poster

Ring

 • český

  Kruh

 • Japonsko

  Ringu

 • Japonsko

  リング

  (Japonsko)
 • anglický

  Ring

Horor / Mysteriózní / Thriller

Japonsko, 1998, 96 min

Režie:

Hideo Nakata

Předloha:

Kódži Suzuki (kniha)

Scénář:

Hiroši Takahaši

Hudba:

Kendži Kawai
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • stilgar1
  ****

  Japonský originál Hidea Nakaty na mě zapůsobil mnohem lépe, nežli onen do nebes vynášený americký remake. Americký Ring na mě nepůsobil ani trochu děsivě, ale spíše směšně. U této starší verze jsem se však v mnoha okamžicích skutečně bál. Celá situace je zde vypjatější a ústřední příběh mnohem více zdařilý a originálnější. Také na mě mnohem více zapůsobila hudba a herecké výkony. 7/10(20.10.2007)

 • J.Connor
  ****

  Nemohu film srovnávat s americkou verzí, ale mohu ho srovnávat s knihou od Kodži Suzukiho, kterou jsem naštěstí četl ještě před jeho shlédnutím. Pro film ovšem bohužel. Všechno je velice zjednodušené, a to včetně závěrečné pointy. Místa, kde se kniha měnila ve slušně rozjetou a ponurou detektivku, kdy se oba hlavní hrdinové (oba muži) mravenčí prací propracovávají k potřebným informacím, filmaři nahradili jasnovidcem, který na všechno přijde sám. Ve filmu tím vznikají podivná místa, kdy jsem tušil o co teda jde jen díky předloze, protože překotnost vysvětlování celého příběhu byla nadměrná. Představitelka hlavní role byla dosti nepřesvědčivá atd. Nicméně se přesto nemohu ubránit 4*, neb sem se po dlouhý době u televize zase solidně bál.(12.9.2006)

 • Tomco
  ****

  Aj keď práve Nakata splodil originál, americký remake sa mi zdá o kus originálnejší a viac naháňajúci hrôzu. V menšej či väčšej miere sa mi však podobných pocitov dostávalo aj v tomto prípade. 70%(10.7.2008)

 • Ramirez85
  ***

  Taková soft verze amerického remaku, který potvrzuje přísloví, že výjimka pořád a stále potvrzuje pravidlo, protože jako jeden z mála remaků překonává svojí předlohu. Ono teda ne že by japonský Ring nedokázal vyděsit, ale než dojde k "šokujícímu" odhalení a než se v něm vlastně vůbec začne dít něco zajímavého (čti děsivého), tak si člověk uvědomí, že osmdesát minut z celkových devadesáti je v čudu... Jistej vliv na tom, že mi to přišo takové slabší, má jistě i ten fakt, že jsem Kruh viděl dřív. Ale není to jenom tím, Amíci zkrátka Japonce (naštěstí) tupě nekopírovali scénu po scéně, ale nabídli svojí vizi, která mě zaujala podstatně více. Přesto chápu, proč se z Ring stal takový menší kult.(19.4.2014)

 • EdaS
  ****

  Bál jsem se hodně, ale tolik jako u amerického remaku ne. Kvalitní horor to však rozhodně je.(24.5.2003)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace