Červená řeka

Red River

Červená rieka

Western / Dobrodružný / Romantický / Akční

USA, 1948, 133 min

Konec nekonec, konečně jeden western, který se ve velkém stylu cele věnuje skutečné kovbojské práci - hnaní dobytka. A že to stádo stojí za to. Spolu s "The Searchers" nejzajímavější westernová role Johna Wayna, kterou jsem zatím viděl.(15.1.2008)

Parádny dobrodružný western o skutočných kovbojoch, v ktorom si Wayne strihol netradične zápornú postavu arogantného, tvrdohlavého a surového chovateľa dobytka.(22.11.2013)

Mne sa ten zaver pacil(asi ako jedinej,heh:))....vyborny western s vybornymi hercami (moj oblubeny Monty Clift), pri ktorom som sa nenudila ani minutku.(14.1.2007)

Legendární western zaujme kromě množství dobytčího komparzu také přehledně rozvrženým střetnutím dvou mužů pevných zásad. K tomu občasné přestřelky, útok Indiánů, úprk splašeného stáda – zkrátka kovbojka se vším všudy.(30.10.2015)

Velmi zdlouhavý, až nudný western. Napětí tu mnoho není, je to spíše ukázka Waynova hereckého umění.(26.6.2007)

• - John Wayne a Walter Brennan se nemohli přenést přes fakt, že je Montgomery Clift homosexuál. Pokud se zrovna nenatáčelo, snažili se mu vyhýbat. John Wayne dokonce chtěl, aby Clifta nahradili po zjištění, že měl aféru s Johnem Irelandem. (facojurka)

• - Snímek byl natočen na motivy románu "The Chsiholm Trail", který napsal Borden Chase. (Hans.)

• - Howard Hawks chtěl původně obsadit do role Thomase Dunsona Gary Coopera, později si to rozmyslel, protože si myslel, že by mu neseděla tvrdost postavy Dunsona. (facojurka)