poster

Červená řeka

 • USA

  Red River

 • slovenský

  Červená rieka

Western / Dobrodružný / Romantický / Akční

USA, 1948, 133 min

 • Deimos
  ****

  TV/// Obsazení 8/10 Děj 8/10 Hudba 7/10 Efekty 7/10/// +herci, psychologie postav, výprava, příběh, hudba –délka filmu, černobílé/// Dlouhé, předlouhé putování jednoho velkého stáda krav a jen o něco menšího stáda honáků. Herci skutečně nezklamali, jejich postavy jsou zajímavé, všem vévodí John Wayne. Ale líbil se mi i Montgomery Clift a Walter Brennan. Film je sice černobílí, ale to je na dobu vzniku normální, být to však barevné, byl by to pohled… Tohle už je prostě klasika./// Celkem 76%///(27.2.2007)

 • Jossie
  ***

  Na to jak starý western to je, mi přišel celou dobu dost dobrý. John Wayne jako muž, který šel tvrdohlavě za svým cílem, vybudovat největší stádo v celém texasu a Montgomery Clift jako chlapec, kterého kdysi našel a za ta léta mu přirostl k srdci jako syn. Ale ten konec mi dokonale pokazil dojem. Z drsného westernu se stal velmi dojemný film a mně to tam opravdu vadilo.(2.6.2007)

 • Vitex
  *****

  Na tu dobu jistě paráda - ale ten konec ! TEN KONEC ! ( - to jako že jsem doufal v lepší)(14.1.2007)

 • T2

  Rozpočet $3miliónyTržby USA $9,012,000Tržby Celosvetovo $-(19.4.2009)

 • genetique
  ****

  Môj prvý Wayne. A už chápem, prečo je to meno zlepené s pojmom westernový žáner. Dobrodružné črty, zapojenie rozprávača na preskočenie zdĺhavých pasáží, štipka múdrosti, dávka napätia a poriadnej prestrelky robia pre mňa tento western jedným z najlepších, čo som videl. Krásne prérie, výborne sfilmované dobytčie scény. Ešte niečo? Áno, aj tá nenápadná mini-romantická zápletka sa nakoniec ukázala ako správny ťah. 85%.(30.10.2007)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace