Zhasni a zemřeš

Lights Out

Horor

USA, 2016, 81 min

• cukorek

Prvých 15 minút bolo fajn, ďalej samé klišé. Navyše nevyužitý potenciál M. Bello, ma tiež priviedol k tak nízkemu hodnoteniu. 30%(27.10.2016)

Když ve svém pokoji narazíte na Teresu Palmer, hned nezhasínejte. A ani případné umírání neřešte. Okamžiky s ní si patřičně užívejte. Tak jak to udělal režisér David Sandberg. Jen nechal zapnutou kameru, moc hezky nalíčenou herečku uvedl do patřičně ponurého filmu a vůbec po ní nechtěl sexuální výkon. Jedná se o velice korektní film. Skoro si přejete, aby takový nebyl, aby v něm teklo hodně malinové šťávičky, aby maminka na pohovce nedělala tatínkovi ty neřestné věci, když se tak trochu u filmu nudí. A on ten film tak pomalu graduje. Přitom má jen krátkou stopáž. Provedení démona na standardní úrovni. Přístupnost tenhle horor samozřejmě devalvuje. Finální část má náboj, ale nad vším trůní nablblost levných béčkových filmů. Hloupý závěr samozřejmě nevyjímaje. Až vás zase jednou navštíví Teresa, určitě nechte rozsvíceno. Je dost možné, že si přivede i nějaké to strašidlo. Zkuste jí udělat radost a dělejte, že se hrozně moc bojíte. Hodnocení: 6/10(12.1.2017)

Dobře natočený horror, pár lekaček tam bylo a docela rychle to uteklo. Chápu, že když to bylo mládeži přístupné, tak tam nemohla být krev... škoda :-)(8.10.2016)

Tak veľmi rád by som tentoraz dal lepšie hodnotenie, ale nemôžem. Na to, že sa jedná o americký komerčný horor, ktorý sa objavil v kinách a ešte k tomu ho nenatočil James Wan má až prekvapivo kvalitné hororové scény. Zase určite sa nejedná o nič desivé a navyše aj tento základ, keď sú postavy v bezpečí len vo svetle už bol použitý viackrát, ale aj tak mi všetky tieto hororové sekvencie prišli výborne zvládnuté, sú dostatočne napínavé a aj rozmanité a síce vrchol dosiahne film hneď vo svojom úvode, táto sekvencia sa mi páčila najviac, ale ani ostatné moc nezaostávajú a napríklad finále je tiež dosť úderné. Ale film nanešťastie úplne zbytočne sklamal v ostatných aspektoch. Aj na pomery žánru je až príliš krátky a tak sa vôbec nestihne plnohodnotne rozvinúť zápletka a celé pozadie ohľadom samotného ducha, ktorý je inak tiež vzhľadom dostatočne nepríjemný. A podobne sú na tom aj postavy, všetky sú sympatické, pričom ich ešte k tomu tvoria slušní a známi herci, hlavne ženské duo Teresa Palmer a Maria Bello, no dosť ma bavil aj priateľ hlavnej hrdinky a nesklame ani chlapec, ale opäť nedostali taký priestor, aký by som chcel. A režijne a technicky je to samozrejme úplne bez problémov a som veľmi zvedavý, s čím príde David F. Sandberg nabudúce. Takže Lights out si kvôli hororovým scénam s radosťou pozriem znovu, toto je úplne iná liga, než drvivá väčšina konkurencie, ale jednoducho celé je to tak nahustené a zbytočne rýchle, že som si to nestihol ani poriadne užiť a už prišlo finále a koniec. Keby sa na to išlo pomalšie, napríklad po vzore japonských ducharín, ktoré tento žáner poriadne nakopli a v Hollywoode z toho ťažia dodnes, mohla to byť výborná žánrovka. 68%(12.10.2016)

Mladá rodina sa dostane do problémov, keď sa mentálny stav matky neustále zhoršuje. Tá má už od detstva psychické problémy, ktoré začnú zasahovať aj jej deti. Dcéra sa rozhodla utiecť, lenže strach jej mladšieho súrodenca neustále rastie a ona sa rozhodne pomôcť mu vyhnúť sa desivým zážitkom, ktoré ako dieťa sama zažila. - V prvom rade musím povedať, že mám obrovskú radosť z toho, že dostal pán Sandberg po rokoch práce priestor presadiť sa v USA a k tomu kvalitný rozpočet. Z výsledku však až takú radosť nemám, pretože sa mi zdá až príliš obyčajný. Krásna herečka v hlavnej úlohe, psychické problémy, obrovský dom, perfektné technické spracovanie a k tomu niekolko strašidelných sekvencií, ktorým majú pomáhať dunivé efekty. Pomaly sa mi zdá, že tieto horory, ktoré idú k nám do kín, vyzerajú všetky rovnako. Od tohto tímu, ktorý je na vrchole moderného hororu, by som očakával viac. Každopádne odporúčam každému hororovému fanúšikovi pozrieť si tento pomerne krátky počin. Kto sa lakne, má sa ešte naozaj čomu priúčať, pretože takéto lakačky naozaj nemajú šancu vylakať skúsenejšieho hororového fanúšika. + herečka z Wolf Creek a Warm Bodies + herečka z Demonic + herečka z Mockingbird a Hidden + herečka z Hostel: Part III a The Purge + herec z Annabelle a Outcast + herečka z Attic Panic + herečka z Fire City: End of Days(3.10.2016)