• Hejtmy

{262/1001} Já osobně mám raději brunetky než blondýnky, ale co říct k filmu? Snad jen to, že postavit ho celý jen na osobě Marilyn Monroe je trošku málo. V padesátých letech to možná na slušný výdělek stačilo, dneska to může bavit jen fanoušky Marilyn, pro ostatní včetně mě to bude utrpení, protože čistě jako film je to hrůza. 30 %(22.2.2011)

Panové možná mají radši blondýnky, ale když se na ně usměje pěkná brunetka, tak se pánové na celý blondýnky můžou vysrat.(29.5.2008)

Vše, co jste chtěli vědět o blondýnkách, ale báli jste se zeptat. Rozverná kabaretní show se skvělými hláškami pro rozveselení. Co chtít víc?(26.11.2006)

Brunety jsou sice možná chytřejší a umějí líp hrát, jenže Marilyn Monroe je tu v cca. tuctu různých kostýmech vpravdě božská. Kam se hrabou odtučňovací kůry a plastická chirurgie! Zbytek filmu sice zas tak slavný není, přesto si poklopec vykřičel 4 hvězdičky.(11.1.2003)

• Morien

(1001) Shrňme si to: Na tento druh těchto muzikálových čísel mě nikdo neutáhne a na komiku typu "Marilyn skáče na posteli a bohatý trouba se tak nemůže soustředit na mluvu" si taky nijak zvlášť nepotrpím. A ničím jiným tento film neoplývá. Posledním lákadlem by ještě mohla být móda, ale tahle okázalost spojená s hranatostí mi taky srdéčko nerozehřeje. Marilyn je rozhodně krásnější v černobílé a rovněž se mi začíná zdát nad slunce jasnější, že jedině v Někdo to rád horké mi ten její typ postavy přijde správně a snesitelně využitý. Celkově mi přijde, že film postrádá jakoukoliv šťávu. Jediný trošku přitažlivý výstup je taneček Jane Russellové u soudu, protože se dá vnímat jako provokace, jinak je to celé pouhý soubor důkazů o tom, jak moc není v Hollywoodu žena považována za opravdového člověka a jak stačí blyštivé tretky, aby se nikdo nepozastavoval nad tristní plochostí filmového řemesla.(21.4.2015)

• - Počas natáčania jednej scény vošla na pľac kostymérka Marilyn Monroe (Lorelei) a zakričala na ňu: „Slečna Monroe, nemôžete natáčať bez nohavičiek!". (AdamCritic)

• - Marylin Monroe nosí ve filmu stejné zlaté šaty, které měla na sobě Ginger Rogers ve filmu Dreamboat (1952). (facojurka)

• - Počas spievania na začiatku filmu stojí Lorelei (Marilyn Monroe) napravo a Dorothy (Jane Russell) naľavo. V nasledujúcom zábere stoja naopak. (AdamCritic)