Dagmar Vaškrnová podle mě totálně šílená, ale navadí Nejdůležitější tady je ten soundtrack Bohuslava Ondráčka!! Ty vole - totální Ennio Morricone worship!!! Jestli tohle někde vyšlo tak to prostě musim mít!(14.10.2012)

Škoda, že po tom krásném giallo rozjezdu (morbidní úvodní titulky a vražda sličné dívky tajemným vrahem v černých rukavicích s pitvorným skřetím přívěškem) Herz rezignoval na temnější atmosféru a film je nevzrušivou detektivkou s nijak překvapivým vyústěním. Prostředí horských chat se mi ale líbilo, mladá Veškrnová, která mě nikdy nějak extra nebrala, hlavní roli bez problémů utáhla a navrch to má zajímavý hudební doprovod.(15.12.2014)

• Blofeld

Neslaná nemastná kriminálka. Ale Veškrnová je dobrá.(28.5.2005)

• baribal

Dílo které vzniklo za komunismu nemůže být ani jiné... kupříkladu hodní soudruzi esenbáci.(3.1.2009)

Zábavná kriminální tipovačka s tehdy začínající Dagmar Veškrnovou má obrovskou výhodu v tom, že se při jejím sledování stává největším a nejprozřetelnějším detektivem samotný divák, neboť tipování vraha mladé dívky je po většinu času lehce napínavé, protože zkušený Juraj Herz třímá režijní otěže v rukou poměrně pevně. Velká škoda, že scénář je až tuctový, ale Herzovi se z něj podařilo vytřískat relativně koukatelný snímek, který sice v podstatě ničím neohromí, ale divákovi sympatie jsou na jeho straně. 60%(3.3.2009)