Smrtelné historky

Smrteľné historky

(festivalový název)

Animovaný / Povídkový

Česko / Slovensko, 2016, 80 min

Příběh Dědka Kaktusáka diváka nadchne a donutí koukat na další povídky, které bohužel příběhově nudí. Přesto je to záblesk naděje, že český film by mohl ještě něco dokázat. Tak snad příště.(3.10.2016)

• hous.enka

Mám ráda artové animované filmy, ale tohle je na mě zřejmě příliš hluboké. Postavy jsou vlastně všechny dost ošklivé, děj je minimální a atmosféru to během těch 15-20 minut, kolik jednotlivé snímky trvají, nestihne vytvořit žádnou. Nejvíc se mi asi líbil ten poslední snímek s mafiány, jak jezdili kolem Slap (?).(14.9.2016)

Hodně zajímavé, místy lehce zábavné a vcelku originální. Tři povídky a u všech, ač na délku nějakých dvaceti minut, se vždy dostaví takové otupení. Nakonec ale díky "epickému" závěru musím hodnotit kladně. Prostě ta hodina a kousek jsou akorát na to vykrádání tarantinovek a poslech dobré hudby (také vykradené).(3.11.2016)

• dopitak

Český WTF. Kaktusák je tak za 2*, Maják za odpad a třetí čoud trip Velkej chlap za 1*, když budu hodnej. Nelíbilo se a kdyby Kaktusák nebyl první povídkou, asi by to jen málokdo dokoukal.(18.11.2016)

První historka s Budařem krásně smutná, druhá historka úlet, třetí historka prdel po Tarantinovsku (celou dobu jsem si myslel, že jednoho z těch dvou mafiánů dabuje Genzer a druhého Čtvrtníček a on to nebyl ani jeden, shit :-). Ale svojí poetiku mají všechny tři, včetně těch intermezz s drakobijcem. No a samozřejmě ta animace- tleskám, včetně audiovizuálna. Prostě tohle se povedlo, jen víc takovýchto artových radovánek. Co bude teď? Teď? Teď bude tečka, je konec komentáře, Franku... A kurva.(4.11.2016)