Smrtelné historky

(festivalový název)

Animovaný / Povídkový

Česko / Slovensko, 2016, 80 min

• FILMOVKA

Přirovnal bych to spíše ke studentské tvorbě, než k profesionálnímu filmu. Nebo je to možná celé jenom nějaké umělecké číslo. Každopádně pro běžného diváka absolutně nezajímavé. Nevím, jestli jsem očekával víc.(26.8.2016)

Nejlepší jsou krátké příběhy Na draka! Samozřejmě proti Drakovi není šance, to je jasné! Příběhy pro mne měly sestupnopu tendenci, nejvíce se mi líbil Kaktusák. Maják - skvělé ponuré, lehce surrealistické s vynikající výtvarnou stránkou. Nejslabší se mi jevil Velkej chlap, ale zase byl nejvtipnější...Výborná animace, skvělá výtvarná stylizace a báječná hudba.Celkově jsou však příběhy, kromě Draka, v poněkud artové poloze, což zřejmě běžným divákům nesedne...(8.9.2016)

Velice zdařilý pokus spojení hraného a 3D a 2D animovaného filmu. Jednotlivé povídky si udržují napětí, vtip a jsou velice příjemně propojené s příběhy Na draka! Myslím, že tento krátkometrážní film by si zasloužil svůj vlastní, celovečerní příběh.(25.9.2016)

Originální české animace, proč ne... Konečně signál, že to i u nás jde.(29.8.2016)

Jednotlivé povídky: Dědek Kaktusák ****, Maják **, Velkej chlap *** + Na draka**** (1****, 2*****, 3**). _______ Historky by potřebovaly scenáristicky vypilovat, ale animace byly moc fajn. Nicméně mě docela zarazilo, že jsem tu asi zatím jediný, koho napadlo, že gangster Bruno nápadně připomíná Františka Skálu. Nebo je to snad náhoda, že má ve filmu roličku i Skálův kamarád Aleš Najbrt? (Nemyslím si. :))(19.5.2016)