Šílenství proutěného košíku

(festivalový název)
  • USA Basket Case

New York - zde se nachází špinavý hotel Broslin. Jednoho dne sem zavítá podivný mladý muž, který sebou stále nosí zamčený koš. Do tohoto koše dává maso a povídá si s ním. Co tento koš skrývá za tajemství? Je jasné, že něco v koši žije, ale rozhodně se nejedná o domácího mazlíčka - nýbrž o monstrum, které brzy dostane chuť na nájemníky hotelu. (Chupacabre)

Superpero

Fajn brak s originální kreaturou, která se sice pohybuje dost amatérsky, ale stejnak vypadá fakt suprově. Chvílemi mě to až tak úplně nebavilo a tu snovou scénu s nahým hlavním hrdinou si mohli odpustit. Na Brain Damage to nemá, ale fandové 80s hororu nebudou litovat. ()

EvilPhoEniX

Kultovní klasika nebo Odpad? Basket case je pro zaryté fanoušky levných, praštěných sick B flicků! Děsivá premise, mizerný film ! Katastrofální herecké výkony i scénář (Nikdy bych si nepomyslel,že je tak obtížné zahrát křik či běhání po trávníku, po zhlédnutí však měním názor) Neznámý cásting, Monster vřed,který zvládal být rozpustile nepřesvědčivý a komický ba až trapný a nízký rozpočet, který by zřejmě nepokryl i průměrné,týdenní nákupy. Pár zajímavých nápadů a pěkná barva Gore jsou nedostačující. 40% ()

Slasher

Košíkový případ je hodně povedený horor. Těžko ale něco psát a přitom neprozradit příběh (myslím že tady na tom záleží), jen se nechte překvapit, jedná se totiž o na horor docela netuctovou záležitost. A vážně nejde o komedii, je to spíš smutně laděné. Občas je to taky dobré maso, gore efekty a dokonce animace (i když ta někdy při pohybech 'bytosti' vypadá spíš jako z českých Chobotniček, ale mně osobně to vůbec nevadilo, jinak je zmáklá na jedna) tady hraje důležitou roli a obojí vypadá výborně. Paldini to trochu setřel, já bych si z jeho komentáře vypůjčil tu první větu - určitě si to sežeňte a myslím, že nebudete litovat. ()

Shit

Dobrej nápad s tou zrůdičkou, ale nudnej horor, kterej trošku doplácí na styl hororů v 80týh letech, kdy se většinou děj upřednostňoval před zabíjením a jelikož tady ten děj neni nic moc, tak jaksi to nemá pořádně jak zabavit a krom toho triky jsou celkem mizerný, hlavně teda pokud se zrůdčika pohybuje, tak to vypadá jak animace z Pat a Mat, možná ještě hrorší a trhavější ()

darkrobyk

Příjemný osmdesátkový kousek jak od Tromy. Ani ne tak komedie jako spíše drama s výživným gore. Škoda, že je zde v rámci obsahu vyzrazeno, co že vlastně košík ukrývá. Já to nevěděl, a tak překvapení bylo fajn. Kreatura sice není trikově dokonalá a svědčí o levnějším filmu ( na světě už byl Vetřelec, v téže době Věc...), ale masakrování nebohých obětí má své kouzlo. Vina a následný trest jsou hlavním tématem snímku. Aby divák hned neodsoudil brutální jednání, dozvídá se postupně o smutném údělu hlavního hrdiny a o tom, jak byl do celé situace násilně vržen. V závěru pak místo smíchu přichází soucit a smutek. Podivnost jaké se rodily právě v 70. a 80.letech minulého století... ()

juta

Zajimavý úkaz, který byl tvořen ve volném čase po dobu několika let se nakonec ukázal jako hodně zdařilý na takovouto prvotinu. Bratři, kteří byli násilím rozděleni se se svým osudem vypořádávají po svém a touží po pomstě. Nenudil jsem se a celkem jsem si film užíval. ()

JohnnyD

Je to síce amatérske či už hercami alebo kamerou, má to uletený béčkový šarm a pravidelne sú dávkované šokujúce čiernohumorné splatterovské scénky. A hlavný potvorák je ma tu požehnane priestoru. ()

Paldini

Tuto komedii o bratrské lásce si musíte určitě sehnat. Tak úžasné herecké výkony jste již dlouho neviděli. To Vám garantuji. I režisér je ve svém oboru jednička a ukáže užaslému divákovi nejeden nový režisérský nápad. Garantuji vám, že budete žasnout. A co teprve triky. Mistrovské skloubení animace s hraným filmem. Nebo víte co, raději se tomuhle skvostu světové kinematografie vyhněte. ()

Rover

Fléda zalitá září svíček, pohodlně zabořen do pohovky se sklenicí bílého vína a kyselými žížalkami... Koukám na film s poetickým názvem Šílenství proutěného košíku a mám namožený břišní svaly jako po desítkách sklapovaček :-) Simultánní překlad tomu taky přidal na zvrhlé vtipnosti. "Tak postavte kocourka na stůl" "No, on to ve skutečnosti není kocourek, ale můj bratr". HUDBA: Gus Russo - no prostě nejlepší. ()

Kusko.t2

Basket Case ponúka hororovú zábavu, ktorá je cielená, plus prvky celkom pekných nechutností a uletené zábavné efekty. Frank Henenlotter nám porozprával príbeh o nešťastnom počatí mutanta, počas ktorého matka zomiera a otec preklína toho neznaboha pekelného. Bohužiaľ pre rodinu a okolie prišiel na svet mutant (t.j siamské dvojčatá zrastené bokmi). Jedno sa vyvinulo dobre, druhé je ohyzdné, zakrpatené s kukučom vesmírneho kanibala z BAD TASTE. Oddelia ich, avšak po čase sa nájdu a začína pomalá pomsta a pátranie po tých, ktorí majú na svedomí ich rozdelenie. A divák sa ocitá v kolotoči zaujímavého príbehu, divného humoru a efektov a hororu (ale hlavne sa jedná o nechutnejšiu zábavku pre dospelých). Veľa nechýbalo do 4*, rozhodne stojí za námahu si tento film zohnať, poteší a rozšíri obzory hororových nadšencov (čiže aj mňa, ale tento raz „len“ za 3*). ()

S.Quentin QUALE

Henenlotterova chorá prvotina, která se může pochlubit zvráceným nápadem, slušným bodycountem a gore. Stydět se budete za otřesnej osmdesátkovej look. Ze začátku jsem se teda docela nudil, ale jakmile se vyložily karty na stůl, jistou kvalitu jsem musel uznat. 50% ()

pornogrind

Basket Case je poměrně krvavej snímek, kterej na svou dobu disponuje celkem povedenou zrůdičkou. Ale při scéně, kdy má mít zrůdnej bratříček záchvat vzteku působí spíš komicky. V roce 1982 bych si z toho možná sedl na prdel. Dnes už tahle zrůdička moc strachu nenažene. Původně jsem chtěl zkouknout všechny tři díly. Po dokoukání jedničky mi to příjde jako zbytečná ztráta času. ()

Payushka

Koukam, ze tu nekdo nepochopil, o co se jedna. Tohle je amatersky horor. Natoceny za par dolaru, s nejakym tim promilem v krvi. ()

Goldbeater

Zajímavý hororový počin, který mi svou atmosférou a naprosto naivními hereckými výkony dobře připomínal hororové komedie z padesátých a šedesátých let minulého století. Několikrát jsem si vzpomněl na svůj oblíbený Malý obchod hrůz, který ovšem patří do daleko větší ligy než tahle blbina. Myslím, že pro fanoušky bláznivých gore filmů z osmdesátých let to bude paráda. V lepším citovém rozpoložení bych možná dal i čtyři, ale ty daruji následujícímu režisérovu počinu Brain Damage, který mě pobavil daleko víc. ()

PetrPan

Inspirace Rosemaryiným děťátkem je víc než jasná, ovšem rozvedeno ad absurdum. Kouzelná animace Beliala mi silně připomněla Ferdu a Ferdu či Chobotnice z druhého patra a tak mi nemohl být nesympatický a to i přes to, že to byla vykutálená zrůdička ve všech směrech. Atmosférickým by se sice proutěný košík rozhodně nazvat nemohl, přesto vyvolává v mnoha situacích až klaustrofobický dojem ( úzké chodby, sevřené prostory), exteriérů je vůbec málo a tím se daří přece jen tomu malému zmetkovi dát jistou působivost, která eskaluje zejména při scéně "znásilnění", kterážto se povedla asi nejvíc. Za mě velmi slušné tři. ()

SeBig

Vidět to jako malej, mám ztoho uřvanýho odřízlího embria fakt hrůzu. Celkově to ale moc nefunguje a působí to spíš levně a komicky. Herci taky dost slabota. ()

Tigo

Videla jsem to jako mala a strasne jsem se u toho bala. **** davam z nostalgie, mozna, kdybych to videla ted... :) ()

SOLOM.

Dlouho jsem se odhodlával, než jsem se vrhl na první díl této série, protože ohlasy na Basket case mě zrovna nepřesvědčili, že by mělo jít o kvalitní film. No a po jeho zhlédnutí jsem se jim ani moc nedivil. Nicméně se jedná o klasickou béčkovou podívanou, která nám sice nabídne několik humorných situací, ale jinak jde spíše o smutný příběh. Jsem opravdu zvědavý na další dvě pokračování. Co se týká atmosféry tak tady jsem jasně cítil velké výkyvy a reservy, které se bohužel nepodařilo dotáhnout do zdárného konce. I já bych to celé shrnul spíše jako hororové drama s prvky černého humory, kdy se snaží tvůrci na jednu stranu útočit na divákovi city (to hlavně díky záběrům z minulosti), při kterých se snaží vysvětlit co „bratry“ žene za jejich pomstou, ale zároveň je jejich rozdílnost i jejich zkázou (žárlivost). Na druhou stranu je tu k vidění několik mordů, ale ty já bych osobně neoznačil za moc zdařilé. Přece jenom se spousta toho nejzajímavějšího odehrává opět mimo záběr kamery a drásání obětí vypadá až moc uměle. To samé by se dalo říci i o vzhledu Beliala. Tady se projevil malý rozpočet asi nejvíc, ale milovníci béčkové podívané nad tím jistě přimhouří oko. Vždyť jde taky o amatérský film. 60% ()