Můj soused Totoro

Animovaný / Dobrodružný / Fantasy / Rodinný

Japonsko, 1988, 86 min

Hajao Mijazaki

Hajao Mijazaki

Kolikrát jsem ho už viděl? Čtyřicetkrát? :) Víckrát jsem viděl asi jen 耳をすませば (také od Ghibli) a Matrix (to bylo první DVD, co se mi dostalo do rukou, a jelo mi kolem dokola k práci :-). Totoráč je geniální film s dokonale jednoduchou stavbou a precizním budováním příběhu. Pro plné pochopení doporučuji delší návštěvu Japonska plus mít v rodině 2 malé holčičky (u mě neteře). Dávám asi tak 7-8 hvězdiček :-)(27.2.2006)

Ciste pragmaticky komentar k tomuto filmu : I believe in ToooTooRoouoo ! - Proste verim v Totoro ! Strejda Hayao me zase 100% presvedcil. Nadhera. Esencialni Kawai zalezitost.(16.3.2008)

Ty holčičky byly naprosto v pořádku. Štěstí v každé drobnosti a Mordor jako by ani neexistoval. Trošku mi to připomnělo Děti z Bullerbynu.(19.3.2014)

Pro mě jedno z nejroztomilejších anime. A hlavně Totoro kawaii ^o^ . I když příběh není zrovna nejzajímavější, tak postavy a jejich animace je skvělá. Dobrý komentář od uživatele Divočák.(20.9.2009)

Tenhle Mijazaki je trochu jiný, než ty ostatní (no dobře, to je každý jeho film), fantasijních prvků je sice docela málo, ale za to jsou výrazné a neskutečně inspirativní (nebo lépe řečeno, je to na nich víc vidět, než jinde), ale dost záleží na tom, kterak je člověk naladěn, jinak může být trošku problém najet na tu správnou vlnu, která rozhodně není po celou dobu tak positivní jak by se mohlo znát (ještě teď si pamatuju, jak jsem neustále očekával nedobrý konec, v jedné chvíli jsem se skoro cítil jako u vrcholně depresivního Hrobu Světlušek). Sice tenhle film není to nejgeniálnější, co mág Hajajo vytvořil, ale i tak to znamená vrcholně dobrej film. To - to - ro ... (6.2.2014)