Můj soused Totoro

Animovaný / Dobrodružný / Fantasy / Rodinný

Japonsko, 1988, 86 min

Hajao Mijazaki

Hajao Mijazaki

Nejsem Miyazakiho fanoušek, přestože považuji souseda Totoro za lepší kousek z jeho tvorby. Nicménně zase nepřechválit. Totoro je infantilní dětská záležitost o dvou děsně uřvaných sestrách. Dějová linie je navíc trochu rozkodrcaná, takže člověk jaksi neví co je "main". 70%(27.11.2008)

Odmítám filmu upírat pátou hvězdičku jen proto, že je to celé cíleno na nejmenší. Totoro je daleko kouzelnější než většina ostatních filmů, co si hrajou na pohádky.(27.2.2004)

Pro mě jedno z nejroztomilejších anime. A hlavně Totoro kawaii ^o^ . I když příběh není zrovna nejzajímavější, tak postavy a jejich animace je skvělá. Dobrý komentář od uživatele Divočák.(20.9.2009)

Opravdu velice roztomilý dětský příběh. Mít tak doma Totora, to by byla bašta!(3.6.2003)

Nejsem zrovna člověk, který by se vyžíval v pohádkách. Ale na druhou stranu jsem velký fanda do anime. A tak jsem e uvolil shlédnout i tuhle infatilní báchorku. Být o 10 let mladší, asi bych neváhal dát plný počet. I zde můžu obdivovat Miyazakiho precizní animaci a fantazii. Tento snímek asi nedosahuje kvalit ostatních jeho filmů, ale je to kvalitní následovník filmů Naušika z Větrného údolí a Laputa.(25.11.2005)