poster

Sherlock: Přízračná nevěsta (TV film)

 • Velká Británie

  Sherlock: The Abominable Bride

Krimi / Mysteriózní / Drama

Velká Británie, 2016, 90 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • *CARNIFEX*
  ****

  Jakožto milovník suchého anglického humoru, s prvkami sarkazmu, nemôžem inak, iba vyjadriť potešenie, že som si konečne našiel čas (respektíve nebolo čo pozerať) a vzhliadol tento detektívny "televizák". Samotný príbeh je dostatočne mysteriózny, pričom drží diváka v napätí, k akému rozuzleniu že sa to spoločne spolu s hlavnými predstaviteľmi dopracuje. Titulok "Holmes" budí vždy záujem a zriedka kedy svojim pútavým obsahom skutočne sklame. Londýn, 19 storočie, tmavé uličky, hmla, kostýmy, svojské správanie oboch hrdinov mi bolo pochuti, takže táto pozícia v červených pozíciách je z môjho pohľadu plné zaslúžená. Jeden háčik to ale má, úplne klasicky tento snímok spracovaný nie je, takže tí čo očakávajú nalinajkovanú predlohu klasiky, budú zrejme mierne sklamaný.(7.1.2016)

 • klerik
  ****

  Dosť haluzný špeciál. Ale na druhú stranu žasnete nad vynaliezavosťou scenáristov. Prelínanie súčasnosti s minulosťou je skvelé, že na konci ani neviete, či naozaj došlo k vyriešeniu prípadu... Ako experimentálna hra bravúrne, pre nezasvätených divákov však môže ísť o wtf tv film roka...(15.3.2016)

 • Cervenak
  ****

  Na tú dobovku som sa tešil, ale už asi v polovici to začalo byť akési uťahané. A potom prásk! :) V skutočnosti je to šialene dobre vymyslené a po opakovanom pozretí už to nie je kokaínový trip, ale dáva to jasný zmysel. Parádne naladilo na ďalšie časti.(4.1.2016)

 • DaViD´82
  ****

  Důkaz, že novodobý Sherlock tak dobře funguje nikoli z důvodu oné vějičky v podobě zasazení do současnosti, ale pro své obsazení, chemii mezi osazenstvem, styl, atmosféru, chytrou práci s originálem i nadsázku. Bohužel také důkaz, že Moffat s Gatissem jsou navzdory vší své (mnohdy nadbytečné, ale také ne vždy) překombinovanosti opakovaně (u Sherlocka i Doctora Who) průhlední mnohem dříve (jakože opravdu mnohem; prokouknutelné je to tentokrát v obou plánech v řádech minut) než by bylo záhodno a než by si sami přáli. Čímž dochází k tomu, že nejednou spíše čeří vodu než že by někam posouvali zápletku či postavy. Ve výsledku speciál, který dost dojíždí na to, že by na jednu stranu potřeboval fungovat sám o sobě (což se mu v první komediální polovině daří beze zbytku, bohužel pouze v ní), zároveň přeci jen částečně navázat na předchozí tři série (s přimhouřením obou očí i toto projde) a přitom nic nikam neposunout, kdyby ho snad někdo neviděl a po třetí sérii zamířil rovnou do čtvrté.(2.1.2016)

 • jarous
  ***

  No řeknu vám, že zrovna tohle dílo se moc nepodařilo. Proč to jen tak divně namíchali? Minulost a přítomnost......Měli zůstat v minulosti a bylo by to super.(3.1.2016)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace