Mozková příhoda (festivalový název)

Brain Damage

Komedie / Horor

USA, 1988, 84 min (Director's cut: 86 min)

Frank Henenlotter

Bruce Torbet

Gus Russo

Edgar Ievins

Tak toto bola dobrá prdel, horror a do toho čierny humor. Henenlotter točí filmy svojim štýlom, ktorý uznávam sa nie každému môže páčiť. Koho nadchol Basket case tak odporúčam aj toto. Aylmer je riadny chlípnik, a tá fajka fakt nemá chybu. Čumel som ako puk keď sa v metre objavyl vyhukaný Duan so svojím košíkom.(23.12.2009)

Na to, že se jedná o film, kde je vraždícím záporákem mluvící červík se srandovní tlamičkou a očičkama, se mi Brain Damage až překvapivě líbil. Lze to brát jednak jako pěkně úchylnou komedii, ale i jako horor, přecijenom zas až taková sranda ten příběh není.(27.5.2010)

Dozaista jeden z najobskúrnejších filmov, aké som videl. Neopakovateľný mix náladového protidrogového filmu a šialenej 80s splatter čiernej komédie v hlavnej role s hovnoidným tvorom s hlasom milého dedka (v jednej scéne aj spieva!). Scéna s orálnym sexom je určite jedna z najbizarnejších vrážd v dejinách hororu. Niečo také mohlo vzniknúť len v osemdesiatych rokoch...(10.7.2015)

[Festival otrlého diváka 2009] I mazlíčci vypadající jako hovno a s výrazem roztomilé postavičky z animovaného filmu pro děti chodí rádi na vycházky. Komu by se taky chtělo celý život trávit ve vaně, kde by byl krmený důchodci. Mozková příhoda je skvost o kterém bych si po shlédnutí rozhodně nemyslel, že vznikal v amatérských podmínkách. Mechanické provedení Aylmera je opravdu precizní se všemi těmi motůrky a hadičkami a stejně tak jsou úžasné halucinace v drogovém opojení a vysávání mozků, kdy jsem měl opravdu pocit, že se naše milé hovínko díky Brianovi, závislému na droze kterou vylučuje, provrtává silnou lebkou k jeho oblíbené pochutině. Úžasné byly třeba halucinace na vrakovišti a absťák. Vidíš Briane? Už ztrácíš hlavu. Vztah Briana (podobnost se slůvkem brain čistě náhodná?) s Aylmerem se dá chápat povrchně jako parazitický nebo jako výpověď o drogové závislosti (případně zdroji rozkoší obecně), ale nejzajímavější mi přišla představa, že je Aylmer temná část Brianova já, které se vyklubalo na povrch a začalo dělat to po čem vždycky ve skrytu duše toužilo. Mozková příhoda je velmi vtipná, místy gore, místy na tripu a hlavně nádherně bizarní a zvrhlá. Musíme rychle odsud. – Počkej až to dojím. – Asi budu zvracet.(11.2.2009)

Film o močopudném červovi - mozkožroutovi. Docela sick úlet, na který se určitě ve volné chvíli dá mrknout, ale žádná hitparáda to není. 50%(29.10.2013)