Ulice Cloverfield 10

Scénografie:

Ramsey Avery

Kostýmy:

Meagan McLaughlin

Čím víc se o novém Cloverfieldu mluví, tím víc se ruinuje unikátní zážitek, takže sem vůbec nemůžu napsat postřehy, které bych ze sebe chtěl dostat. V jádru vám ale stačí vědět "je to super, běžte na to!", Ulice Cloverfield 10 je totiž skvěle napsaná, zahraná, zrežírovaná... a tak vůbec. Všechno je prostě na svém místě a navíc se sem vešlo tolik zvratů a napínavých sekvencí, že komornost vůbec není problém. Tuhle intenzivní hodinu a tři čtvrtě zkrátka potřebujete vidět. A ideálně bez toho, abyste o ní cokoliv věděli! (9/10)(5.4.2016)

Vykradený, neoriginální námět (přesná kopírka epizody Metal Hurlant Chronicles). Podobné The Divide mnohonásobně účinněji buduje podzemní paranoiu a dokonale vykresluje zvrácenost lidské povahy. Závěrečná desetiminutovka otevírající producentům vrátka dál shazuje předchozí dění. Čeho si tedy na filmu cením? Že i přes dvě jediná možná vysvětlení nechává diváka až do konce zmítat v nejistotě. A bod navíc za bombovýho Goodmana a nejrealističtěji zachycenou filmovou bouračku. Více zde. Nejlepší soundtrack z filmu: Hazman Suit. 70 %(5.4.2016)

Piata hviezda guilty pleasure. MacGyver nikdy nebol tak sexi.(11.5.2016)

Tomuhle nejvíc škodí název. Divácký zážitek z výborného komorního dramatického thrilleru celou dobu nabourává to, že člověk kvůli slovíčku "Cloverfield" ví, k jakému rozuzlení to celé nutně musí směřovat. A když to tam pak dojde, tak nastane rozčarování, neboť propojení s původním filmem je opravdu jenom na papíře. Kdyby se film jmenoval Independence Day 2, tak to vyjde nastejno, neřkuli lépe. Slabší čtyřka.(6.4.2016)

Pokračování nebo spíše prequel filmu Cloverfield (2008). John Goodman zahrál svou roli dobře a beru ho jako jeden z největších kladů. 3/4 snímku se odehrávají v úkrytu a tam se dějí věci, které diváka musí bavit. Chvilku hlavní postavě Howardovi (John Goodman) věříte a za chvilku zase ne. Děj se odehrává na jednom místě, ale i přesto dokáže bavit. Nevíte nikdy, co se zrovna stane. Ač jsem první díl viděl, tak jsem si chvíli myslel, že je to třeba jen shoda názvu a tyto dva filmy nemají nic společného. Největší problém jsem měl nakonec s tím, že jsem věděl, co zrovna přijde. Pokud divák neuvidí první díl, udělá tu nejlepší věc. Přesto převažují hlavně kladné pocity a nebýt závěru, který neoslní, půjdu do plného počtu .. 8/10 = 80%(12.4.2016)