poster

Můj soused Totoro

 • Japonsko

  Tonari no Totoro

 • Japonsko

  となりのトトロ

  (Japonsko)
 • slovenský

  Môj sused Totoro

  (festivalový název)
 • anglický

  My Neighbor Totoro

Animovaný / Dobrodružný / Fantasy / Rodinný

Japonsko, 1988, 86 min

Režie:

Hajao Mijazaki

Scénář:

Hajao Mijazaki
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Rudovous
  *****

  Ciste pragmaticky komentar k tomuto filmu : I believe in ToooTooRoouoo ! - Proste verim v Totoro ! Strejda Hayao me zase 100% presvedcil. Nadhera. Esencialni Kawai zalezitost.(16.3.2008)

 • Renton
  ***

  Scénář: Hayao Miyazaki .. Venkovské zasnění bez nosného příběhu, jen líné blbnutí prozelenalým hájem (ekolog Miyazaki dává dětem jasně vědět, že je správné sázet a ctít stromy). Absence hlubšího děje a nějaké zápletky dosti ubírá body. Přišlo mi to jako vytržení několika málo epizod (přistěhování se, nemocná maminka, objevení Totora - vše zahuštěno holčičím pištěním) z nějakého většího celku, které právě díky tomu působí značně chudě a nevyužitě. Pravda, Tonari no Totoro krásně hraje i vypadá, ale na výraznější zahřátí mé současné "dětské duše" už nestačí. S nižším věkem jistě roste i hodnocení. Lepší tři - 65%.(16.4.2008)

 • May
  *****

  Odmítám filmu upírat pátou hvězdičku jen proto, že je to celé cíleno na nejmenší. Totoro je daleko kouzelnější než většina ostatních filmů, co si hrajou na pohádky.(27.2.2004)

 • Zíza
  ****

  Jak to říkají ti Japonci? Kawaiiiii :-) Takový pěkný filmík, veseloučký, mioučký, něžňoučký s ukázkou lidového náboženství a pevnými, neotřesitelnými vztahy mezi rodinnými příslušníky a i se sousedy (ať už se jmenují Totoro či nikoliv). Začátek byl pro mě těžko zkousnutelný, neb jsem měla docela chuť na nějakou akci, tady se dočkáme tak leda běhání, přesto výsledný dojem byl velmi pozitivní, za což jsem ráda. Nejkrásnější byl stejně kočkobus, toho bych chtěla domů!(14.6.2009)

 • Pethushka
  ****

  Na mě prostě filmy od Mijazakiho působí jako uklidňující kouzlo. Překrásná animace a roztomilé postavičky mi vždycky zaručeně pomůžou na všechno zapomenout a vydat se s nimi do jejich kouzelného fantastického světa. To, že příběh není žádné veledílo mi vůbec nevadí, stačí, když je v něm božský Totoro...(14.8.2016)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace