Šimon a Matouš

Šimon a Matúš: Obchodníci s diamantmi

Diamond Peddlers, The

Komedie / Akční

Itálie, 1975, 87 min

"Evangelium podle Matouše. Vidíš, žádné evangelium podle Šimona." "To proto, že jsem ho ještě nenapsal!" Aneb dvojníci Spencera a Hilla v akci a nejlepší BS a TH film vůbec!!!(4.3.2007)

Jako malá jsem si myslela, že filmy se Šimonem a Matoušem jsou další komedie Buda Spencera a Terence Hilla. Rodiče mi pak museli dlouze vysvětlovat, že ti dva jsou vlastně jejich dvojníci, kteří Spencera a Hilla napodobují. Takže moje děcká dušička byla mírně zklamaná. Moje zklamání se ale velmi brzy rozplynulo do nenávratna, protože se Šimonem a Matoušem si člověk užije spoustu legrace za doprovodu svižné a nezapomenutelné muziky. Na tu ústřední melodii se prostě zapomenout nedá. Vždycky, když zazněla, tak přišel nějaký malér. Film ani po tolika letech neztrácí nic ze svého kouzla. Je možná dobře, že tahle dvojka má na svém kontě pouze dva nebo tři filmy.(24.10.2008)

Ze šéfa těch zlosynů jsem se smíchy málem pochcal. To nebyl člověk, ale chodící propagace blbosti.(3.7.2008)

Totéž co první díl, dva blbouni se nějak protloukají a připletou se do cesty bandě kriminálníků. Syžet příběhu je pořád stejný, to však vůbec nevadí, o ten přeci u těchto filmů nikdy nešlo. Exotické prostředí děj pěkně osvěžilo a první půle odehrávající se v Africe, je přeci jenom zábavnější, než Holandská část. Velká škoda, že rejža natočil pouze dva filmy, klidně bych si jich s touto dvojicí ještě pár dal. "A pamatujte, večere je přesně v sedm." "Přijdeme ve tři."(16.5.2003)

Co k tomu můžu říct? Smějete se kameňákům? Já teda jo.(13.2.2003)

• - Pod hudbu sa tu podpísala hudobná skupina JUNIPER, čo je jeden z mnohých pseudonymov bratov De Angelisovcov. Hudba k filmu vyšla oficiálne na 7" LP platni v roku 1975, avšak pod iným ich pseudonymom – Dream Bags. (Piri)

• - Diamanty, které v závěru filmu hodí Matouš (Paul L. Smith) Šimonovy (Antonio Cantafora), by neměly být válcem tak jednoduše rozdrceny. (miroslaf63)

• - Keď Šimon narazí do slona, jedná sa o slona indického, aj keď film sa odohráva v Afrike. (Igi155)