Deváté srdce

Československo, 1978, 88 min

Juraj Herz

Juraj Herz

Petr Hapka

Ondřej Pavelka, Anna Maľová, Julie Jurištová, Josef Kemr, Juraj Kukura, František Filipovský, Přemysl Kočí, Růžena Rudnická, Lubomír Černík, Josef Somr, Augustín Kubáň, Jan Přeučil, Zdeněk Černý, Václav Lohniský, Vladimír Jedenáctík, Juraj Herz, Zeno Dostál, Miro Grisa, Jaroslava Zelenková, Miroslav Vomela, Jan Buršík, Pavel Calda, Miroslav Hába, Petr Herold, Vít Hořejš, Jiří Pařízek, Pavel Toman, Petr Wurm, Monika Horanová, Věra Kramešová, Stanislava Martínková, Vítězslav Bouchner, Antonín Klepáč, Josef Kotěšovský, Jan Kuchař, Petr Novák, František Pokorný, Oldřich Stodola, Zdeněk Dušek, Lubomír Bryg, Miroslav Svoboda, Milica Kolofíková, Václav Vodák, Richard Záhorský, Petr Hapka, Vratislav Hlavatý, Marta Kadlečíková, Jan Cmíral st., Karel Effa, Zdeněk Novotný, Zdeněk Srstka, Eliška Janečková, Vilém Janeček, Dana Novotná, Dominik Jung, Karla Jungová, Miroslav Buberle, Blažena Kramešová, Markéta Světlíková, Jiřina Koucká, Jana Lewittová, Marta Richterová, Ronald Heller, Vít Pešina, Kamal El Rasheed, Awad El Seed, Musa Ahmed Mansour, William M. Ncube, Victoria Anyetei, Shania Birtukan, Faith Munemo, Suzanna Nabarewch, Nharebath Nancaia, Fatima Omar, Christine Catherine Sey, Vítězslav Černý, Petr Drozda, Petr Fürst, Josef Hrubý, Jiří Klenot, Jindřich Sejk, Václav Štekl, Stanislav Veselý, Jan Žižka, Lenka Kořínková, Bohumila Dolejšová, Dagmar Novotná, Miloslav Horáček

Proč pořád pohádka? Je to hezký temný film s výbornou vizualní stránkou, za kterou vděčíme hlavně manželum Švankmajerovým. Výborně je hlavně stylizovaná sín času.Trochu to na mě celé zapůsobylo jako by jsem se díval na dva rozdílné filmy. První půlka byla opravdu taková pohádková a veselá, plná barev. Jak přišlo do tuhého a hlavní hrdina Martin byl vyslán odhalit tajemství princezny, celé to sklouzlo do roviny temného, hororového filmu.(28.5.2006)

Nesympatická princezna, nesympatický hrdina, nesympatický král, blbí vojáci, nudná hrdinovo milá, akorát Filipovský a Hapka jsou kvalitní... Rozvleklý děj s pěknou atmosférou. Toť vše.(12.6.2010)

Neobyčejně zdlouhavý rozjezd prvních 40 minut. Jinak umělecky celkem dobré.(6.12.2009)

Tak já tedy nevím. Celou dobu jsem byla celkem nadšená, mám tyto ponuré až strašidelné pohádky ráda, ale co ten konec? Vždyť to nemohl být konec ... princezna a nový astrolog jsou úplně nedořešené a princezna stále očarovaná. Moc nechápu, jak takhle může skončit pohádka.(29.2.2016)

Tenhle film jsem už dávno neviděl. A rád bych. Víc jsem o něm četl, takže až tě filme uvidím, tak snad mě nezklameš a poskytneš mi pěknou podívanou.(4.9.2010)