Ulice Cloverfield 10

Scénografie:

Ramsey Avery

Kostýmy:

Meagan McLaughlin

Možný spoiler! Tak vytvořit takovýto film chtělo velkou dávku odvahy, protože se muselo tušit, že hodně lidí nebude úplně s výsledkem spokojeno. Já si toho cením, ale opravdu bych spíše zůstal u toho co funguje. Někdo kdo se těšil na mimozemšťany bude zklamaný, dostane super nálož až v posledních patnácti minutách. Někomu zase bude vadit právě to, že se do takového filmu nacpali mimozemšťani, ale to snad muselo každému dojít, když to souvisí s filmem Monstrum. :-)(22.7.2016)

• Wacoslav1

Divnej film. Snažil jsem se do něj dostat, ale absolutně mi to nesedlo. Veškerý dění mě tu spíš uspávalo a na to jak se ten film tváří rádoby chytře, tak podle mě totálně nefunguje. 2* z milosti.25%(17.6.2016)

Nejsilnější stránkou filmu je příběh, napětí a pocit nejistoty, kdy divák až do závěrečného finále netuší, zda John Goodman je únoscem či není a zda venku je vskutku kontaminovaná neobývatelná země či ne.Tenhle faktor solidně graduje atmosféru i napětí a nechybí i pár fajn nápadů, toť vše podtrženo solidními hereckými výkony. Bavil jsem se. 75%(7.5.2016)

Se značkou Cloverfield přichází zatraceně těžké břemeno. Původní Monstrum totiž dokázalo prvotřídně zkombinovat drama hlavních hrdinů s něčím velkým a děsivým, co se nacházelo neurčitě daleko a zároveň všude kolem. Shodně pojmenovaná ulice má k dispozici jako vždy uvěřitelnou Mary, v životní formě burácejícího Johna Goodmana a v první řadě otazník, co že se to schovává venku tentokrát. S hlavní devízou ale přichází i hlavní zádrhel, protože všichni tušíme, že v závěrečné třetině musí přijít něco nečekaného, což k dosavadnímu průběhu příliš nepasuje. Vzorec se tak povedlo zopakovat jen napůl, hlavně díky hercům a pořádné várce napětí, vycházejícího z těch nejobyčejnějších situací. Celek ale vypadá jako dva filmy sestříhané dohromady.(19.7.2016)

Povedené kombo Fritzl tématu s Cloverfieldem. Mary Elizabeth Winstead je přesná a každý jí prostě musí fandit. John Goodman byl taky super a tvůrcům se úspěšně dařilo mě mást, jestli je dobrák nebo magor. Mno a konec byl naprosto parádní.(16.5.2016)