Zlatý Glóbus 2016 (TV pořad)

The 73rd Golden Globe Awards

Publicistický

USA, 2016, 180 min

Ricky Gervais, Leonardo DiCaprio, Jennifer Lawrence, Eddie Redmayne, Melissa Benoist, Amber Heard, Channing Tatum, Brie Larson, Brad Pitt, Bryce Dallas Howard, Christian Bale, Alejandro González Iñárritu, Kurt Russell, Mel Gibson, Tom Hanks, Amy Adams, Olivia Wilde, Jaimie Alexander, Amy Schumer, Jason Statham, Taylor Kinney, Steve Carell, Denzel Washington, Jim Carrey, Kate Hudson, Sophia Bush, Julianne Moore, Lady Gaga, Morgan Freeman, Kevin Hart, Michael Keaton, Eva Longoria, J.K. Simmons, Helen Mirren, Taraji P. Henson, Patricia Arquette, Jamie Foxx, Viola Davis, Blake Jenner, Ryan Gosling, Jason Sudeikis, Rosie Huntington-Whiteley, Mark Ruffalo, Ryan Murphy, Denis O'Hare, Ken Jeong, Jonah Hill, Angela Bassett, America Ferrera, Emilia Clarke, Natalie Dormer, Cate Blanchett, Mark Wahlberg, Will Ferrell, Matt Damon, Kirsten Dunst, Harrison Ford, Calista Flockhart, Taylor Schilling, Julia Louis-Dreyfus, Katy Perry, Jennifer Lopez, Rooney Mara, Jenna Dewan-Tatum, Will Smith, Jada Pinkett Smith, Melissa McCarthy, Zoe Kazan, Saoirse Ronan, Zendaya, Lily James, Kate Bosworth, Alicia Vikander, Maggie Gyllenhaal, Rachel McAdams, Malin Åkerman, Laverne Cox, Leslie Mann, Emmy Rossum, Maura Tierney, Uzo Aduba, Sarah Hay, Rachel Bloom, Carly Chaikin, Eva Green, Amanda Peet, Gina Rodriguez, Wiz Khalifa, Damian Lewis, Liev Schreiber, Felicity Huffman, Regina King, Caitriona Balfe, Sam Heughan, Jamie Lee Curtis, Tara Lynne Barr, Joanne Froggatt, Judith Light, Michaela Watkins, Alan Cumming, Sylvester Stallone, Michael Fassbender, Andy Samberg, Jon Hamm, Aziz Ansari, John Krasinski, Paul Dano, Pedro Pascal, David O. Russell, Will Poulter, Tobey Maguire, Luciana Barroso, Rami Malek, Christian Slater, James Gianopulos, Ridley Scott, Emma Watts, Rupert Murdoch, Giannina Facio-Scott, Stacey Snider, Terrence Howard, Miranda Howard, Grant Gustin, Jacob Tremblay, Ben Falcone, Sheryl Berkoff, David Hasselhoff, Alexandre Desplat, Tom Hooper, Quentin Tarantino, Dwayne Johnson, Gerard Butler, Jane Fonda, Judd Apatow, Sam Smith, Sean Bean, Jennifer Jason Leigh, Orlando Bloom, Oscar Isaac, Patrick Wilson, Garrett Hedlund, Dagmara Dominczyk, Géza Röhrig

RICKY!!! (11.1.2016)

Dámy a páni, privítajte dvojnásobného držiteľa zlatého glóbusu, Jima Carreyho. Jim: čavte som držiteľom dvoch zlatých glóbusov, Jim Carrey. A kedže už mám dvoch, tak si večer spokojne zaspávam, pretože som ich vyhral zaslúžene. A viete o čom sníva dvojnásobný držiteľ zlatého glóbusu Jim Carrey ? O trojnásobnom držiteľovi zlatého glóbusu, Jimmovi Carreymu. Nebolo to zlé. Práve naopak, celkom sa bavil. Niektoré dvojice síce boli nudné a trápne a tak isto mi miestami prišiel aj uvádzač Ricky Gervais, ale zvyšok väčšinou stál za to: Ridley Scott - Už som si myslel, že ťa dostanem po smrti. 80% - 4*(23.1.2016)

Ricky je zpět. A sním i jeho od srdce rýpavý styl humoru, který velice rád vyhrocuje do všech možných i nemožných extrémů jaké si lze představit. Pravě jeho (již odzkoušená) nedbalá excentričnost předávání Globů příjemně odlehčila, a v duchu toho se nesl celý večer. Skvěle vše odsýpalo, ceny byly uděleny vesměs spravedlivě (DiCaprio, Damon, Stallone, Brie Larson, Inside Out). Předávající byly uvolnění, možná až někteří moc, jako třeba slušně nalitej Tarantino (přebírající cenu za Morriconeho), sjetej Statham či totálně mimo Jamie Fox... no, moje bránice měla někdy vážně dost, více takových předávání.(11.1.2016)

Ricky Gervais zase válel. Nic jiného ani v rámci takových show nelze hodnotit, než právě výkon moderátora. A taky dali glóba Jonu Hammovi, takže jsem oželela i to, že Fassy opět ostrouhal.(12.1.2016)

Přiznám se, že už mě unavuje koncept, kdy v rámci společenských konvencí jeden chválí druhého, všichni se opakují, děkují jak přes kopírák a hlavně nikomu nesmí ani na chvilku spadnout z tváře jeho otravný falešný úsměv. Pokud vyhlašování cen, ať už Glóbů, či Oscarů, bude mít vždy tento mustr, nebude mě už asi nikdy bavit. Děkovat mohu jen fantastickému Rickymu Gervaisovi, který se nebojí nazvat věci pravými jmény a vymáchat i těm nejposvátnějším celebritám čumák v jejich přešlapech. Bravo, Ricky! 6/10(11.1.2016)