"Berte. Vy si to jistě zasouložíte." Je až komické, jak komický není jen tento film, zcela zapadající do ranku sedmdesátkových a osmdesátkových ulítlých komedií, ale i pozadí jeho vzniku. Herz jej totiž natočil čistě jen z existenčních důvodů na žádost tehdejšího socialistického ministra vnitra. Komedii o italských mafiánech střetnuvších se a převezených malými českými podvodníčky v socialistickém Československu. No, řachanda jak prase. Naštěstí je to i přes jistou přestřelenou karikaturnost některých postav a zbytečně přehnanou ztřeštěnou náhodovost v závěru docela zábavné a oplývá to zajímavými postavami ve skvělém hereckém podání (Hrušínského kočičí pověry testující Padre, Herzův vynikající falešný Arab a i ta Kořínková se od Holek z porcelánu hezky vyvinula ve všech směrech). Jen nechápu, proč jsem o tom filmu dodnes nevěděl?(13.5.2013)

Skvelá paródia a podľa mňa dosť nedocenená. O tú trápnosť tu predsa išlo.(17.3.2011)

• Kryton

Mafiáni italského typu u nás nemají žádnou tradici. Takže film parodující mafiány taky nevyšel.(9.1.2008)

• decouble

Vypadá to jako by se téměř všichni známí českoslovenští herci sešli, aby si nalepili umělé kníry a pro srandu si zahráli na mafiánský film. Občas se snaží mluvit italsky a pravidelně pronášejí nějakou provařenou hlášku z gangsterského žánru ("Betonové botičky" nebo "Olivy jsou v láku" - "Co to plácáš blbečku, olivy byly včera"). V člověku to vzbuzuje pocit jakoby se tvůrci snažili vytvořit komedii od Václava Vorlíčka, ale výsledek je tak tragický, že připomíná spíše jeden bezkrevný díl z televizních "Třiceti případu Majora Zemana." Nemůžu se tak ubránit dojmu, že scenáristé zřejmě viděli víc německých kopií tohoto žánru než amerických originálů. Je to tak moc špatné, že to není ani nechtěně vtipné.(4.2.2011)

• pools

Co to k čertu bylo?(4.2.2011)