poster

Můj soused Totoro

 • Japonsko

  Tonari no Totoro

 • Japonsko

  となりのトトロ

  (Japonsko)
 • anglický

  My Neighbor Totoro

Animovaný / Dobrodružný / Fantasy / Rodinný

Japonsko, 1988, 86 min

Režie:

Hajao Mijazaki

Scénář:

Hajao Mijazaki
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • molotov
  *****

  Nádherné anime, které pohladí po duši.(20.8.2006)

 • Hellboy
  ****

  Snímek je podobně jako nejnovější Ponyo on the Cliff také především pro mladší diváky (i když zcela sledovatelný i staršími). Ale toho Totora tu mohlo být více. Je to strašně roztomilá postava, která se ale ve filmu objeví celkem jen na pár minut..přitom je to hlavní tahák. Další nápady jako třeba Kočkobus mi dokonale sedly, ale na pět to tentokrát není.(13.1.2008)

 • berg.12
  *****

  Totoro se nestal symbolem studia Ghibli náhodou. Asi nejlépe zrcadlí skutečnost, že jejich filmy jsou bez rozdílu určeny všem od 3 do 99 let. A Miyzakiho filozofii, že lidé i s věkem zůstávají v něčem stále stejní.(14.3.2005)

 • T2
  ***

  Rozpočet $-miliónovTržby Celosvetovo $1,700,000Tržby za predaj Blu-ray v USA //počet predaných kusov Tržby za predaj DVD v USA $45,829,440 //počet predaných kusov 2,164,509║ Animačne to je krásne skombinované aj keď nie až tak uletené ako iné kreslené filmy od Miyazakiho, len je škoda že príbehovo mi to vyznie trošku do prázdna. /60%/(28.7.2009)

 • novoten
  ****

  Můžu mít plno připomínek. Můžu říct, že celý film je až příliš násilně obetkán hřejivě rodinnou nití. Můžu říct, že se nadřirozené bytosti objevují trochu málo. Můžu říct, že celá zápletka je moc jednoduchá. A stejně to v Miyazakiho neodolatelném světě bude znamenat jen to, že to tentokrát nebyl naprostý triumf, ale jen krásný milý film, který mi nadlouho zvedl náladu. A chci být aspoň na jeden den Mei nebo Satsuki a potkat chlupáče Totora nebo se svézt kočičím autobusem tam, kam nejvíc chci.(15.7.2007)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace