Helix

silentname

Pre mňa je "Helix" slabší priemer. Myslím, že tu bol námet na schopný sci-fi thriller alebo kriminálku zo sci-fi sveta, no vôbec neviem čo chceli urobiť v tomto filme, lebo reálne to vychádza ako film s dobrými nápadmi, ale nie úplne najlepším prevedením. Ku kreditu môžem povedať, že som tento rok už videli aj horšie spracovania, no nemyslím si, že je to moc veľký chválospev. Hlavní hrdinovia sú okey, nápad o kradnutí identity, aby sa zločinci mohli lepšie ukrývať je tiež dobrý. Dokonca musím povedať, že aj mesto rozdelené na 3 sektory, kde žijú bohatí, chudobní a bezdomovci tiež nie je najhorší. Celkom si dokonca viem predstaviť takýto svet nejako fungovať. Kde však film padá na pusu je moment, kedy si človek uvedomí, že absolútne nevieme čím chce film byť. A myslím si, že ani tvorcovia to nevedeli, lebo to kombinujú ako krimi so sci-fi a troškou thrilleru. Veľmi často sú tu nezmyselné odbočky a potom aj veľké vyvrcholenie a odhalenie zločincov, ktorí za všetkým stáli je vlastne len slabota a človek popravde aj zabudne, kto tá postava vlastne bola. Ten svet a niektoré momentky sú ale dostatočne zaujímavé na to, aby človek bol ochotný pokračovať v sledovaní a dohnal sa až do konca. Nie je to maximálne nudné, hoci aj pár takých momentov tu bolo. Najmä na začiatku. Myslím si, že je to proste slabý priemer. Nie je to film, ktorý by som niekomu odporúčal pozrieť si, ale ak ste fanúšikom žánru sci-fi, možno si z toho niečo odnesiete. Rozhodnite sa podľa vlastného uváženia, či je "Helix" niečo, čo by ste chceli vidieť. Hodnotenie: C ()

kaylin

Takové celkem normální, chce se mi říct až obyčejné sci-fi béčkového charakteru, které nenabídne skvělé triky, ani nijak geniální příběh, ale přece jen se snaží přenést na diváka nějakou tu myšlenku, což se mi vlastně líbilo, ač to bylo místy trochu příliš zřejmé. Za chvíli to zapomenu, ale neurazilo mě to. ()