• WANDRWALL

Trapné.(25.9.2010)

• darkrobyk

I mistr tesař se někdy utne...a Herzovi komedie očividně nesedne! Člověk se tak nějak dívá, říká si, hmm, hezké obrázky cizích měst, hmm, má to být letiště v Itálii, je to ale západní Německo, hmm, nojo, Němci to platili, tak jináč to asi nešlo a copa bude dál? Skvělí herci jen bohapustě tlachají, R.Hrušínský pouští z okna kočičky, padají na hlavičku, ale moc k popukání to není. To kočička v Zabil jsem Einsteina, pánové! má vyndavací očičko a hezky u toho řve! To je vtipné, pokud nemáte rádi kočky...Tož hvězdu za ty obrázky a druhou za Janu Kratochvílovou, která pak emigrovala a beztak kvůli ní tahle podivná splácanina později nikde moc nešla.(7.2.2011)

• BoredSeal

Hodně slabá záležitost. Pokud si člověk neužívá obsazení (režisér se víceméně snažil obsadit co nejvíc tehdejších komiků) a hlavně roličku tradičně ujeté Dagmar Veškrnové, zívá nudou, protože tentokrát nepobaví ani záplava vyčůraných Čechoslováků.(28.7.2008)

"Berte. Vy si to jistě zasouložíte." Je až komické, jak komický není jen tento film, zcela zapadající do ranku sedmdesátkových a osmdesátkových ulítlých komedií, ale i pozadí jeho vzniku. Herz jej totiž natočil čistě jen z existenčních důvodů na žádost tehdejšího socialistického ministra vnitra. Komedii o italských mafiánech střetnuvších se a převezených malými českými podvodníčky v socialistickém Československu. No, řachanda jak prase. Naštěstí je to i přes jistou přestřelenou karikaturnost některých postav a zbytečně přehnanou ztřeštěnou náhodovost v závěru docela zábavné a oplývá to zajímavými postavami ve skvělém hereckém podání (Hrušínského kočičí pověry testující Padre, Herzův vynikající falešný Arab a i ta Kořínková se od Holek z porcelánu hezky vyvinula ve všech směrech). Jen nechápu, proč jsem o tom filmu dodnes nevěděl?(13.5.2013)

• zette

Juraj Herz je u me hodne nevyrovnany reziser. Buldoci a tresne jsou filmem z jeho horsi (nejhorsi) tvorby. Obdivuhodne ale je, kolik vybornych hercu do tohoto pocinu dokazal obsadit. Miniroli je vsak tolik, ze je to jen ke skode. Uz namet neni uplne stastny, kdy film pojednava o italskych mafianech v Ceskoslovensku v dobe normalizace. Nejvice me potesila mala role Jany Kratochvilove. Jinak nekonecna nuda.(21.12.2012)

• - Autor kriminálních románů a filmový a televizní scénárista Ivan Gariš si kromě námětu a scénáře střihl také roli jednoho z mafiánů. (Olík)

• - Filmovalo se v Praze, Karlových Varech, Hlavenci, Římě, Vídni a Amsterodamu. (M.B)

• - Režisér Juraj Herz považuje tento film za svoj najhorší a okrem jedinej scény, kde Milan Lasica a Július Satinský hrali dvoch esenbákov, ho nemá vôbec rád. Naopak jeho otec považuje tento film za synov najlepší. (Raccoon.city)