Cesta do fantazie

Hajao Mijazaki

Hajao Mijazaki

Acuši Okui

Tošio Suzuki

Krásný film, který je ale oproti Princezně Mononoke přecejen trochu jinde.(14.8.2005)

Jedno z mých prvních anime, které když jsem viděl, hodně mě chytlo. Dnes už jsem okouzlen dalšími Miyazakiho kousky víc, ale na objevování žánru určitě nezapomenu.(22.3.2010)

Nebudu se zbytečně rozepisovat, tenhle příběh dívky, která i bez pomocé rodičů (proměněných ve vepře) najde svého (vnitřního) průvodce, je prostě BOŽÍ! Jedno z vizuálně nejúchvatnějších anime všech dob a bez debat nejlepší film se žabákem v kimonu. 90% Zajímavé komentáře: Gemini, berg.12, Divočák, Mr. Lobo, Abdul(3.9.2005)

• TeeAge

|| Scenár: Hayao Miyazaki | Hudba: Joe Hisaishi | Produkcia: Toshio Suzuki | Distribúcia: Toho, Madman Entertainment, Walt Disney Pictures | Štúdio: Studio Ghibli | Rozpočet: 19 miliónov $ | Tržby: 274,925,095 $ || Pre mňa nepochopitelne obdivovaný film s odpornou animáciou a hodnoty znásilnujúcim obsahom. Pôvodne som dal za 2 hviezdy, ale teraz keď nad tým viac uvažujem, detskému divákovi by som to nepustil ani za trest. ODPAD!!!(25.5.2013)

Niektoré príbehy doceníte až časom a Cesta do fantázie je pre mňa jedným z nich. Uznanlivo vám skladám poklonu majster Miyazaki, aj chcem raz zažiť príbeh ako Chihiro. Malý ale témou nestárnúci klenot.(28.10.2006)

• - Na ruční animaci se podílelo okolo 40 animátorů. (Witta)

• - Na nahrávání hudby byl pronajat koncertní sál v Tokiu. (Witta)

• - Písničku, kterou si zpívá správce lázní složil sám režisér Miyazaki. (Witta)