Spojenci

(neoficiální název)

Spojenci

Akční / Drama / Romantický / Thriller / Válečný

Velká Británie / USA, 2016, 124 min

Nejdřív jsem hodnotil za 4*, ale po dalším zhlédnutí jsem musel dát plnou palbu. Pokaždý mě konec tak citově vyždímal, že na to ještě dlouho nezapomenu. Celkově je film taková všehochuť - akční, romantický, špionážní, válečný - a dějově se dělí na pomyslný dva díly (Casablanca/Londýn). Konečná gradace je ale vážně síla. Navíc je fakt hezký, že z filmu dejchá taková ta poctivá stará Británie.(3.3.2017)

Jak poznamenal bratr, "jako když jíš suchou rejži - dojíš to a řekneš si 'hmm'". Myslel to jako vtip, ale ve finále má vlastně pravdu. Režisér Zemeckisova formátu by neměl mít problém vymáčknout z jakéhokoli (!) tématu daleko více emocí, i když je pravda, že už "Muž na laně" dopadl velmi podobně. MAROCKÁ část je skvělá; jeden záběr lepší než druhý (ano, práce s kamerou se mi velmi líbila), a i přes relativně pomalý úvod, který ovšem nádherně vygraduje, se člověk nemá důvod nudit. (Alespoň já tedy ne.) Pak je tu ale delší - a přesto paradoxně krátká - LONDÝNSKÁ část, která je jako celek tak nijaká, že ji ani FRANCOUZSKÁ vsuvka, ani kvalitně natočené scény (což jsou pomalu všechny) prostě nezachrání. Fanynkovské P.S.: Tenhle styl obleků Pittovi nehorázně sedne. ♥(26.1.2017)

Spojenci sú filmom dvoch diametrálne odlišných úsekov. Prvá tretina je rozvážna a necháva diváka skôr nasávať retro atmosféru, napínavý a dramatický zvyšok zase vedie zápletku úplne iným smerom. No to, a ani zjavne úmyselná odťažitosť nakoniec vôbec neprekáža, nakoľko Zemeckis dokáže pravidelne prichádzať s majstrovsky zrežírovanými scénami a osudovým záverom zanechať patričnú silnú stopu. Aspoň u mňa určite a podobne príjemne staromódny film si dám rád kedykoľvek.(13.2.2017)

Zemeckis již není to co býval, pořád mi to ale stačí k spokojenosti. Příjemná, špionážní romantika z období Druhé světové. První část v Casablance byla nádherně stylizována. Druhá část byla již víceméně Pittova one-man show. [ČSFD předpremiéra Kino Atlas](25.1.2017)

R. Zemeckis málokedy sklame, ale i tak som k filmu pristupoval opatrne, predsa len vojnový žáner ešte neskúsil, aj keď vojnové scény z Foresta Gumpa boli výborné. Nakoniec sú Spojenci o dosť lepším filmom než som očakával. Stačili úvodné minúty a nádherné pristátie padákom v púšti a film si ma získal. Pitt a M. Cotillard si parádne sadli, Marion je vážne skvelá, príjemná a sympatická herečka. Akčných scén nie je veľa, ale ak sú majú úroveň. Zaujal ma nevšedný pôrod počas bombardovania a pátranie po pravde o jeho manželke bolo napínavé. Film ako celok pôsobí kompaktne, v podstate mi nič nevadilo a fakt sa teším na vydanie filmu v bluray kvalite, keď si to pustím v plnej paráde. 80%.(19.2.2017)