poster

Mozková příhoda (festivalový název)

 • USA

  Brain Damage

Komedie / Horor

USA, 1988, 84 min (Director's cut: 86 min)

Scénář:

Frank Henenlotter

Kamera:

Bruce Torbet

Hudba:

Gus Russo
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • JohnnyD
  ****

  Dozaista jeden z najobskúrnejších filmov, aké som videl. Neopakovateľný mix náladového protidrogového filmu a šialenej 80s splatter čiernej komédie v hlavnej role s hovnoidným tvorom s hlasom milého dedka (v jednej scéne aj spieva!). Scéna s orálnym sexom je určite jedna z najbizarnejších vrážd v dejinách hororu. Niečo také mohlo vzniknúť len v osemdesiatych rokoch...(10.7.2015)

 • oLí
  ****

  Podobně nápaditě ztvárněný úchylnosti mi teda rozhodně nejsou proti srsti. V tomto případě totiž tvůrci mají bez debat i nějaký ten talent. Když se k tomu připojí 80´s atmosféra, pomrknutí na diváka znalého předešlý Henenlotterův snímek a povedená hudba, může z toho vzniknout hodně fajn věc. Propojení horror-komedie, aby jste se chvílemi smáli bláznivým nápadům, ale přitom se i báli o hrdiny a brali děj alespoň trochu vážně, to se ne většině filmařů daři, tady to funguje. 7.5/10(9.7.2011)

 • Superpero
  ****

  Krásné brutální béčko. S minimem prostředků dokázali tvůrci, hlavně díky perfektní hudbě, udělat super černohumornej krvák. Ten film má prostě duši a úplně z něj sálá nadšení pro věc, o čemž si dnešní debilní remakey můžou nechat zdát. Není to samozřejmě dokonalé a hrdina si na začátku vlastně mozkoužrouta implantuje dobrovolně, což z něj dělá jednoho z největších debilů kinematografie, ale scény jako ta s felací, nebo zpívající Elmer v umyvadle vám nedostatky bohatě vynahradí.(28.10.2013)

 • Campbell
  ****

  Vždycky jsem si přál abych vysral hovno který na mě mluví. A vždycky jsem si přál mít takovouhle kuřbu jako v tomhle filmu. Henenlotter je šílenej úchyl, a je naprosto vymatlanej ale dokáže fakt divy. Atmosféra je parádně béčková a ukazuje krásný 80 léta. Efekty jsou parádně béčková a zároven fakt parádní stejně jako dabing monstra. Monstrum bylo fakt otravný ale zároven dost chytrý na to aby si udrželo majitele. Herci jsou přijatelní a původní majitelé monstra byly odporní starci. Gore a krve si celkem užijem, tedy v měřítku Henenlottera hodně krve a gore ale tak přehnaný že se občas usmějem. Paarádní béčko.(14.11.2012)

 • J*A*S*M
  ***

  Na to, že se jedná o film, kde je vraždícím záporákem mluvící červík se srandovní tlamičkou a očičkama, se mi Brain Damage až překvapivě líbil. Lze to brát jednak jako pěkně úchylnou komedii, ale i jako horor, přecijenom zas až taková sranda ten příběh není.(27.5.2010)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace