poster

Ulice Cloverfield 10

 • USA

  10 Cloverfield Lane

 • USA

  The Cellar

  (neoficiální název)
 • Slovensko

  Ulica Cloverfield 10

Horor / Mysteriózní / Sci-Fi / Drama

USA, 2016, 105 min

Kamera:

Jeff Cutter

Hudba:

Bear McCreary

Producenti:

J.J. Abrams, Lindsey Weber

Střih:

Stefan Grube

Scénografie:

Ramsey Avery

Kostýmy:

Meagan McLaughlin
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • AlfaNumerO
  ***

  Goodman nejlepsi na planetach, pribeh neotrely, napojeni na preechozi dil necekane, cele zapletce by vsak pomohlo k vetsi verohodnosti vysvetleni podnetu k chovani Goodmana. Nu coz, i tak jako jednohubka na nejakou chvilku zasyti a vyvola chvilkovy pocit spokojenosti(6.4.2016)

 • HoneyBunny
  ***

  Dobře zrežírováno (to napětí! ty lekačky!), dobře napsáno (John Goodman je démon!), líbilo se mi, že film stále převrací vaše očekávání. Je Howard jenom divný pošuk, nebo nebezpečný psychouš? Stalo se něco na povrchu, nebo je to jen výmysl? Film vás neustále nechává na pochybách, aniž by to působilo lacině. Co je to ale platné, když ten námět je hrozně okoukaný, jako něco, co mohlo v devadesátých letech být v Bojíte se tmy nebo Krajních mezích. Profesionální tvůrci tak trochu udělali z prdu (jednoduché premisy) kuličku, tedy fungující, fajn film. Filmovým světem ale neotřese ani náhodou.(7.4.2016)

 • Marigold
  ****

  Velmi aktuální zpracování klasického katastrofického námětu, které v mnoha ohledech volně pokračuje ve šlépějích Spielbergovy Války světů. Goodmanova postava není v ničem přestřelená, přesně tak na mě působí obézní týpci v dokumentech o přežití - perverzní směsice racionality, bdělosti a paranoie, líznutá čímsi deviantním. Dobré rozhodnutí používat výrazně subjektivní detail, nízkou hloubku pole a vyostřený zvuk. Občas to moc příjemně dusí a tísní, někdy to moc okatě hobluje tlustou strunu a sází na "přibližně motivované" zvraty i návodně zúročené motivy. Ale jako celek to konceptu Cloverfieldu nedělá ostudu, naopak, přes veškerou modelovost je výsledkem napínavá a docela stimulující záležitost o monstru uvnitř a vně. A oslava lidské vynalézavosti. Take Shelter meets McGyver meets Im Keller. Good job. [75%](7.4.2016)

 • Okara
  ****

  Vykradený, neoriginální námět (přesná kopírka epizody Metal Hurlant Chronicles). Podobné The Divide mnohonásobně účinněji buduje podzemní paranoiu a dokonale vykresluje zvrácenost lidské povahy. Závěrečná desetiminutovka otevírající producentům vrátka dál shazuje předchozí dění. Čeho si tedy na filmu cením? Že i přes dvě jediná možná vysvětlení nechává diváka až do konce zmítat v nejistotě. A bod navíc za bombovýho Goodmana a nejrealističtěji zachycenou filmovou bouračku. Více zde. Nejlepší soundtrack z filmu: Hazman Suit. 70 %(5.4.2016)

 • T2
  ****

  Rozpočet $15miliónovTržby USA $69,793,284Tržby Celosvetovo $101,193,284Tržby za predaj Blu-ray v USA Tržby za predaj DVD v USA ║ slušná nádstavba ku Cloverfieldu, komorná snímka z trošku iného uhlu, ponúka výborný žánrový mix thrilleru a sci-fi, využívajúca na minimálnom priestore možné maximum a devízou sú tu vo výborných výkonoch hrajúci John Goodman a Mary Elizabeth Winstead, som zvedavý kam sa bude táto séria vyvíjať potenciál tam je /videl v kine: 80%/(19.4.2016)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace