Ring

Předloha:

Kôji Suzuki (kniha)

Hiroši Takahaši

Kendži Kawai

Oproti americkému remaku herecky i technicky jednoduchšie, opierajúce sa výhradne o osnovu mysteriózneho, nie vo všetkom jasného príbehu. Americký remake je ostrejší, vizuálne štýlovejší, s lepšou hudbou a zaujímavejším obsadením (ten malý chlapec mi tu chýbal!), takže to vidím minimálne na vyrovnané skóre, ale skôr na 1:0 pre Hollywood. Jeden z mála prípadov, kedy remake staviam nad originál.(5.4.2003)

Až se vám narodí dcera, která bude vypadat jako chumel vlasů, který jste právě vytáhly z odtoku, neházejte jí do žumpy, Mohla by svoje nasrání vměstnat do nepopsané VHSky, jejíž přehrání vám přivodí horší pocity, než shlédnutí Troškovo Kameňáku. Ve srovnání s americkým Kruhem je ten japonský mnohem tajemnější, více vážnější a méně výpravný. Nepobíral jsem pouze zdlouhavé, nebo zmatené scény, např. když dvě hodiny vytahují ze studny vědra s vodou, místo aby jednoduše sáhli na dno - WTF? Jinak suprová duchařina, přičemž se musím s CSFD mejnstrýmovou většinou shodnout, že americkej remake je o chlup lepší.(3.7.2014)

Bál jsem se hodně, ale tolik jako u amerického remaku ne. Kvalitní horor to však rozhodně je.(24.5.2003)

Z tohto hororu som mala dosť rozporuplné pocity. Keby som ho vzhliadla skôr ako americký remake, je dosť možné, že by sa mi jeho ponurá a nevyspytateľná atmosféra páčila viac, ale tu musím tvrdiť skôr opak. V najstrašidelnejších scénach - ktoré Američania vyžmýkali do absolútneho maxima a prinútili diváka napnúť každú čiastočku tela a mysle, tu, naopak, boli podané komorne, ticho, nevyrušovane, a tvrdenie, že "Samara nikdy nespí" bolo plne rešpektované. Japonské filmy sú môjmu srdcu čoraz bližšie, ale nepopriem fakt, že americké spracovanie na mňa dýchalo skutočným napätím, vizuálnym temnom, lepšími hereckými výkonmi, hrozivejším klavírnym motívom a nechýbalo mu to najhlavnejšie - priestor určený pre diváka na zistenie, že Samara nie je žiadne vraždiace monštrum čoby krvilačný mutant z ktoréhokoľvek béčkového hororu. Ale že jej vraždenie má aj dostatočné motívy. Japonci dali prednosť vnútornej vyzretosti diváka, ale ja som z tohto hororu tak zúfalá nebola, hoci je jasné, že pre ázijské filmy je charakteristická hojná dávka sugestívnych variantov, takže aj keď sa na plátne zrovna nič nedeje, imaginárna sila vyžarujúca tajomným spôsobom ma uisťuje, že Japonci sú v znázornení nadprirodzena, experti. A to Američanom veľakrát nepopierateľne chýba.(19.9.2008)

Japonský originál Hidea Nakaty na mě zapůsobil mnohem lépe, nežli onen do nebes vynášený americký remake. Americký Ring na mě nepůsobil ani trochu děsivě, ale spíše směšně. U této starší verze jsem se však v mnoha okamžicích skutečně bál. Celá situace je zde vypjatější a ústřední příběh mnohem více zdařilý a originálnější. Také na mě mnohem více zapůsobila hudba a herecké výkony. 7/10(20.10.2007)