Smrtelné historky

Smrteľné historky

(festivalový název)

Animovaný / Povídkový

Česko / Slovensko, 2016, 80 min

Příběh Dědka Kaktusáka diváka nadchne a donutí koukat na další povídky, které bohužel příběhově nudí. Přesto je to záblesk naděje, že český film by mohl ještě něco dokázat. Tak snad příště.(3.10.2016)

prvá historka je výborná, srší nápaditosťou, hravosťou, je tam súcit, tie ďalšie dve už toľko nedajú, projekt ale snaživý, stojí za pozretie /70%/(27.9.2016)

První historka s Budařem krásně smutná, druhá historka úlet, třetí historka prdel po Tarantinovsku (celou dobu jsem si myslel, že jednoho z těch dvou mafiánů dabuje Genzer a druhého Čtvrtníček a on to nebyl ani jeden, shit :-). Ale svojí poetiku mají všechny tři, včetně těch intermezz s drakobijcem. No a samozřejmě ta animace- tleskám, včetně audiovizuálna. Prostě tohle se povedlo, jen víc takovýchto artových radovánek. Co bude teď? Teď? Teď bude tečka, je konec komentáře, Franku... A kurva.(4.11.2016)

Pri sledovaní historiek som mal pocit, že som na študentskom festivale na sekcii tie vysokorozpočtovejšie diela. Nemôžem celku uprieť, že každá historka je úplne odlišná, čiže sa nezlievajú dokopy. Prvá má najlepší scenár, druhá je atmosfericky najsilnejšia a najoroginálnejšia a tretia má najväčšie gule. Ale žiadna z nich sa nedostáva nad priemer.(12.11.2016)

• hous.enka

Mám ráda artové animované filmy, ale tohle je na mě zřejmě příliš hluboké. Postavy jsou vlastně všechny dost ošklivé, děj je minimální a atmosféru to během těch 15-20 minut, kolik jednotlivé snímky trvají, nestihne vytvořit žádnou. Nejvíc se mi asi líbil ten poslední snímek s mafiány, jak jezdili kolem Slap (?).(14.9.2016)