Wan wan mei xiang dao: xi you pian

• Čína 万万没想到:西游篇 (více)

kaylin

Já mám rád legendu o Opičím králi, ale co do prdele bylo toto? Tohle je vizuálně tak nepěkné - hlavně ty masky jsou tak hnusné - že se na to chvílemi dost těžko dívá. Navíc ani z hlediska legendy snímek nepřináší ale zhola nic nového. Pár digitálních triků to celkem oživí, ale to je bohužel všechno. Hodně nepovedené zpracování. ()

tompaulman

Xiao Xing Yi vzal mnohokrát ztrárněný příběh vycházející z klasického čínského románu a rozhodl se ho zpracovat formou komedie. Občas mu ty vtipy vychází, například když se chytá kočičí démon. Většinou se ale jedná o typicky praštěný asijský humor, při kterém herci řvou jak splašení a dělají ksichty jak opice. A to mi moc nevoní. Docela by mě zajímalo, proč se zrovna tento snímek stal jednou ze vzácných výjimek, kdy se asijský film promítá v evropských kinech. aniž by se za tím účelem musel pořádat festival. Přece jen se každoročně v rámci čínské produkce najdou mnohem kvalitnější kousky. Vzhledem k tomu, že jsem byl v sále jediný běloch obklopen cca 40 Číňany, soudím, že o asijské filmy na starém kontinentě až takový zájem není. Ale možná to bylo tím, že ve vedlejších sálech zrovna dávali vyprodané Star Wars :) ()