poster

Hon na pačlověky (festivalový název)

 • Nový Zéland

  Hunt for the Wilderpeople

 • Velká Británie

  Hunt for the Wilderpeople

Dobrodružný / Komedie / Drama

Nový Zéland, 2016, 101 min

Režie:

Taika Waititi

Scénář:

Taika Waititi

Kamera:

Lachlan Milne

Střih:

Yana Gorskaya
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Superpero
  ****

  Pohodové a správně střelené. Bavilo mě sledovat toho špekouna v džungli a ty divný humory na mě fungovaly. Měl jsem rád tu jeho tetu a gebil jsem se přehrocený sociální pracovnici.(20.2.2017)

 • Dzeyna
  ****

  Strašně super, ale ta novozélandština je fakt hrozná.(31.3.2017)

 • lamps
  ****

  Waititi to má v sobě. Film, který je po celou dobu prvoplánovou a nepolevující kritikou zakomplexovanosti a sterility současného světa, ale zároveň nepřestává chrlit zábavné dějové zvraty, metaforické nápady a sem tam i parádní hlášky, které mi zůstanou na mysli ještě dlouho. A kde nestačí čitelně nalajnovaný vývoj jednoduchého příběhu, tam pomáhá dobře fungující chemie mezi svévolným Rickym a zatvrzelým Samem Neillem, který si připisuje další nezapomenutelnou roli. Vyzbrojen salvou filmových odkazů unikl Waititi do divokého území nekonečné ironie a nadsázky, kde se neztratil, ale dokázal sloučit záměrnou dějovou extravaganci a ztřeštěnost s chytrou komorní story, která sice nedosáhne žádné myšlenkové inspirativnosti, ale na povrchu je tak zábavná a funkční, že by se řada nezávislých autorů mohla učit. Doufejme, že se Taika v Hollywoodu nespálí... 80%(22.4.2017)

 • Jinny
  ****

  Můj druhá film od Waititiho a znova trefa do černého. Ten chlap zkrátka ví, co chce říct. Ano, máme tu starého chlapa a pubertálního kluka, kteří k sobě najdou cestu, ale příběh je vyprávěný poctivě a upřímně a je okořeněný trochou ujetého humoru. Je to film, na který musíte mít náladu, abyste ho dostatečně ocenili, ale přinejmenším výkony Sama Neilla a jeho mladého sekundanta stojí za to.(3.3.2017)

 • MoRTy
  ****

  3,5(17.1.2017)

 • - Jde o první novozélandský film, který během otevíracího víkendu v novozélandských kinech vydělal více než milion novozélandských dolarů. (Hal_Moore)

 • - Jde o čtvrtý film režiséra, který měl premiéru na filmovém festivalu Sundance. Všechny tři předchozí filmy (Co děláme v temnotách, Kluk a Orel kontra žralok) byly kritikou kladně přijaty. (Hal_Moore)

 • - Ve scéně, kdy jsou hlavní hrdiny v autě pronásledují sociální pracovnicí na obrněném transportéru, sedí sociální pracovnice na obrněném transportéru Československé výroby OT-64 SKOT, který byl vyvinut v Československu ve spoluprácí s Polskem v 60. letech. (pldvk)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace