Smrtelné historky

Murderous Tales

Animovaný / Povídkový

Česko / Slovensko, 2016, 80 min

Jednotlivé povídky: Dědek Kaktusák ****, Maják **, Velkej chlap *** + Na draka**** (1****, 2*****, 3**). _______ Historky by potřebovaly scenáristicky vypilovat, ale animace byly moc fajn. Nicméně mě docela zarazilo, že jsem tu asi zatím jediný, koho napadlo, že gangster Bruno nápadně připomíná Františka Skálu. Nebo je to snad náhoda, že má ve filmu roličku i Skálův kamarád Aleš Najbrt? (Nemyslím si. :))(19.5.2016)

Myslím, že základní problém tady je v reklamě na tenhle film, vypadá to na černě komediální zážitek, ale ve filmu je toho víc, no. A lidi to nečekaj, dokonce na to, řežisér na Febiu říkal, berou děti. Ale stačila by udělat správná reklama a chodili by dospělí fandové animací :) Druhá povídka je víc než ostatní nádherně kreslená, krávy mi tam připomínaly animace od Studia Ghibli, dokonce možná hežčí. Opravdu je film víc než o čem jiném o tom, co a jak jde animovat/o filmových efektech.(25.3.2016)

• d.beseda

Tohle mohl být docela zdařilý krátkometrážní film. Mohl. Již první povídka "Antonio Cacto" se mi zdála neúměrně dlouhá a těšil jsem se na ty zbylé. To jsem ještě netušil, že ta první bude také nejlepší. Hned v úvodu a poté mezi každou povídkou byly skvostné a vtipné kreslené gagové grotesky "Na draka" (80%). Druhá povídka "Maják" již byla hodně tajemná a pochmurná, ale po 5 minutách jsem se začal opět hrozně nudit a každý nový záběr na televizní komunikaci s "šéfem" mi docela lezl na nervy (30%). Poslední povídku s názvem "Velkej chlap" bych raději vůbec nechtěl komentovat, aby to bylo publikovatelné. Kromě samotného příběhu jsou nejhorší napsané dialogy. To, že je tento film mládeži přístupný, je při sledování závěrečné povídky zarážející (5%). Celkové dojem z filmu: 35% (Febiofest).(25.3.2016)

• FILMOVKA

Přirovnal bych to spíše ke studentské tvorbě, než k profesionálnímu filmu. Nebo je to možná celé jenom nějaké umělecké číslo. Každopádně pro běžného diváka absolutně nezajímavé. Nevím, jestli jsem očekával víc.(26.8.2016)

• MaximusMax

Výtvarná a technická stránka parádní (zejména první a poslední povídka). Scénáristicky bohužel o to horší. Už delší dobu se ukazuje, že české animované filmy zabíjí právě špatné scénáře, protože šikovných výtvarníků a animátorů tu máme spoustu. Scénáristi, kde jste...?(21.5.2016)