Zhasni a zemřeš

Nezhasínaj!

Lights Out

Horor

USA, 2016, 81 min

Vhodná minutáž drží svoje tempo a napatie do konca, možno by predsa len mohlo prísť k piatim minútam navyše kvoli rozpracovaniu postáv. Strašiak je super, myslím, že tma už nikdy nebude ako predtým.(19.9.2016)

"Krátký film Davida F. Sandberga v celovečerním formátu!" ___ Strhující hororový námět, kterému ovšem uškodil samotný scénář. Což bylo na jednu stranu předvídatelné, když tříminutové video roztáhnete na hodinu a půl! ___ Hororoví fanoušci, kteří prahnou po hororové atmosféře plné hlasitých lekaček, milionu záběrů na pokoje a chodby v pusto černé tmě, jež mají nahánět strach a atmosféru, budou jistě spokojeni. Ovšem ti, kteří mají rádi hororovou atmosféru skloubenou s příběhem (viz. The Conjuring 1+2, Sinister, Žena v černém) nebudou nejspíše skákat metr dvacet, jako převážná většina. Každopádně Zhasni a zemřeš (hodně debilní český překlad) své hororové kvality určitě bezpochyby má! Buduje si atmosféru od prvních minut, což se u moderních hororů hodně cení! ___ (Cinestar, Hradec Králové)(31.7.2016)

Není to nikterak převratný horor, nicméně mi v daný moment docela sedl, proto hodnotím nadprůměrně. Příběh je obstojný, atmosféra místy velmi slušná a pár momentů bylo dobře bubákovitých. 70%(31.1.2017)

Na lekačky povedený, malý horor o bubákovi, který utočí pouze ve tmě. Ne tak skvělé jako V zajetí démonů, ale na jedno podívaní překvapivě slušné. Jen si z toho divák moc neodnese.(8.12.2016)

Vzhledem k tomu, že nejsem právě hororový fanda, tak mě Zhasni a zemřeš docela pobavilo, neboť obsahovalo vše, co by dle mého měl snímek tohoto žánru mít - napětí, sem tam nějakou nelacinou lekačku, vlastnost vyvolat mrazení v zádech a určitou tajuplnost v námětu.(30.9.2016)

• - Krátkou a téměř identickou scénu jako ve snímku Lights out (2013) si zde zahrála stejná herečka Lotta Losten. (machmej)

• - Na začátku film, když si Paul (Billy Burke) na obranu bere baseballovou pálku z vitríny, si můžeme všimnout figurky, vzhledově identickou s tváří z původního krátkometrážního Lights out (2013). (Kejf.)

• - V pokoji Rebeccy (Teresa Palmer) visí plakát skupiny Avenged Sevenfold s jejich nejznámější písničkou "Hail To The King". Režisér filmu David F. Sandberg je jejich velkým fanouškem. (Yoshitsune)