Smrtelné historky

Smrteľné historky

(festivalový název)

Animovaný / Povídkový

Česko / Slovensko, 2016, 80 min

První historka s Budařem krásně smutná, druhá historka úlet, třetí historka prdel po Tarantinovsku (celou dobu jsem si myslel, že jednoho z těch dvou mafiánů dabuje Genzer a druhého Čtvrtníček a on to nebyl ani jeden, shit :-). Ale svojí poetiku mají všechny tři, včetně těch intermezz s drakobijcem. No a samozřejmě ta animace- tleskám, včetně audiovizuálna. Prostě tohle se povedlo, jen víc takovýchto artových radovánek. Co bude teď? Teď? Teď bude tečka, je konec komentáře, Franku... A kurva.(4.11.2016)

Po Kaktusákovi s Budařem možno vypnout.(15.3.2017)

• d.beseda

Tohle mohl být docela zdařilý krátkometrážní film. Mohl. Již první povídka "Antonio Cacto" se mi zdála neúměrně dlouhá a těšil jsem se na ty zbylé. To jsem ještě netušil, že ta první bude také nejlepší. Hned v úvodu a poté mezi každou povídkou byly skvostné a vtipné kreslené gagové grotesky "Na draka" (80%). Druhá povídka "Maják" již byla hodně tajemná a pochmurná, ale po 5 minutách jsem se začal opět hrozně nudit a každý nový záběr na televizní komunikaci s "šéfem" mi docela lezl na nervy (30%). Poslední povídku s názvem "Velkej chlap" bych raději vůbec nechtěl komentovat, aby to bylo publikovatelné. Kromě samotného příběhu jsou nejhorší napsané dialogy. To, že je tento film mládeži přístupný, je při sledování závěrečné povídky zarážející (5%). Celkové dojem z filmu: 35% (Febiofest).(25.3.2016)

• hous.enka

Mám ráda artové animované filmy, ale tohle je na mě zřejmě příliš hluboké. Postavy jsou vlastně všechny dost ošklivé, děj je minimální a atmosféru to během těch 15-20 minut, kolik jednotlivé snímky trvají, nestihne vytvořit žádnou. Nejvíc se mi asi líbil ten poslední snímek s mafiány, jak jezdili kolem Slap (?).(14.9.2016)

Originální české animace, proč ne... Konečně signál, že to i u nás jde.(29.8.2016)