poster

Popírání holocaustu

 • USA

  Denial

 • Velká Británie

  Denial

Životopisný / Drama / Historický

USA / Velká Británie, 2016, 110 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • TomiBery
  *****

  Moc pěkný snímek o soudním procesu proti tvrzení, které si lze v moderní Anglii jen těžko představit, že někdo skutečně prohlásí. A přesto to tak bylo. Většina filmu se odehrává přímo u soudu, kde je znát typická soudní (v tomto případě i celkem napínavá) atmosféra. Autoři filmu dokázali proces rozpiplat opravdu do detailů (detailní popisy plánů Auschwitzu). Povedené bylo i slovní soupeření D. Irvinga (Timtohy Spall) s R. Ramontem (Tom Wilkinson). Ačkoli snímky o holocaustu bývají založené na emocích, v tomto snímku to tak naštěstí není (ačkoli se samozřejmě pár emotivních scén objeví), což mu přidává na serióznosti. Závěr: Svoboda projevu je důležitá, každý by měl mít právo na svůj názor a měl by ho smět vyjádřit veřejně. Lež ale není vlastní názor.(23.2.2017)

 • xxmartinxx
  **

  Jeden z těch filmů, kde postava v depresi náhodně zapne televizi a zrovna v ní běží reportáž právě o tom, co ji tak štve. Nesnesitelně klasické drama bez snahy o cokoliv než vyždímání atraktivního tématu, kvůli kterému se na to budou chtít lidi podívat i před odrazující hodnocení. Nedívejte se, radši si přečtěte něco na Wikipedii.(23.3.2017)

 • verbal
  odpad!

  „Reklamu na židy zas v telke dávajú …“ No jo, no. Jerevan Times, NáhorníKarabachwood ani Arménie today nejsou právě dvakrát sledovanými masmédii a Chačaturjan brothers inc. nehraje Dostihy a sázky na nejlukrativnějších světových trzích, a tak tu zase máme další pravidelnou dávku píár kňučení vlezlého minoritního etnika, které dalo světu akorát tak Fousatého strejce, lichvu, napětí na Blízkém východě, hypoteční krizi a Bena Stajlera, jaká se jim, chudákům, děla strašlivá příkoří. Děla, nepopírám, ale stejně tak třeba Arménům, Kambodžanům, Rwanďanům, Kurdům nebo dalším 27 miliónům obětí Druhé světové, kteří ale mají tak malý vliv nebo tolik pietní slušnosti, aby si ze své genocidy neudělali permanentní trafiku a ještě po osmdesáti letech imrvére prudili svět svým ublíženeckým lkaním. Teď už američtí a velkobritští pejzaři zašli tak daleko, že se inspirovali svou Nemesis a v podstatě natočili Věčného popírače, kde neohrožená židovská hrdinka s bandou sympatických, inteligentních a mimořádně altruistických anglických sluníčkářů v zádech zatočí se zlým, slizkým a proradným Skorohitlerem, a to z kontextu vytrženými, propagandisticky se zrovna hodícími bonbonmoty z Irvingova procesu. Prostě výtečná sionistická géblsovina. Doufám, že se do toho zase opře jeden z mála kůl židů Norman Finkelstein, i když ho nesmírně tolerantní Židistán, tak oprávněně okupující palestinská území na základě právně neprůstřelného judikátu samotného Jehovy, prohlásil kvůli jeho naprosto racionálním, pravdivým a progresivním názorům za nežida, dal mu do pasu Enko a každý multikultikokot by jím měl pohrdat. A tak to má být! Moderní demokratický stát se nesmí bát zatočit s každým, kdo se staví veřejně mezi něj a jeho prosperující pohlaváry ovládající banky a média, a exemplárně si kdykoliv vytřít prdel svobodou slova. Zářným příkladem budiž ono neoddiskutovatelně relevantní, smysluplné a blahodárné zakotvení popírání v trestním zákoníku každého řádně přizdisráčského a vlezdoobřízkového státu, podle něhož by de jure měla být trestná i jakákoliv veřejně prohlášena lež, aby náhodou nešlo o protěžování nějakého etnika a diskriminaci těch ostatních!!! Takový mocenský paragraf na popírání už tu jednou byl, odsrali ho třeba Honza Hus, Džordáno Bruno a málem i Galileo.(24.3.2017)

 • StarsFan
  **

  Neúspěšná snaha o ždímání emocí a velmi nesympatická hlavní hrdinka, která svou zatvrzelostí a iracionalitou připomíná hlavního záporáka – to jsou dva hlavní důvody, proč na Denial navzdory slušnému obsazení raději zase rychle zapomenu. Jeden z námětů, kterému by pravděpodobně mnohem více slušelo komornější, dokumentárnější pojetí.(4.1.2017)

 • BoredSeal
  ****

  Po filmařské ani herecké stránce nic zajímavého nebo neobyčejného, ale atmosféru snímku dodává fakt, že je to zpracování skutečné historické události. Osobně mě velmi překvapilo, že zrovna ve Velké Británii můžou být nějací občané, kteří považují navzdory historii vlastní země Hitlerovy názory za skvělé.(25.12.2016)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace