Cesta do fantazie

Animovaný / Dobrodružný / Fantasy / Pohádka

Japonsko, 2001, 125 min

Hajao Mijazaki

Hajao Mijazaki

Úžasný animák. Z japonské produkce jsem před tímhle filmem nic neznal, takže o to větší pekvapení. Animace, nápady, myšlenka, prostě co víc si přát. Zvláštní kouzlo na mě dýchlo snad také díky původnímu znění. Japonština k tomu přesně pasovala :)(25.10.2003)

(1001) Toto je pro mě typický zástupce "vot-tze-fak" filmů, a to o to víc, když po konci zjistím, že se mi líbil. Zajímalo by mě, jak moc s oblibou tohoto filmu stoupá u diváků latentní pedofilie. A nebo to prostě smyjeme obelixovským výrokem, že Japonci jsou blázni?(6.4.2011)

Opět nádhera. A ten dojemný konec také.(18.1.2006)

Hayao Miyazaki, muž kterého dětská fantazie nikdy neopustila, pouze vyspěla v dokonalé vypravěčské umění. Chvíle dětské roztomilosti se střídají s hlubokým zámyslem v pro mě naprosto nezaměnitelném stylu, v němž se snoubí úžasná autorova imaginace a cit, řemeslně dokonalé provedení a úchvatná hudba. Studio Ghibli opět trefilo do černého. Nikdy mě nepřestane udivovat, že Cestě Do Fantazie rozuměl i můj pětiletý "nevlastní bratr", a to jsem se díval na původní znění s anglickými titulky...(30.9.2005)

:::::::::::::::::::::::::::: Krásná pohádka, ale nezaujala mne až tak jako novější Zámek v oblacích, který se mi líbil mnohem více. Tady jsem se často nudil. :::::::::::::::::::::::::::::::(25.3.2009)