Leopardí žena

• slovenský

Leopardia žena

Komedie / Rodinný / Romantický

USA, 1938, 102 min

Není nad to, mít svého leoparda:-) Absurdita na každém rohu? Leopard. Ironie na každém kroku? Leopard. Praštěná dívka v touze po Něm obracející svět vzhůru nohama? Leopard. Roztržitý paleontolog toužící po brontosaurově kosti, který se má brzy oženit? Leopard. Geniální screwball komedie aneb rozkošná válka mezi pohlavími na všech frontách? Leopard. Jsou mu tři roky, miluje psy a píseň I Can't Give You Anything But Love, Baby... P.S. Nekoukejte na dabing. Nikdy. Za žádných okolností.(8.7.2007)

Katharine Hepburn v nejlepší roli, ať si říká kdo chce co chce. Nádherně zahraná přeměna Caryho Granta z nešikovného, nesmělého a trošku potrhlého vědátora na toho ironizujícího chlapíka, kterému už je všechno jedno.(5.3.2009)

Další ze starých šílených amerických komedií, která i po letech baví. Sice tento typ humoru není můj oblíbený, ale tato komedie patří mezi nejlepší.(31.1.2013)

• NinadeL

Průměrné hodnocení by bylo jen snahou být součástí davu, ale tohle je jen další předimenzovaná hyper crazy komedie, kterých se v Hollywoodu svého času točilo tuny, přičemž některé se po čase začaly považovat za něco víc a jiné nadále zůstávající mezi neidentifikovatelnou množinou produktů své doby. Na znovu objevení Leopardí ženy mělo určitě vliv vyzdvihnutí "té kvalitní" Katherine Hepburn mezi klasičky století. Na můj vkus jsou zdejší hrátky jen jedněmi z mnoha, navíc nepůsobícími nijak mile, svěže nebo snad dokonce vtipně. Zkusila jsem dabing i originál, jedno mizernější než druhé. A pokud máte pořád pocit, že existuje rovnítko mezi americkou a českou crazy pouze v podobě Leopardky a Evy, zamyslete se nad tím, že z Leopardí ženy čerpá minimálně Eva tropí hlouposti stejnou měrou jako Roztomilý člověk. Ale nejlepší bude, pokud rovnou zkusíte Milování zakázáno (1938), film, jehož crazy komika není tvořena za pomoci pomateného děvčete v hlavní roli, ale je pevně ukotvena na ramenou celého ensemblu přirozeně plynoucí komiky kontrastující s absurdní situací.(12.5.2012)

Jak mi byl počáteční výkon Cary Granta protivným (chůze á la nevím kudy kam), tak v druhé půlce -ač nevím, kde přesně se to přetavilo- jsem ho vzal na milost. Později mi vytanula myšlenka, že je vlastně dokonalý. A hle, najednou tu přede mnou už nestojí ta bohabojná figurka americkýho antropologa honící se za golfovým míčkem, ale chlapák, kterého změnil jeden den. A to jeden den po boku Katherine Hepburn, která hraje jako střelená a fakt, že je tenhle stařičký kolotoč jménem Bringing Up Baby starý už pěknou řádku let, nemůžu se zbavit pocitu, že je lepší než půltucet dnešních komedií. Už jenom ta scéna ve vězení je tak absurdní, že už víc absurdnější ani být nemůže. 75%(20.7.2009)