poster

Ring

 • český

  Kruh

 • Japonsko

  Ringu

 • Japonsko

  リング

  (Japonsko)
 • anglický

  Ring

Horor / Mysteriózní / Thriller

Japonsko, 1998, 96 min

Režie:

Hideo Nakata

Předloha:

Kôji Suzuki (kniha)

Scénář:

Hiroši Takahaši

Hudba:

Kendži Kawai
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • molotov
  *****

  Už dlouho jsem se takhle nebál. Někdo by mohl říct, že asi moc na horory nekoukám a měl by pravdu. Nekoukám, protože pokud jsou dobré, tak já se moc bojím a tenhle dobrý je. Jako asi všichni jsem nejprve viděl americký remake, takže jsem byl připraven o mnoho překvapení a pocit neviděného. Na druhou stranu mi to k tomuto filmu přidalo jiný strašidelný efekt, a to strach z toho, kdy to přijde. V japonském originálu je mnohem méně vychytávek, ale v celkové atmosféře mě přišel lepší. Scény se studní byly naprosto úžasné a musel jsem odvracet hlavu. Děj je zde mnohem více naznačen a v podstatě je na konci filmu úplně jasné, co se v minulosti stalo. O to více na mě proto zapůsobila závěrečná pointa, protože je krásně neutěšená a bezútěšná. Dávám za pět, protože nesmíme zapomínat, že tenhle film byl první.(21.7.2006)

 • HellFire
  ****

  Jako první jsem viděl americký remake, takže srovnání s originálem se nevyhnu. A že remake jej předčil ve všech směrech, je navýsost potěšující.(30.6.2012)

 • Xeelee
  ***

  Oproti remaku je Ringu neuvěřitelně nudnej film, u kterýho se v mém případě nedostavil ani nejmenší náznak strachu. Formálně je mnohem jednodušší, herci nepůsobili moc přesvědčivě, místy se děj strašně táhnul a nejhorší byly ubíjející vysvětlující pasáže, když už si tvůrci nevěděli rady se scénářem. Remake jsem viděl několikrát a vždycky na mě zapůsobil, takže originálu asi nelze moc přičíst k dobru, že jsem věděl jak to dopadne. Dobrej mi přišel snad jen nápad Kodži Suzukiho. Až si jeho literární předlohu přečtu tak napíšu víc.(4.9.2009)

 • klerik

  Americký remake ma až tak nenadchol. Ale videl som ho prvý. A pri tomto som skrátka musel zaspať. Málo úderné, pridlho budujúce atmosféru... Chrrrr...(3.2.2009)

 • sniper18
  ***

  Je to celkom dobrý horor z japonskej produkcie. Má veľmi dobrý príbeh o novinárke, ktorá sa dozvie o záhadnej kazete, po ktorej pozretí dostane divák telefonát, že o týždeň zomrie, čo sa aj stane a tak ju novinárka vyhľadá a keďže tiež dostane telefonát, spojí sily so svojim známym, aby zistili celú pravdu skôr, než bude neskoro. So spracovaním nie som úplne spokojný, dej je rozhodne zaujímavý a odkrývanie záhady sa pozerá dobre, ale tempo filmu mohlo byť trochu dynamickejšie, no hlavne nedáva takmer žiadny priestor hororovým scénam, čo je v rámci žánru celkom problém. Celý film prakticky obsahuje len jednu hororovú scénu, dnes už kultové pomalé vychádzanie z televízie, ktorá je výborná a tak škoda, že tu už nič podobné nie je. Atmosféra je tu celkom dobrá, nepôsobí nejak výraznejšie hororovo, ale pre film je kladom a napätie je takmer nulové, asi v dvoch, troch scénach sa čiastočne prejaví, ale inak vôbec. S hereckým obsadením som spokojný, viac priestoru má len hlavné duo Nanako Matsushima a Hiroyuki Sanada, ktoré je bez problémov a ani vedľajšie postavy nesklamú. Hororová postava Samara je veľmi dobrá, veď prakticky ukázala smer hlavne japonským hororom na veľmi dlhú dobu, ale tu ju v jej hororovej podstate vidno len raz. Réžia celkovo je celkom dobrá, ale v rámci hororu moc nefunguje a technická stránka je výborná. Ring je kultový film, ktorý po mnohých stránkach ovplyvnil vývoj žánru, ale ja mám radšej mnohých jeho nasledovníkov, ktorí vynikajú väčším množstvom kvalitných hororových scén a prítomnosťou napätia. Ale aj Ring je dobrý film a rozhodne lepší ako jeho americký remake. Objektívna kvalita filmu- 72%, film sa páči mne na 64%.(22.7.2007)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace