Páni mají radši blondýnky

Páni majú radšej blondínky

Komedie / Romantický / Muzikál

USA, 1953, 91 min

• Revanx

Jeden z 1001 filmů, které musíte vidět, než umřete.(24.1.2009)

Krásné technicolorové barvy, božská Marilyn, zbytek bohužel poněkud prostoduchá historka zachraňovaná pár dobrými až výbornými muzikálovými výstupy (zejména Diamonds Are A Girls Best Friend vám dokáže, že na Monroe nemá ani Nicole Kidman v Moulin Rouge). Wilderovským klasikám jako Slaměný vdovec nebo Někdo to rád horké tenhle komediomuzikál nesahá ani po kotníky. 70%(9.7.2007)

Pěkná děvčata ke koukání, revuální pojetí filmu. Svůdná Marilyn, její věčná rivalka Jane Russell. Běžný až stupidní námět o milionáři a diamantech. No na rok 1953 - dobrý.(12.10.2007)

„♫Tiffany's! Cartier!!!...'' Jediné co mě přimělo se na tenhle příjemný filmeček podívat,byla ústřední diamantová píseň kterou jsem prvně slyšela v Moulin Rouge zafixovanou v podání Nicole Kidman.Zde ji zpívá ''božská Marilyn'' také skvěle,ale Nicole a celková novátorská dynamika písně je prostě lepší.Tenhle snímek není kdoví-jaké dílo,ale má příjemnou atmosféru a nějaká sranda by se taky našlaˇ,kterou všemi deseti zajišťuje úžasně pitomoučká Marilyn Monroe.„♫ But square-cut or pear-shaped,These rocks don't lose their shape.Diamonds are a girl's best friend!''(4.5.2010)

Hrozně statický muzikál bez Hawksova vkladu, prostě produkt éry celulitidových sex symbolů a dráždivých kabaretních vystoupení. Přitom ty kočky nejsou tak ploše napsané, jak by se mohlo zdát. Obě dvě, ale zejména Monroe, skrývají pod rouškou nevinnosti dostatek uvědomělosti. Russell je zase příkladná emancipovaná žena, na nápadníky nahlíží skepticky, ale lásku hledá. Nechat rozpočet nabobtnat, aby to nepřipomínalo inscenaci z počátků americké televize, určitě by to mířilo i výš.(16.6.2012)