Šimon a Matouš jedou na rivieru

• Španělsko

Simone e Matteo un gioco da ragazzi

• slovenský

Šimon a Matúš idú na riviéru

Kid Stuff

Komedie

Španělsko / Itálie, 1975, 105 min

• Mariin

Kdysi hit tak pro čtrnáctileté diváky. Když jsem to viděl znovu, zjistil jsem jak je to primitivní a eklektické. Vykrádá to gagy z předchozích komedií 60. let. Z nostalgie 2 a půl, ale v podstatě je to ukázkový brak.(28.2.2008)

"Copak teď asi dělá?" "Šlape chodník, v životě nic jinýho nedělala." "To je fakt, jenže není šlapka jako šlapka! Vona má maturu." :D(2.8.2004)

Taky dobrá komedie z řady italských "shpagheti westernů" v podání náhradníků za Buda Spencera a Terence Hilla, ale už nějak ztrácí dech. Také jsem se sice bavil, ale už tam bylo toho balastu jaksi až příliš. Jako oddychová komedie určitě na drobné pousmání stačí a na zabití nudného odpoledne taky celkem dobrá volba. Nic víc v tom nehledejte. 60%(31.3.2010)

Chytlavá melodie a jde se na to. Duo připomíná Buda a Terence, ale je ještě mnohem hloupější.(2.6.2007)

V dětství TV klasika ..(3.6.2008)

• - Natáčanie filmu prebiehalo vo francúzskych mestách Menton a Nice. (dyfur)

• - Italové jezdili vpravo od doby Mussoliniho, v nákladních vozech včetně filmového Fiatu 691 ale měli volant na pravé straně kvůli výhledu. Viděli tak lépe na krajnici a pravou stranu vozovky. z toho samého důvodu měli stejné uspořádání i ve Švýcarsku. Hlavní důvod tedy byl, aby viděli případné nebezpečí na kraji vozovky jako sráz a podobně. (7ynek)

• - Slavnou filmovou písničku s názvem  "On My Way" nazpíval herci tří hlavních rolí, tedy: Paul L. Smith (Butch), Antonio Cantafora (Toby) a Dominic Barto (Lucky). (sator)