• Morien

(1001) Shrňme si to: Na tento druh těchto muzikálových čísel mě nikdo neutáhne a na komiku typu "Marilyn skáče na posteli a bohatý trouba se tak nemůže soustředit na mluvu" si taky nijak zvlášť nepotrpím. A ničím jiným tento film neoplývá. Posledním lákadlem by ještě mohla být móda, ale tahle okázalost spojená s hranatostí mi taky srdéčko nerozehřeje. Marilyn je rozhodně krásnější v černobílé a rovněž se mi začíná zdát nad slunce jasnější, že jedině v Někdo to rád horké mi ten její typ postavy přijde správně a snesitelně využitý. Celkově mi přijde, že film postrádá jakoukoliv šťávu. Jediný trošku přitažlivý výstup je taneček Jane Russellové u soudu, protože se dá vnímat jako provokace, jinak je to celé pouhý soubor důkazů o tom, jak moc není v Hollywoodu žena považována za opravdového člověka a jak stačí blyštivé tretky, aby se nikdo nepozastavoval nad tristní plochostí filmového řemesla.(21.4.2015)

Svěží herecké výkony a několik trefných vtípků dělají z tohoto studiového nezmaru něco více, než jen tupou procházku po interiérech, které by se daly spočítat na prstech jedné ruky. Do muzikálu má snímek daleko, stejně jako k regulérní komedii a v zásadě je to jen pohádka o hloupé blondýnce, která vlastně tak hloupá nebyla a životních hodnotách se zásadním uvědoměním. Ač je to tupé a režijně strnulé až běda, přece jenom mají dvě hlavní představitelky jakési kouzlo, které trochu zamlžuje kritický úsudek.(20.10.2005)

Brunety jsou sice možná chytřejší a umějí líp hrát, jenže Marilyn Monroe je tu v cca. tuctu různých kostýmech vpravdě božská. Kam se hrabou odtučňovací kůry a plastická chirurgie! Zbytek filmu sice zas tak slavný není, přesto si poklopec vykřičel 4 hvězdičky.(11.1.2003)

• Chrustyn

Slavný a úspěšný ale nepříliš zábavný muzikál s božskou Marilyn.(14.7.2012)

• Hejtmy

{262/1001} Já osobně mám raději brunetky než blondýnky, ale co říct k filmu? Snad jen to, že postavit ho celý jen na osobě Marilyn Monroe je trošku málo. V padesátých letech to možná na slušný výdělek stačilo, dneska to může bavit jen fanoušky Marilyn, pro ostatní včetně mě to bude utrpení, protože čistě jako film je to hrůza. 30 %(22.2.2011)

• - Jane Russell (Dorothy) naliehala, aby dostala luxusnú šatňu a vedenie štúdia tak aj učinilo. Marilyn Monroe (Lorelei) povedala, že chce aspoň o trochu krajšiu šatňu, ktorá by mala aspoň sprchu. Keď išla povedať svoj názor vedeniu štúdia, povedalo jej, že je nič oproti Jane. Marilyn na túto odpoveď reagovala slovami: „Ja som blondínka a tento film sa volá Páni majú radšej blondínky!" Nakoniec Marilyn dostala luxusnú šatňu, akú mala aj Jane. (AdamCritic)

• - Počas spievania na začiatku filmu stojí Lorelei (Marilyn Monroe) napravo a Dorothy (Jane Russell) naľavo. V nasledujúcom zábere stoja naopak. (AdamCritic)

• - Diamantová scéna mala byť pôvodne len malá kabaretná, kde by Lorelei (Marilyn Monroe) sama zaspievala v šatách s malými diamantmi, ktoré by jej zakrývali len prsia a zadok. Kostým bol veľmi drahý a nakoniec nebol ani vo filme vôbec použitý kvôli tomu, že štúdiu to pripadalo sexuálne. (AdamCritic)