vsuvkami kde strasne rusi mix prizvuku, ne uplne duchaplne dialogy nebo prilis dospeli herci. Je to jako kdyby nekdo vzal pribeh Romea a Julie a natocil jej s herci okolo 30 s velkym budgetem.  Bude to pekny, ale Romeo a Julie to neni. Stejne jako tento film neni Ali a Nino. ()

dopitak

Ten hajzl Lenin! Na tenhle film budou povinně chodit se školou v Azerbajždánu, zatímco v Gruzii jej odprojektují v rámci festivalu Tbilisi - město uprostřed bývalé SSSR. Velký formát je spíš na oko, scénama s komparsem docela šetří. Na popředí politických událostí milostný příběh mezi čmoudíkem a Španělskou, co má hrát Gruzínku. Všichni mluví anglicky s přízvukem, jak zmiňuje kolega Vančura. Maria je vskutku už příliš vyžilá na postavu mladičké prvorodičky. Trochu laciný a hrdinský znějící konec o pošukovi, co nedokázal nic. ()

kaylin

Popravdě jsem si myslel, že to bude jen romantická kravina, ale ono se nakonec ukázalo, že na tom historickém pozadí to má docela dobrou sílu a že to není vyloženě sladkobolné, sad až na konec, který už je zbytečně moc srdcervoucí, což je dáno ještě tím, že je to natočeno zpomaleně. Ale tady titulní dvojice prostě funguje. ()

• Natáčelo se v Ázerbájdžánu, Turecku, Gruzii a Rusku. (ČSFD)