poster

Mít a nemít

 • USA

  To Have and Have Not

 • slovenský

  Mať a nemať

Thriller / Válečný / Romantický / Dobrodružný

USA, 1944, 100 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Bebacek
  ****

  Už vás někdy štípla mrtvá včela?(11.3.2007)

 • Djkoma
  ***

  Přišlo někomu stejně jako mě, že jde o nepřímé pokračování Casablanci? Prostě si nemohu pomoci. Jiná, i když poměrně podobná žena. Stejná tvář hrdiny a podobné zvyky. Vše v podobném prostředí a atmosféře. Ať tak či onak, film není špatný, ale i ke kvalitám "casi" mu něco chybí. Dvojice Bogart + Bacall se příjemně doplňují, ale raději bych po boku Humphreye viděl jiný typ ženy (trochu krásnější aspoň). Howard Hawks je skvělý režisér, který prakticky neumí točit špatné snímky, ale někdy by mu měl scénář pomoci trochu zhustit příběh a děj, protože i přes poměrně krátkou délku se ve filmu neděje nic převratného.(3.2.2007)

 • Matty
  ***

  Podobným filmem měla být nejspíš původně Casablanca – jen další meziválečnou studiovou romancí. Mít a nemít nenudí díky nadstandardní (a přitom naprosto standardní) režii Howarda Hawkse, díky příběhu podle Ernesta Hemingwaye (románová Kuba byla vyměněna za Martinik), díky přidrzlému šarmu Bogarta, k němuž tvoří ideální protiklad chladnost Bacallové, ale jinak nemá příliš čím popřít oprávněnost přídomku „průměrný“. 60%(13.1.2007)

 • kyselina
  ****

  Pár Bogart-Bacall nepatří k těm, ze kterých byste byli odvaření na první pohled. Chce to čas a nakoukat nějakou tu hodinku, zvyknout si na jejich speciální humor a způsob hraní....ale potom to teprve stojí za to...jejich premiéra je příslib něčeho velkého!(4.4.2006)

 • 5150
  ***

  Příběh osudové lásky na pozadí politických událostí, se odehrává v létě 1940 na ostrově Martinique, krátce po pádu Francie. Humphrey Bogart v hlavní roli a to všechno, nechají vzpomenout na legendární CASABLANCU (1942).(15.1.2007)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace