Šimon a Matouš jedou na rivieru

• Španělsko

Simone e Matteo un gioco da ragazzi

• slovenský

Šimon a Matúš idú na riviéru

Kid Stuff

Komedie

Španělsko / Itálie, 1975, 105 min

Klasika podruhé.(23.1.2005)

ČESKOSLOVENSKÁ TELEVÍZNA PREMIÉRA: ČST 2 = 31.12.1980, réžia českého znenia (ÚPF 1978) = MARIE FRONKOVÁ (15.8.2016)(15.8.2016)

Šimon s Matoušem podruhé. Podruhé na stejné úrovni a podruhé stejně béčkovité. Film má slušné tempo - pořád se něco děje. Fórků a bitek je přehršel. Sice tu platí rovnice že na jeden povedený jsou dva trapné, ale ten příjemný nádech střeštěných sedmdesátých let to vyrovná. Pro ty co mají rádi všechny ty belmondovky, terencehillovky, funesovky atd doporučuju jako neurážející průměr.(4.11.2008)

Slušná variace na Terence Hilla a Buda Spencera. Klasika mého dětství plná nezapomenutelných bitek a honiček.(29.11.2007)

• WANDRWALL

Jako malé dítě mě bavili, už dlouho tomu tak není.(13.11.2010)

• - Natáčanie filmu prebiehalo vo francúzskych mestách Menton a Nice. (dyfur)

• - Slavnou filmovou písničku s názvem  "On My Way" nazpíval herci tří hlavních rolí, tedy: Paul L. Smith (Butch), Antonio Cantafora (Toby) a Dominic Barto (Lucky). (sator)

• - Italové jezdili vpravo od doby Mussoliniho, v nákladních vozech včetně filmového Fiatu 691 ale měli volant na pravé straně kvůli výhledu. Viděli tak lépe na krajnici a pravou stranu vozovky. z toho samého důvodu měli stejné uspořádání i ve Švýcarsku. Hlavní důvod tedy byl, aby viděli případné nebezpečí na kraji vozovky jako sráz a podobně. (7ynek)