Sedmdesátá a osmdesátá léta přejí české detektivce. Tohle je jedna z těch průměrných, ale jestli bych měl říct jestli spíš horší než lepší, tak spíš lepší. Mělo to dost dobrou atmosféru. Heh, a opět málo hodnocené.(7.1.2009)

• Renton

Téměř král české detektivní tvorby ovšem z druhého konce žebříčku! Zápletka slabá, řešení nudné a hlavní představitelka je skutečně na zabití.(1.10.2005)

• Hennes

Hodně trhlá Dagmar Veškrnová pátrá po své zmizelé kamarádce. Milovník žen Josef Abrhám, klasický šéfkuchař Karel Augusta a další herecké osobnosti. Děj filmu už není tak zajímavý jako obsazení. Závěrečná honička ve které moskvič Veřejné bezpečnosti uhání jak v hollywoodském trháku, je fakt dobrá.(1.9.2011)

• Enšpígl

Ale že ty vesnický buranky paní Dagmar jdou, co ? Čím to asi bude :-) Většinu filmu tam Dáša pobíhá jak splašená koza a hovno z toho. Napětí to má až posledních patnáct minut, ve kterých se dočkáme na naše poměry i solidní honičky.(31.1.2011)

Nebyl jsem, nejsem a s určitostí nebudu nikdy zaměřen na kriminálky. Zde ale jsem udělal výjimku. Filmu v podstatě nemám co vytknout. Nechybí mu nic, co by pořádná krimi měla mít. Vidíme solidní příběh s dobře odvedenými hereckými výkony. Musím vyzdvihnout paní Dagmar, na které ve snímku bylo vídět, že z ní bude výborná herečka. Děj nás drží v napětí. Je škoda, že v dnešní době se takové kriminálky netočí. V čem je chyba?(2.6.2010)

• - Další spoluprací dvojice Herz a Veškrnová měl být připravovaný projekt Automatická holka. Z projektu však sešlo z důvodu dalšího z mnoha Herzových zákazů natáčet. (Olík)

• - Mnislav Hofmann hraje nového provozního Rybičku. Stejně se jmenovala i jeho postava inventarizačního revizora Rybičky v předchozím Herzově filmu Holky z porcelánu (1974). (Haniczka)

• - Herec Jiří Němeček, který hraje kuchaře, opravdu sám ve filmu bravurně válí těsto. (M.B)