Šimon a Matouš jedou na rivieru

• Španělsko

Simone e Matteo un gioco da ragazzi

• slovenský

Šimon a Matúš idú na riviéru

Kid Stuff

Komedie

Španělsko / Itálie, 1975, 105 min

Hodnotím z pohledu tehdejší doby, pochopitelně, že dnes by ty jejich pudrovačky a nebo honičky už tolik neuspěly, ale nemějte ty kluky rádi, to zkrátka nejde. Jako malá holka jsem si dokolečka pouštěla úvodní song On My Way.(21.7.2016)

Mně je jasný že tomu nemůžu dát víc, protože já jsem si tímhle projít nedokázal, u mě to vyhrál Bud Spencer a Terence Hill a tihle dva to naprosto minulo. Je mi jasný, že kdybych je měl rád od mala, tak jim taky nasázim plnej počet, ale takhle to prostě nejde.(1.10.2008)

"Copak teď asi dělá?" "Šlape chodník, v životě nic jinýho nedělala." "To je fakt, jenže není šlapka jako šlapka! Vona má maturu." :D(2.8.2004)

Taky dobrá komedie z řady italských "shpagheti westernů" v podání náhradníků za Buda Spencera a Terence Hilla, ale už nějak ztrácí dech. Také jsem se sice bavil, ale už tam bylo toho balastu jaksi až příliš. Jako oddychová komedie určitě na drobné pousmání stačí a na zabití nudného odpoledne taky celkem dobrá volba. Nic víc v tom nehledejte. 60%(31.3.2010)

• Mariin

Kdysi hit tak pro čtrnáctileté diváky. Když jsem to viděl znovu, zjistil jsem jak je to primitivní a eklektické. Vykrádá to gagy z předchozích komedií 60. let. Z nostalgie 2 a půl, ale v podstatě je to ukázkový brak.(28.2.2008)