Hon na pačlověky (festivalový název)

• Nový Zéland

Taika Waititi

Taika Waititi

Lachlan Milne

Yana Gorskaya

Na začátku jsem si říkal, ten kluk je hrozný, v polovině jsem si říkal, ten kluk je bezva. Tak nějak to mám i s celým filmem. Líbily se mi letecké záběry na krajinu, nelíblo se mi, že na to jak rozsáhlé to bylo, se očividně pohybovali pořád někde v okruhu, aby je jednou za čas mohli pronásledovatelé prohnat. Celý ten lov vypadal strašně nevěrohodně, naivně. Sociální pracovnice, to byl hrozný charakter a to jednání... Ale líbila se mi kamera a několik těch míst, kde se pěkně prolínaly záběry na postavy v rámci jednoho místa v různém čase. Zajímavá byla i prasata, vypadala tak trochu jinak. Hodně velký úlet byl tatík holčiny, co Rickyho vyzvedla v buši. Takže z toho sledování mám hodně smíšené dojmy. V prvé řadě mě to vyloženě nebavilo, kvůli tomu jak byl seskládán příbeh a jednání postav, některé ty dialogy, ale chápu že to bylo účelem, aby to byla komedie. Jen prostě ten styl humoru mi vůbec nesedl. Na druhou stranu se mi líbilo prostředí, kamera, vyvíjející se vztah mezi klukem a opatrovníkem a samotné představení Sama Neila.(3.10.2016)

Tam kde Co děláme v temnotách bylo geniální a neotřelé, Hon na pačlověky trochu ztrácí - příběh se trochu více táhne a některé scény vyzní prvoplánovitě, ale celkově pořád jde o nadstandardní komedii, která potěší trochu netradičním pojetím.(5.11.2016)

75%(9.1.2017)

[51. MFF KV 2016](12.7.2016)

Není to zdaleka taková pecka jako Temnoty, ale místní odpady nechápu. Hon myslím ani neměl větší ambice než být zábavným filmem z "starý bručoun, mladý ničema/neschopný" podkategorie buddy movie. Postavy se povedly, tedy toho malého kluka považujete za smrada, kterému by prospěl armádní výcvik, a plně chápete Hektora, který to víc umí v přirodě než s lidmi. Střídmá stopáž odpovídá tomu, že většinu filmu jde hlavně o útěk před sociálkou, postupné sbližování těch dvou a potkávání různých individuí cestou.(10.7.2016)

• - Timeline: Taika Waititi začal adaptovat knihu "Wild Pork and Watercress" v roce 2005. Napsal hned několik hrubých verzí scénáře. Rané verze zůstaly naprosto věrné předloze, v pozdějších verzích se však objevily zásadní úpravy zejména závěru. Julian Dennison byl obsazen okamžitě díky předchozí hercově spolupráci s režisérem na televizní reklamě. Film z poloviny finančně podpořila New Zealand FIlm Commission. Natáčení bylo hotovo za pět týdnů, během kterých filmaři navštívili například Volcanic Plateau na Severním ostrově nebo pohoří Waitakere. Téměř celý film byl natočen na jedinou kameru. Film si odbyl světovou premiéru 22. ledna 2016 na filmovém festivalu Sundance. V novozélandských kinech se objevil 31. března. Film se tam po svém uvedení stal nejvýdělečnějsím novozélandským filmem. (Hal_Moore)

• - Jde o první novozélandský film, který během otevíracího víkendu v novozélandských kinech vydělal více než milion novozélandských dolarů. (Hal_Moore)

• - Narozeninová scéna se zpěvem písně "Happy Birthday" se natáčela desetkrát, dokud tvůrci nezjistili, že na ni nemají práva. Tak na místě byla ihned vymyšlena píseň "Ricky Baker, It's Your Birthday". (Hal_Moore)