Páni mají radši blondýnky

• slovenský

Páni majú radšej blondínky

Komedie / Romantický / Muzikál

USA, 1953, 91 min

Pěkný milý film, co neurazí. Jane Russell a Marilyn Monroe jsou k nakousnutí.(28.10.2005)

Přesně tak to mám rád - film si utahuje sám ze sebe a zároveň ukazuje, že všechny ty sny, s nimiž svými prostředky (v tomto případě na půdorysu romantického hudebního filmu) na diváka působí, jsou vylhané, přesto kouzelné. Takový americký Kristián.(1.8.2010)

Svěží herecké výkony a několik trefných vtípků dělají z tohoto studiového nezmaru něco více, než jen tupou procházku po interiérech, které by se daly spočítat na prstech jedné ruky. Do muzikálu má snímek daleko, stejně jako k regulérní komedii a v zásadě je to jen pohádka o hloupé blondýnce, která vlastně tak hloupá nebyla a životních hodnotách se zásadním uvědoměním. Ač je to tupé a režijně strnulé až běda, přece jenom mají dvě hlavní představitelky jakési kouzlo, které trochu zamlžuje kritický úsudek.(20.10.2005)

Vše, co jste chtěli vědět o blondýnkách, ale báli jste se zeptat. Rozverná kabaretní show se skvělými hláškami pro rozveselení. Co chtít víc?(26.11.2006)

• Revanx

Jeden z 1001 filmů, které musíte vidět, než umřete.(24.1.2009)