Keď zaneprázdnení rodičia Jim a Clare Andrewsovci (Jonathan Mangum,  Erin Allin O'Reillyová) nemajú čas na svoje deti, súrodenci Ethan a Sophie (Caleb Burgess, Kayden Magnusonová) si nájdu nového priateľa. Skamarátia sa s hovoriacim opičiakom Montym, ktorý sa chce stať slávnym hercom a zúfalo sa snaží naštartovať svoju kariéru. Chce sa stať hviezdou... Zoznámte sa s Montym – hercom, moderátorom, no hlavne – hovoriacou opicou! Monty je hlavnou tvárou reklamy na energetický drink Monkey Up. So svojou kariérou však nie je spokojný a jeho snom je stať sa oceňovanou filmovou hviezdou. Jeho šéf s ním má však iné plány. Monty konečne naberie odvahu a s pomocou rodiny Andrewsovcov utečie zo zajatia. Jeho veselí zvierací súrodenci Mort, Mooner a Melody sú ochotní urobiť všetko pre to, aby sa Montymu splnil herecký sen a získal slávu. Rodina je ale vždy na prvom mieste! (TV JOJ)

kaylin

Humor tohoto snímku se mi vůbec nelíbil. Práce s opicí je zde skvělá, ale to je opravdu to jediné, co mě zde zaujalo. Hloupoučký příběh o tom, jak se jedna opice dostane do srdcí dětí, je tak neskutečně ohraný, že jsem nad ním skoro skřípal zuby. Ale tak co chcete od rodinného filmu, na ty se talentem neplýtvá. ()