poster

Ulice Cloverfield 10

 • USA

  10 Cloverfield Lane

 • USA

  The Cellar

  (neoficiální název)
 • Slovensko

  Ulica Cloverfield 10

Horor / Mysteriózní / Sci-Fi / Drama

USA, 2016, 105 min

Kamera:

Jeff Cutter

Hudba:

Bear McCreary

Producenti:

J.J. Abrams, Lindsey Weber

Střih:

Stefan Grube

Scénografie:

Ramsey Avery

Kostýmy:

Meagan McLaughlin
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • KarelR
  ****

  Čím víc se o novém Cloverfieldu mluví, tím víc se ruinuje unikátní zážitek, takže sem vůbec nemůžu napsat postřehy, které bych ze sebe chtěl dostat. V jádru vám ale stačí vědět "je to super, běžte na to!", Ulice Cloverfield 10 je totiž skvěle napsaná, zahraná, zrežírovaná... a tak vůbec. Všechno je prostě na svém místě a navíc se sem vešlo tolik zvratů a napínavých sekvencí, že komornost vůbec není problém. Tuhle intenzivní hodinu a tři čtvrtě zkrátka potřebujete vidět. A ideálně bez toho, abyste o ní cokoliv věděli! (9/10)(5.4.2016)

 • Okara
  ****

  Vykradený, neoriginální námět (přesná kopírka epizody Metal Hurlant Chronicles). Podobné The Divide mnohonásobně účinněji buduje podzemní paranoiu a dokonale vykresluje zvrácenost lidské povahy. Závěrečná desetiminutovka otevírající producentům vrátka dál shazuje předchozí dění. Čeho si tedy na filmu cením? Že i přes dvě jediná možná vysvětlení nechává diváka až do konce zmítat v nejistotě. A bod navíc za bombovýho Goodmana a nejrealističtěji zachycenou filmovou bouračku. Více zde. Nejlepší soundtrack z filmu: Hazman Suit. 70 %(5.4.2016)

 • dr.horrible
  *****

  Piata hviezda guilty pleasure. MacGyver nikdy nebol tak sexi.(11.5.2016)

 • J*A*S*M
  ****

  Tomuhle nejvíc škodí název. Divácký zážitek z výborného komorního dramatického thrilleru celou dobu nabourává to, že člověk kvůli slovíčku "Cloverfield" ví, k jakému rozuzlení to celé nutně musí směřovat. A když to tam pak dojde, tak nastane rozčarování, neboť propojení s původním filmem je opravdu jenom na papíře. Kdyby se film jmenoval Independence Day 2, tak to vyjde nastejno, neřkuli lépe. Slabší čtyřka.(6.4.2016)

 • Pilda17
  ****

  Pokračování nebo spíše prequel filmu Cloverfield (2008). John Goodman zahrál svou roli dobře a beru ho jako jeden z největších kladů. 3/4 snímku se odehrávají v úkrytu a tam se dějí věci, které diváka musí bavit. Chvilku hlavní postavě Howardovi (John Goodman) věříte a za chvilku zase ne. Děj se odehrává na jednom místě, ale i přesto dokáže bavit. Nevíte nikdy, co se zrovna stane. Ač jsem první díl viděl, tak jsem si chvíli myslel, že je to třeba jen shoda názvu a tyto dva filmy nemají nic společného. Největší problém jsem měl nakonec s tím, že jsem věděl, co zrovna přijde. Pokud divák neuvidí první díl, udělá tu nejlepší věc. Přesto převažují hlavně kladné pocity a nebýt závěru, který neoslní, půjdu do plného počtu .. 8/10 = 80%(12.4.2016)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace