• kingik
  ***

  Zábavná kriminální tipovačka s tehdy začínající Dagmar Veškrnovou má obrovskou výhodu v tom, že se při jejím sledování stává největším a nejprozřetelnějším detektivem samotný divák, neboť tipování vraha mladé dívky je po většinu času lehce napínavé, protože zkušený Juraj Herz třímá režijní otěže v rukou poměrně pevně. Velká škoda, že scénář je až tuctový, ale Herzovi se z něj podařilo vytřískat relativně koukatelný snímek, který sice v podstatě ničím neohromí, ale divákovi sympatie jsou na jeho straně. 60%(3.3.2009)

 • mchnk
  ***

  Dagmar, tehdy jenom Veškrnová, je skutečně těžkým hereckým kouskem ke strávení. Ovšem Juraj Herz má své kvality, které jsou na filmu vidět. Dramatická detektivní zápletka a skvělé rozložení děje. Klasický kvalitní průměr tehdejší kinematografie. Karel Augusta a spousta dalších skvělých herců, drží základy tohoto v pohodě sledovatelného filmu.(14.10.2012)

 • Gimli
  ***

  Pokaždé, když tenhle film běží v televizi, musím ho dokoukat do konce. Je to prostě zábavné a napínavé.(30.1.2011)

 • Subjektiv
  ***

  Kriminální zápletka vyloženě slabá, rozpočet zřejmě bolestně nízký, děj pražádný. Jenže těch několik opravdu veselých hlášek, vtipný, lehounce kousavý nadhled, s jakým se podává ta nijakost let normalizačních a civilní, nepatetické herectví zachraňují jinak velmi pravděpodobnou katastrofu.(18.5.2010)

 • blackrain
  ****

  Ta komedie je trochu mimo, spíše je to kriminálka s dosti dramatickou hudbou. Odehrávající se v originálním prostředí horské boudy. Dagmar Veškrnová je tady taková blboučká a naivní. Od začátku mi bylo jasné, kdo je vrah. Zajímavá zápletka, děvče z dětského domova jede do Krkonoš hledat svoji kamarádku, kterou někdo zabil. Dagmar Patrasová v pidiroličce je namluvená polsky.(14.10.2008)

 • - Herec Jiří Němeček, který hraje kuchaře, opravdu sám ve filmu bravurně válí těsto. (M.B)

 • - Štáb bydlel po dobu natáčení v téže chatě, kde se film odehrává. (M.B)

 • - Píseň "Až přijde déšť do trávy spát", kterou ve filmu zpívá hlavní hrdinka v podání Dagmar Veškrnové, nazpívala o dva roky později na své LP-album "S písní vstříc ti běžím" Helena Vondráčková. V jejím podání má pozměněný text a soutěžila s ní také na Festivalu filmových písní v Isntabulu. (tulen12345)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace