Rozkaz zabíjet

Velká Británie, 2016, 99 min

Steven Gomez

Steven Gomez

Simon Dennis

|59%| Béčková akční sci-fi parádička, která mě vcelku bavila po celý čas. Příběh tu je opět na béčkové poměry jednoduchý, ale nemá žádnou slabinu. Dokonce tu i občas zafunguje atmosféra, asi tak do ½ filmu. Samozřejmě chybí napětí, nepředvídatelnost, nějaká ta chytlavost aby mě zajímalo, jak vše dopadne – avšak to se nestalo, ale nevadí. Akce? Té je zde přiměřený dostatek – je rozložená po celém snímku. Natočena je dobře, kamera je v pohodě, samozřejmě tu je pár digi efektů, ale to mi nepřekáží. Herci jsou ok, včetně vylepšené ženy. Robůtci jsou pěkně vytvořené. Nuda tu rozhodně nehrozí. Hudba je poměrně vydařená. 1/3 filmu se rozbíhá, ale docela solidním tempem. 2/3 filmu trochu tempo zbrzdí, ale furt se dá na co koukat. A ta 3/3 coby finální část už toli nezaujme, ale akce tu je dostatek. Mírně nadprůměrný béčkový počin, který aspoň na to 1 shlédnutí zabaví.(17.6.2016)

• Chrustyn

Pokud si představíte partu malých kluků, kteří si v lese hrají na vojáky bojující proti robotům, máte o tomhle filmu jasnou představu.(19.7.2016)

Snímek „Kill Command“, kdyby to byla jen studie, kde by se prezentovaly triky, dám tomu 100 %, ale natočit něco s tak nádhernými triky a dát tomu tak obyčejný příběh, to mi přijde jako mrhání zdroji. Ale svému účelu to posloužilo, tady se prezentovali lidé, kteří umějí dělat skutečně skvělé roboty. Klidně bych se na takové díval více, ale chtělo by to prostě mnohem lepší scénář.(9.9.2016)

Podle mě to atmosféru má slušně budovanou, široširý les, zbláznění roboti proti sice dobře vybavenám vojákům, ale přeci jen... nerovný boj..(5.1.2017)

Celkem neokoukaní roboti, zajímavá technokratka a zbytek taková velká klasika. Na průměr si to u mě vystačí. Je to taková jednohubka, ale ne úplně oddechovka. To že příběh je v zásadě prostý a nakonec vše dá se říct i přímo vysvětleno, tak je to poměrně zábavná akční jízda. Tedy od chvíle, kdy se začne dít akce, do té doby, kdy spíše záleží na scénáři a hercích, to zase tolik nešlape. Pak už to nechybí a jako divák jsem si užíval jak se roboti pěkně učili a lidi po jednom umírali a ne vždy zrovna příjemně. Na asi nízkorozpočtový film podle mě povedená podívaná. A pointa na závěr byla fajn, ale pokračování nejspíše nebude. I když v tomto duchu by mě asi taky bavilo. A Thure Lindhart mi obličejem celkem připomínal Rutgera Hauera v mládí :)(1.6.2016)

• - Vo filme sa objavilo 6 verzií robotov (4 bojové jednotky S.A.R., 1 prieskumný dron a 1 humanoidný robot). (fefee)

• - Film je možné nájsť aj pod alternatívnym názvom Identify. (MikaelSVK)