Šimon a Matouš

Šimon a Matúš: Obchodníci s diamantmi

Diamond Peddlers, The

Komedie / Akční

Itálie, 1975, 87 min

Ze šéfa těch zlosynů jsem se smíchy málem pochcal. To nebyl člověk, ale chodící propagace blbosti.(3.7.2008)

• Chrustyn

Mnohem méně zábavné a vtipné, oproti známějšímu pokračování.(13.5.2014)

Další výborná "fackovací komedie" italské produkce, ale bez Buda Spencera a Terrence Hilla. Jejich o něco slabšími hereckými náhradníky jsou Antonio Cantafora a Paul L. Smith a tentokrát jde o pašování diamantů naší dvojicí v převleku za kněze. Patrně nejlepší herecký výkon ale podal a nejzábavnější postavou je šéf skupiny padouchů Dominic Barto s křivým obličejem velmi připomínající gangstersko - komické role našeho Karla Effy. "Debilové. Kdo je šéf? Kdo je šéf? Kdo je šéf?" -"Ty jsi šéf."... "Nezapomeňte na dobrmany." Celý film na: http://www.youtube.com/watch?v=GOfqgs-_7hw(24.2.2013)

Scénář : Giuliano Carnimeo, Pierre-Louis Alberti. Kamera : Sebastiano Celeste. Hudba : Juniper. Z počátku jsem si je pletl s Terence Hillem a Budem Spencerem, ale časem jsem už začal rozeznávat filmy, tak jak k nim patří. To to je první ze dvou filmů, který proslavil oba hlavní hrdiny - Paula L. Smitha a Antonia Cantaforu, kteří těžili ze své vzhledové podobnosti k jejich filmovým kolegům Bud Spencerovi a Terence Hillovi. Je to povedená komedie plná Itálie.(3.5.2011)

Rek bych, ze tvurci vybrali to nejlepsi z filmu Spencera a Hilla a vznikl tenhle skvelej film. Je tu super hudba, ktera zni jako kdyby ji sebrali z nekterejch jejich filmu, v bitkach sou taky pouzity uz osvedceny napady a vtipy jsou taky ve stejnym stylu. Ale navic tu je spousta originalnich napadu, propracovanejsi zapletka, vic bitek a celej film je nepretrzita smrst gagu. Takze jedinej problem je mozna v samotnejch hercich. Zatimco dvojnik Spencera je fakt vystavni kousek, dvojnik Hilla vypada jako nejakej opalenej blondak a holt neni tak sympatickej. Me ale nejvic zaujal Dominic Barto v roli Morgana, to byla takova neskutecna drzka, ze proste nemel chybu. Kdyby tohle byl film Spencera a Hilla, tak napisu, ze je jeden z nejlepsich, takle to je jen velmi povedenej klon.(6.1.2007)

• - Pod hudbu sa tu podpísala hudobná skupina JUNIPER, čo je jeden z mnohých pseudonymov bratov De Angelisovcov. Hudba k filmu vyšla oficiálne na 7" LP platni v roku 1975, avšak pod iným ich pseudonymom – Dream Bags. (Piri)

• - Keď Šimon narazí do slona, jedná sa o slona indického, aj keď film sa odohráva v Afrike. (Igi155)

• - Diamanty, které v závěru filmu hodí Matouš (Paul L. Smith) Šimonovy (Antonio Cantafora), by neměly být válcem tak jednoduše rozdrceny. (miroslaf63)