Matky na tahu

Bad Moms

Matky rebelky

Komedie

USA, 2016, 100 min

Šílené, zvrhlé, místy téměř absurdní, ale právě v tom tkví ten humor. Pokud dokážete přistoupit na zvrácenost a trhlost tohoto filmu, zaručeně se pobavíte, protože tenhle film je v podstatě sympatický tím, že si dělá legraci sám ze sebe. A daří se mu to výborně. Navíc je zajímavé, že i přes celou tu nadsázku má dokonce i malý přesah, a troufám si říct, že nejvíc si ho užijí ženy, které už matky jsou a ví, co výchova dítěte obnáší. Což já sice nejsem, ale pro to "poselství" o tom, že není třeba se snažit být až tak dokonalá máma, která zvládá všechno, jsem i tak měla velké pochopení. Ať už se člověk snaží být dobrým rodičem jak chce, nezaručuje to vždycky tu správnou výchovu a někdy dokonce výsledek může být zcela opačný. I rodiče jsou jenom lidi a mají právo se někdy zachovat zcela nepříkladně. :) Mimochodem, Mila Kunis v hlavní roli byla skvělá volba. Stejně tak ta "banda" ostatních matek, v čele s Christinou Applegate. ~(4,1)~(19.8.2016)

Zábavná komedie o partě matek, které jdou proti konvencím. A tak paří, klejou a kašlou na svoje děti, aby se díky tomu staly lepšími matkami. Není to nijak chytré a v reálu by hrdinky o svoje děti přišly tak do dvou dnů, ale je to sranda se sympatickou hereckou trojicí.(8.12.2016)

MATKY bohužel nedotahují kvality ŽENY SOBĚ, na to jsou přece jen málo vtipné, v mnoha ohledech nedotažené a ten závěrečný turbohepáč je opravdu těžko skousnutelný. Načrtnuté, obsazené, zahrané a ohudebněné jsou ale dobře, takže ve výsledku jde pořád o dost sympatickou záležitost.(28.10.2016)

• Gilmour93

Desperate Housewives, dlaždičsko-dementní variace. Dejme stranou, že uvěřit Mile Kunis roli strhané matky je stejně těžké, jako vidět Melissu McCarthy u striptérské tyče a neoslepnout. Tyhle splašky na mě s železnou pravidelností leje Seth Rogen a ozvláštnění chromozómem XX či myšlenkou, že institut dokonalé matky je jen život omezující chiméra, se nakonec stejně utopí ve stoce přeplněné chlastem, vicodinem a klišé.. Ta poněkud volná kultura firmy, kde na částečný úvazek pracovala Amy, mě nesmírně zaujala a asi jsem odhalil i skutečný předmět jejich podnikání. Vzhledem k tomu, že se pachem kávy maskuje kokain, pojal jsem podezření, že čtrnáctidenní celozávodní dovolená spjatá s úmrtím Jona Sněha bude mít nějakou spojitost s vybouchlou zásilkou z Kolumbie..(24.2.2017)

• Lucasion

Po traileru jsem se na film těšil. Aby taky ne, hrají tam moje oblíbenkyně Kunis a Bell. Čekal jsem vtipnou a sprostou komedii. No aspoň to sprosté jsem dostal. Film plný zpomalených záběrů, až je z toho nuda. Fuckuje a dickuje se celou stopáž. Přitom vtipných momentů není hodně. Opravdu není. Spíš jistojistě nejsem cílová skupina, protože mnoho věcí ocenit nedokážu. Jako třeba pěti minutová scéna, kdy Kunis a spol rozebírají, co dělat s neobřezaným chlapem. Pro mně asi zbytečné, ale chápu, že se tomu někdo může smát. Upřímně mně nenapadlo, že to bude čistě holčičí film. Aspoň to na mě tak ze začátku nepůsobilo. Jinak bych do toho asi nešel. Herecky všem vytřela zrak opět Oona Laurence. Po Bojovníkovi (2015) hraje další dceru skvěle. Kristen je správná domácí puťka, která toho má na konci plné zuby a tak to manželovi vrátí i s úroky. Mila naopak to nevěrnému manželovi natře hned na začátku. Ale jak říkám, moc jsem se nebavil. Od filmu jsem čekal něco zhola jiného a celý film jsem pouze zíral, jak to ženy-matky natřou všem mužům. A taky ostatním mamkám. (43 %)(10.1.2017)