Ulicami mesta Punjab sa šíria drogy, ktoré ovplyvňujú životy ľudí na všetkých sociálnych úrovniach. Uznávaný hudobník – vzor dospievajúcej mládeže – končí po policajnej razii vo väzení, mladé dievča z chudobnej rodiny sa nečakane dostáva do konfliktu s drogovým kartelom, no a policajtov mladší brat prepadá závislosti. Osudy tejto trojice sa nečakane pretnú, aby spoločne čelili problému, ktorý odmietajú riešiť aj samotní politici. (*CARNIFEX*)

rikitiki

Drogy jsou špatné. A když to ukázat, tak pěkně drsně, po indicku. Tady nás nečekají žádná předávkování a následná péče v dobře zařízené nemocnici, uslzení rodiče a dlouhá cesta ke střízlivosti. Tady jde o život a to z cizích, nikoliv vlastních, rukou, a proto se taky vraždí, jak na běžícím páse. Optimismu moc nečekejte. Vzhledem k provázanosti drogového obchodu s policií i místními politiky žádná cesta naděje z tohoto pekla nevede. A když, tak spíš jen možný náznak aspoň trochu dobrého konce v romantizující lince šíleného zpěváka (Sahid Kapur a jeho další variace na šklebícího se poděsa) a dívky přinucené k prostituci (Alia Bhatt zde s venkovsky ztamvenou kůží). Indická protidrogová agitka nabízí epizodní příběhy, které se občas protnou, a hodně brutální historky. ()

coulismoulis

Shahid byl poprvé ve své kariéře snesitelný a dobrý! To se (alespoň podle mého úsudku) ještě nestalo. Film je agitkou proti drogám, v první třetině hojně využívá osvětových záběrů na zfetované ubožáky, ve zbytku už se ale víc soustředí na konkrétní akci, úspěšně se tak zbavuje prvoplánovosti a plakátovosti. Hlavní postavy jsou životné a sympatické, díky čemuž vyniknou překvapivé dějové zvraty. Celý tento thrillerový balíček „akce s poselstvím“ je lákavým soustem po všech směrech, proto snad lze věřit, že v boji proti drogám skutečně pomohl. ()

kaylin

Kriminální thriller v indickém provedení, který tradičně trpí přílišnou roztahaností, ale nakonec ukazuje i silné stránky, které jsou například i v podobě muzikálových čísel, jež jsou moderní, rapovaná. U snímku jsem se ale vůbec nedovedl dostat k postavám, jako kdyby se ani divákovi neměly zamlouvat. ()

Andrea1717

Príbeh 4 ľudí... mladý policajt Sarjit sa potom ako zistí, že jeho brat je narkoman pod vplyvom mladej lekárky Preety rozhodne spolu s ňou niečo urobiť preto, aby sa prestali štátom Punjáb šíriť drogy distribuované politkmi ako súčasť predvolebnej kampane. Ďaľší dvaja sú pophviezda Tommy užívajúci drogy ako svoju inšpiráciu k tvorbe a ktorého životný štýl kopíruje mládež a tiež berie drogy a mladé dievča Kumari Pinky, ktoré sa dostane do problémov s drogovou mafiou, ktorá ju uväzní, nadroguje a zneužíva. Príbehy jednotlivých postáv sa vyvýjajú ako jednotlivé dejové línie, ktoré sa v určitých okamihoh pretnú a navzájom sa začnú ovplyvňovať a meniť. Zaujímavý filmový počin, postavy sú veľmi živé a otvárajú svoj vnútorný svet zaujímavým spôsobom. Aj keď som ešte asi nevidela a už vôbec nepreklada indický film kde by bolo aspoň mizivé percento z nadávok použitých v tomto filme, vôbec tam nevadia sú nejakou samozrejmou súčasťou filmu na danú tému... ( nevypípala som ich ako v angl. titulkoch :-) ) Takže je to z môjho pohľadu zaujímavý film s dobrým hereckým obsadením, Kareena starne do kvality a Shahid ako Tommy hlavne v druhej polovici filmu, po svojom "uvedomení sa" sa mi veľmi páčil... ()

*CARNIFEX*

Ulicami mesta Punjab sa šíria drogy, ktoré ovplyvňujú životy ľudí na všetkých úrovniach. Uznávaný raper, vzor dospievajúcej mládeže, končí po policajnej razii vo väzení, mladé dievča z chudobnej rodiny, sa nečakane dostáva do konfliktu s drogovým kartelom, a policajt, ktorého mladší brat prepadá závislosti. Osudy tejto trojice sa nečakane pretnú, aby sa postavili problému, ktorý odmietajú riešiť aj samotní politici. Tematicky som šliapol úplne vedľa, a tak sa zrejme ani sám nemôžem čudovať, že na mňa “Udta Punjab” vďaka svojmu námetu, či tradične premrštenej stopáži, miestami pôsobil tak neskutočne nezaujímavo. Čo sa týka tanečných vložiek (asi 2), je ich minimum, pričom sú najhoršie aké som doposiaľ v indických filmov videl. Prekrásne choreografie, zladené do posledného detailu vo väčších skupinách, nahradilo poskakovanie jedného, sfetovaného muža. Vzhľadom na moju bezcitnosť a nesúcit k drogovo závislým, nenachádzam žiadne pochopenie ani v prípade osudov hlavných hrdinov. Tretia za rozuzlenie .. ()