poster

Deváté srdce

Pohádka

Československo, 1978, 88 min

Režie:

Juraj Herz

Scénář:

Juraj Herz

Hudba:

Petr Hapka

Hrají:

Ondřej Pavelka, Anna Maľová, Julie Jurištová, Josef Kemr, Juraj Kukura, František Filipovský, Přemysl Kočí, Růžena Rudnická, Lubomír Černík, Josef Somr, Augustín Kubáň, Jan Přeučil, Zdeněk Černý, Václav Lohniský, Vladimír Jedenáctík, Juraj Herz, Zeno Dostál, Miro Grisa, Jaroslava Zelenková, Miroslav Vomela, Jan Buršík, Pavel Calda, Miroslav Hába, Petr Herold, Vít Hořejš, Jiří Pařízek, Pavel Toman, Petr Wurm, Monika Horanová, Věra Kramešová, Stanislava Martínková, Vítězslav Bouchner, Antonín Klepáč, Josef Kotěšovský, Jan Kuchař, Petr Novák, František Pokorný, Oldřich Stodola, Zdeněk Dušek, Lubomír Bryg, Miroslav Svoboda, Milica Kolofíková, Václav Vodák, Richard Záhorský, Petr Hapka, Vratislav Hlavatý, Marta Kadlečíková, Jan Cmíral st., Karel Effa, Zdeněk Novotný, Zdeněk Srstka, Eliška Janečková, Vilém Janeček, Dana Novotná, Dominik Jung, Karla Jungová, Miroslav Buberle, Blažena Kramešová, Markéta Světlíková, Jiřina Koucká, Jana Lewittová, Marta Richterová, Ronald Heller, Vít Pešina, Kamal El Rasheed, Awad El Seed, Musa Ahmed Mansour, William M. Ncube, Victoria Anyetei, Shania Birtukan, Faith Munemo, Suzanna Nabarewch, Nharebath Nancaia, Fatima Omar, Christine Catherine Sey, Vítězslav Černý, Petr Drozda, Petr Fürst, Josef Hrubý, Jiří Klenot, Jindřich Sejk, Václav Štekl, Stanislav Veselý, Jan Žižka, Lenka Kořínková, Bohumila Dolejšová, Dagmar Novotná, Miloslav Horáček
(další profese)
 • klerik
  ***

  Originálna rozprávka. Ale mne vadilo, že nemá príbeh. Hlavne spočiatku je to len súbor scénok. To fámozne a démonické príde v závere. Skvelá atmosféra, miestami pripomínajúca SPOĽOVAČA MŔTVOL :-) Škoda slabšieho scenáru...(30.12.2014)

 • Mariin
  ***

  Neobyčejně zdlouhavý rozjezd prvních 40 minut. Jinak umělecky celkem dobré.(6.12.2009)

 • Tuax
  **

  Líbila se mi výprava, kostýmy, vizuální stránka duo převozníků. Zbytek mě děsně nudil a zklamal, bylo to příliš rozvláčné a takové dost umělecké, vůbec to nebylo pohádkové, spíše hororové. V mnoha ohledech dost nesmyslné. Využití kouzelného pláště a chvíle s jeho využitím, no to byl špatný vtip, hlavně pak v kombinaci se psy. Pro mě zklamání...(30.8.2011)

 • Jeanne
  ***

  Temné, ponuré, strašidelné ...docela zvláštní pohádka. Dalo by se říct, něco jako Panna a netvor, ale té se nevyrovná svým výtvarným ztvárněním (i když se snaží). Navíc po letech se člověk u Panny a netvora přestane bát a zbude jen skvělý zážitek krásy, zatímco u Devátého srdce nadšení nepřichází a pořád je to jen velice ponurý film.(21.11.2003)

 • Hejtmy
  **

  Od Herze jsem čekal víc. 35%(4.9.2010)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace