Zlatý Glóbus 2016 (TV pořad)

The 73rd Golden Globe Awards

Publicistický

USA, 2016, 180 min

Ricky Gervais, Leonardo DiCaprio, Jennifer Lawrence, Eddie Redmayne, Melissa Benoist, Amber Heard, Channing Tatum, Brie Larson, Brad Pitt, Bryce Dallas Howard, Christian Bale, Alejandro González Iñárritu, Kurt Russell, Mel Gibson, Tom Hanks, Amy Adams, Olivia Wilde, Jaimie Alexander, Amy Schumer, Jason Statham, Taylor Kinney, Steve Carell, Denzel Washington, Jim Carrey, Kate Hudson, Sophia Bush, Julianne Moore, Lady Gaga, Morgan Freeman, Kevin Hart, Michael Keaton, Eva Longoria, J.K. Simmons, Helen Mirren, Taraji P. Henson, Patricia Arquette, Jamie Foxx, Viola Davis, Blake Jenner, Ryan Gosling, Jason Sudeikis, Rosie Huntington-Whiteley, Mark Ruffalo, Ryan Murphy, Denis O'Hare, Ken Jeong, Jonah Hill, Angela Bassett, America Ferrera, Emilia Clarke, Natalie Dormer, Cate Blanchett, Mark Wahlberg, Will Ferrell, Matt Damon, Kirsten Dunst, Harrison Ford, Calista Flockhart, Taylor Schilling, Julia Louis-Dreyfus, Katy Perry, Jennifer Lopez, Rooney Mara, Jenna Dewan-Tatum, Will Smith, Jada Pinkett Smith, Melissa McCarthy, Zoe Kazan, Saoirse Ronan, Zendaya, Lily James, Kate Bosworth, Alicia Vikander, Maggie Gyllenhaal, Rachel McAdams, Malin Åkerman, Laverne Cox, Leslie Mann, Emmy Rossum, Maura Tierney, Uzo Aduba, Sarah Hay, Rachel Bloom, Carly Chaikin, Eva Green, Amanda Peet, Gina Rodriguez, Cameron Thomaz, Damian Lewis, Liev Schreiber, Felicity Huffman, Regina King, Caitriona Balfe, Sam Heughan, Jamie Lee Curtis, Tara Lynne Barr, Joanne Froggatt, Judith Light, Michaela Watkins, Alan Cumming, Sylvester Stallone, Michael Fassbender, Andy Samberg, Jon Hamm, Aziz Ansari, John Krasinski, Paul Dano, Pedro Pascal, David O. Russell, Will Poulter, Tobey Maguire, Luciana Barroso, Rami Malek, Christian Slater, James Gianopulos, Ridley Scott, Emma Watts, Rupert Murdoch, Giannina Facio-Scott, Stacey Snider, Terrence Howard, Miranda Howard, Grant Gustin, Jacob Tremblay, Ben Falcone, Sheryl Berkoff, David Hasselhoff, Alexandre Desplat, Tom Hooper, Quentin Tarantino, Dwayne Johnson, Gerard Butler, Jane Fonda, Judd Apatow, Sam Smith, Sean Bean, Jennifer Jason Leigh, Orlando Bloom, Oscar Isaac, Patrick Wilson, Garrett Hedlund, Dagmara Dominczyk, Géza Röhrig

Kdyby vypadalo kterékoliv předávání u nás alespoň z poloviny takhle.. Nevím, proč se tu zbytečně sype kritika, protože.. protože úžasný úvod Rickyho Gervaise, který se nebojí říct, co má na srdci a ukázat na přešlapy i těch nejzářivějších hvězd (výtečně okomentoval písemnou frustraci Jennifer Lawrence z nerovnosti pohlaví při vyplácení filmových honorářů, výtečně uvedl Mela Gibsona).. protože Jason Statham, protože skvělý Jim Carrey, Ridley vzpomínající na bratra Tonyho, čestná cena pro Denzela, nenabubřele pyšný Leonardo DiCaprio, příjemné překvapení v podobě Slye a další skvělí herci. Pro mě znovu moc milé setkání s těmi, které má filmový fanoušek tolik rád. Navrch s cenami vesměs souhlasím.(12.2.2016)

RICKY!!! (11.1.2016)

Letošní ročník byl celkem překvapivý. Některé výherce jsem opravdu nečekal. Moderátor Ricky Gervais byl docela vtipný a show se neobešla ani bez trapasu. :D(5.2.2016)

Dámy a páni, privítajte dvojnásobného držiteľa zlatého glóbusu, Jima Carreyho. Jim: čavte som držiteľom dvoch zlatých glóbusov, Jim Carrey. A kedže už mám dvoch, tak si večer spokojne zaspávam, pretože som ich vyhral zaslúžene. A viete o čom sníva dvojnásobný držiteľ zlatého glóbusu Jim Carrey ? O trojnásobnom držiteľovi zlatého glóbusu, Jimmovi Carreymu. Nebolo to zlé. Práve naopak, celkom sa bavil. Niektoré dvojice síce boli nudné a trápne a tak isto mi miestami prišiel aj uvádzač Ricky Gervais, ale zvyšok väčšinou stál za to: Ridley Scott - Už som si myslel, že ťa dostanem po smrti. 80% - 4*(23.1.2016)

Jsem rád, že jednou za rok mám možnost své oblíbené herce vidět v tak pohodové atmosféře, jako při předávání Zlatých Glóbů. Ricky Gervais byl opět bezkonkurenční a záměrně se na podiu slušně opil. Neustále měnící se hladina piva ve sklenici před ním na pultu prakticky mluvila za vše. Slušný excentrický záchvat tam měl i Jason Statham, Quentin Tarantino a Jamie Foxx. Quentin, i když je evidentně střelenej, složil Ennio Morriconemu hezkou poctu. Stejně tak byla i poměrně drsná slovní přestřelka mezi Melem Gibsonem a rozjetým Gervaisem, kterej si vysloveně nebral servítky. Urážel kohokoliv a Mel to dostal v plné palbě. Také byl zajímavý střet mezi Lady Gaga a Di Capriem. V tomto případě, dokud ji opravdu v tom seriálu neuvidím, ji hodnotit, jako to dělal Di Caprio, odmítám. Spíš to vypadá, jako že je Di Caprio slušný arogant (těžko blíže soudit). Dobře se každopádně nezachoval. Celkově musím ale říct, že jsem dvě hodiny byl rád s těmito herci. Pěkně se na ně kouká a alespoň je člověk může vidět v trošku jiné póze, než v té herecké.(14.1.2016)