• Revanx

Jeden z 1001 filmů, které musíte vidět, než umřete.(24.1.2009)

Přesně tak to mám rád - film si utahuje sám ze sebe a zároveň ukazuje, že všechny ty sny, s nimiž svými prostředky (v tomto případě na půdorysu romantického hudebního filmu) na diváka působí, jsou vylhané, přesto kouzelné. Takový americký Kristián.(1.8.2010)

Když mi bylo asi tak deset let, víc se mi líbilo Jak si vzít milionáře. A to se nezměnilo. Jane Russell je jednoduše moc vulgární, ať už s podprsenkou nebo bez. Páni mají radši blondýnky shodou okolností také představují vrchol kariéry tohoto proslaveného problematického výstřihu z Psance. Na druhou stranu, kým chcete líp vyvážit bimbo blond Marilyn, než někým, kdo do minuty svede celý tým olympioniků? We're just two little girls from Little Rock / We lived on the wrong side of the tracks / But the gentlemen friends who used to call / They never did seem to mind at all / They came to the wrong side of the tracks(16.3.2009)

Krásné technicolorové barvy, božská Marilyn, zbytek bohužel poněkud prostoduchá historka zachraňovaná pár dobrými až výbornými muzikálovými výstupy (zejména Diamonds Are A Girls Best Friend vám dokáže, že na Monroe nemá ani Nicole Kidman v Moulin Rouge). Wilderovským klasikám jako Slaměný vdovec nebo Někdo to rád horké tenhle komediomuzikál nesahá ani po kotníky. 70%(9.7.2007)

Je to poměrně tupá podívaná a ze zvláštního důvodu (nedovedu vystihnout proč) od určité chvíle takřka nesnesitelná. Svoje udělají vyhopsaná hudební čísla, kde hladina cukru přesahuje pomyslnou mez skoro bez ustání. Ale ani to a snad ani Marilyn Monroe (která hraje tu svoji tupou postavu vždy tak dobře, že ošálí všechny) nejsou tím nejhorším. Možná vše vězí v náladě, kterou film zanechává. Všechno je taková pohoda a tak bez chyb, že Vám bude za chvíli špatně jen s toho, že u vás doma vrže gauč a pohasíná světlo. Mám pocit, že Jane Russell jako protihráčka k Marilyn úplně nefunguje, její part jí nevěřím a vadí mi. Ono se těžko radí, komu tohle doporučit. Milovníci pamětnických šlágrů asi nebudou chtít vidět ujetou hudební romanci s IQ 20, pro fandy současných slaďáren (které se až tak moc neliší) to zase bude předpotopní vykopávka. Takže dějiny asi nebudou milé.(22.11.2009)

• - V scéne, kde Lorelei Lee (Marilyn Monroe) spieva pieseň o diamantoch, boli na strope zavesené živé ženy, ktoré dostali 50 amerických dolárov za celodennú prácu. Spomínaná diamantová scéna bola natáčaná 11-krát. (AdamCritic)

• - Honorár Marilyn Monroe (Lorelei Lee) za natočenie tejto snímky bol 18 000 amerických dolárov. (Raccoon.city)

• - Film potreboval Jane Russell (Dorothy) preto, aby bol zviditeľnený. Presvedčili ju tým, že jej povedali, že bude v titulkoch uvedená ako prvá a dajú jej 5-krát vyšší honorár ako Marilyn Monroe (Lorelei). (AdamCritic)