poster

Sherlock: Přízračná nevěsta (TV film)

 • Velká Británie

  Sherlock: The Abominable Bride

 • Slovensko

  Sherlock: Ohavná nevesta

Krimi / Mysteriózní / Drama

Velká Británie, 2015, 90 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • VenDulin85
  *****

  Na speciál Sherlocka jsem se těšila jako na druhé Vánoce a nezklamal, přestože to střídání časových pásem bylo poněkud divočejší (inu Moffat a Gatiss). Závěr pak se mi nelíbil vůbec, ale jednotlivé střípky, dialogy, kníry a hábity byly jedním slovem skvostné, takže jsem trochu na vážkách, k čemu se přiklonit. Scénář mi přijde podbízivý, ale v mnoha okamžicích to funguje jak má, Přízračnou nevěstu určitě nevidím naposled, tudíž nezbývá než vyřknout ortel- fanouškovské čtyři hvězdy + jedna za vedlejší efekt, který musím trochu dovysvětlit: Představte si, že perete prádlo, pak jedno nadbývající prostěradlo pověsíte ven na balkon, jdete sledovat Sherlocka a poté, co už jste na nějaké prostěradlo venku úplně zapomněli, si zajdete do kuchyně pro vodu… A skrze okno vidíte vlát cosi bílého, přízračného! :-o To prostě musíte švihnout pátou hvězdu, i kdybyste nechtěli!!(5.1.2016)

 • Disk
  *****

  Absurdní, punkové, anarchistické, geniální.(3.1.2016)

 • anais
  ****

  Funguje to. Nefunguje to. Já vlastně nevím. Je to chytré a snaží se to přelstít diváka, ale nakonec ta lest možná není tak složitá, jak se od počátku tváří ... Seriál se nikam neposunul, ale retro háv funguje a baví. Bude to dostatečně zábavné i v dalších dílech?(2.1.2016)

 • darkrobyk
  odpad!

  Jak ještě více zprznit klasiku? A hnusný vizuál k tomu...hnus.(2.1.2016)

 • tron
  ***

  Oživenie - zo súčasnosti ideme do Sherlockovej "pravej" doby a hneď je to príjemné retro. Scenár je však zamotaný do takej miery, že na konci zistíme, že to v skutočnosti celé bolo inak. Samotný prípad je jemne hororový, čo mám rád (viď. pes Baskervillský), ale záporne hodnotím už spomínaný záver, kedy sa dozvieme, že...(25.12.2016)

 • - Ženy, které se, stejně jako Moly Hooper (Louise Brealey) zde, vydávaly za muže, aby mohly vykonávat lékařské povolání, v 19. století skutečně existovaly. Známý je například případ Margarety Ann Bulkleyové alias vojenského chirurga Jamese Barryho. (IlMagnifico)

 • - Příběh není zfilmován podle povídky sira Arthura Conana Doyla, ale jistá spojitost tu je. V původním příběhu "The Adventure of Musgrave Ritual" se Sherlock zmíní o případu nevěsty, když s Watsnem probírají staré příběhy. Nic konkrétního ale neřekne, takže většina příběhu je od tvůrců scénáře Marka Gatisse a Stevena Moffata. (kubsov)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace