poster

Maigret a případ mrtvého muže (TV film)

 • Velká Británie

  Maigret's Dead Man

Mysteriózní / Krimi

Velká Británie, 2016, 83 min

Režie:

Jon East

Předloha:

Georges Simenon (kniha)

Scénář:

Stewart Harcourt

Kamera:

Dirk Nel

Hudba:

Samuel Sim

Producenti:

Jeremy Gwilt
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • *CARNIFEX*
  ****

  Lepšie ako prvý Maigret s Beanom. No pre mňa osobne je Poirot proste zaujímavejšie spracovaná detektívka ...(11.1.2017)

 • Malarkey
  ***

  Druhý díl Maigreta je na tom kvalitně asi tak stejně, jako první díl. Nepřináší nic originálního, spíš se snaží o poctivé zpracování jednoho z případů a jediné, čím opravdu může zaujmout je hlavní postava Maigreta, kterého hraje Rowan Atkinson. Škoda ale, že dabing zřejmě dost poupravili, protože podle toho, co jsem tady četl za komentáře, v originále Angláni trošku hlásili do Čechů a Slováků. No a já celej film čekal a ničeho se nedočkal. Kompletně to totiž v dabingu odsrali Rusové.(13.1.2017)

 • PauloZ
  ***

  Maigret je takový menší Sherlock a Rowanovi seriózní roli bezproblému věřím. Jenže tomu chybí větší důraz na atmosféru, celé to prostě proběhne, bez chvilky opravdu pořádného napětí, které by divákem otřáslo. Byť je děj solidní a důstojně zapletený s pěknou kamerou, lokacemi a pěkným vyvrcholením, tak mě na tom všem asi nejvíc zaujali češi na straně zla. 3,5*.(13.1.2017)

 • darkrobyk
  *****

  O hvězdu lepší než kladení pastí. Napětí, atmosféra, přiměřená surovost a špína. Zdejšímu obsahu nerozumím - vraždící gang byli Rusové, tak jaké pak Československo? No jasně, taková jatka umí rozpoutat jen primitivci z východu, Češi by skončili s plány u piva. Pročež mi vrtá hlavou, jaktože nedal Rusáky Simenon rovnou do knihy, anóbrž nás, holubičí povahy...neodpustitelné. Atkinsonovi jsem tentokrát vážnou roli věřil beze zbytku. Jeho chápající žena rozzářila téměř každý záběr, ve kterém se objevila. Dal bych si pokračování.(11.1.2017)

 • Politik
  ***

  Bavilo, z filmu bije napětí. Po první projekci 70%. Jsem na vážkách pro další hvězdu. :)(10.1.2017)

 • - V knižní předloze i původní britské verzi vraždí gang Čechoslováků. V české dabované verzi je ale gang složený z Rusů. Důvodem je přítomnost překladatele, který by paradoxně překládal Maigretovi (Rowan Atkinson) při výslechu češtinu do češtiny. (rakovnik)

 • - Dobovou Paříž nahradila ve filmu Budapešť, ve filmu hrají také maďarští herci. (rakovnik)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace