poster

Mít a nemít

 • USA

  To Have and Have Not

 • slovenský

  Mať a nemať

Thriller / Válečný / Romantický / Dobrodružný

USA, 1944, 100 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • RHK

  Jeden z 500 největších filmů všech dob časopisu Empire. Jeden ze 100 nejlepších romantických filmů - 100 Greatest Romance Movies http://www.csfd.cz/uzivatel/136528-rhk/.(9.1.2010)

 • Pohrobek
  ***

  V tomto filmu si Humphrey Bogart poprvé jako se svoji filmovou partnertkou zahrál s debutantantkou Lauren Bacallovou, kterou objevil režisér Howard Hawks. Během natáčení mezi nimi přeskočila jiskra a vše skončilo až svatbou. Scénaristé William Faulkner a Jules Furthman tu zpracovali Hemingwayovu předlohu velice, velice volně, mnoho společného tu naproti tomu můžeme najít s předcházejícím úspěšným filmem Casablanca.(28.1.2005)

 • 5150
  ***

  Příběh osudové lásky na pozadí politických událostí, se odehrává v létě 1940 na ostrově Martinique, krátce po pádu Francie. Humphrey Bogart v hlavní roli a to všechno, nechají vzpomenout na legendární CASABLANCU (1942).(15.1.2007)

 • novoten
  ***

  Bogart ve válečném ohrožení a v opojení ženským půvabem ničí charizmatem a pohotovostí všechny protivníky v dohledu. Do casablancovského kouzla tu ale chybí konzistentnost, nadčasovost a ona téměř hmatatelná osudovost. Lauren Bacall může být jak chce krásná, ale můj prototyp osudové ženy to zkrátka není. Naopak, její Marie příběhem jenom proplouvá a i přes neodolatelnou krásu zůstává lehce zmatenou a otrlou dívkou, která si svým chováním Bogartovu pozornost snad ani nezaslouží. Jejich vztah navíc nemá šanci rozkvést, protože se odehrává až ve druhém plánu za válečnou linií, která ale, i přesto, že zabere mnohem více času, nezasahuje dojmy nijak hlouběji. Všechno se děje podle strojených komplikací a to od prvního zádrhelu až hezky k tomu poslednímu. A i když se na to díky hlavní dvojici (na které to jiskření, které se projevilo i v reálu, je vidět v každém políčku) dívá moc příjemně, je Hawksův snímek jenom pomíjivou nostalgickou vzpomínkou.(17.7.2008)

 • Flakotaso
  *****

  Paráda, prostě paráda. Humphrey je největší borec, Lauren je nejluxusnější femme fatale a Hoagy Carmichael doplnuje atmosféru skvělými skladbami. S chutí si tento film dám ještě několikrát.(28.11.2010)

 • - Scénář napsal William Faulkner podle románu Ernesta Hemingwaye. Oba zmiňovaní jsou držitelé Pulitzerovy ceny. (Witta)

 • - Scéna natočená pro závěr filmu byla nakonec vystřižena a použita ve filmu Key Largo (1948). (Witta)

 • - Lauren Bacallová ve filmu nezpívá. Problém byl v tom, že měla tak hluboký hlas, že nebylo možné najít vhodnou zpěvačku. Vše se nakonec vyřešilo tím, že písničku nazpíval muž - Andy Williams. (Sinecod)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace