• Mr.Apache
  ****

  Jediný český mistr filmového horroru nemohl v dobách své největší formy točit to, co by opravdu chtěl, a tak vtrhl do říše pohádek. Dělal tam věru psí kusy. Za úvodní část tohoto snímku by se nemusel stydět žádný z jeho slavných kolegů za železnou oponou. Co stydět... Byl by na ni hrdý. Herz tímto pokazil mnoha lidem idylické notování si nad těmi našimi pěknými českými pohádkami. Ten zlý, nelaskavý Herz. Sláva mu!(29.5.2007)

 • Disk
  *****

  Pohádka s bezkonkurenčně nejdepresivnější atmosférou.(31.8.2009)

 • cheyene
  ****

  Očima dětského diváka trochu strašidelná pohádka, v paměť se mi vryl šátek od krve a samozřejmě netvor a s ním i jeho proměna v prince - Vl. Harapese...(3.2.2007)

 • hirnlego
  *****

  V dětství nějaký čas má nejoblíbenější pohádka - děsivá a zároveň záhadným způsobem tolik přitažlivá. Největším paradoxem bylo, že jsem se do Netvora postupně zamilovala a při závěrečném odhalení jsem pak byla neskutečně zklamaná jeho pravou podobou - a tak pro mě už navždycky zůstal tím hnusným, a přesto svým způsobem krásným "Netvorem". Neskutečná nostalgie.(7.4.2007)

 • Jeanne
  *****

  Ponuré, temné, tajemné, k tomu věčné, staré téma. Nádherná pohádka! ...Ale NE pro děti! Jako malá jsem viděla (jen) začátek (ty děsivé scény v lese), a když jsem ji pak zahlédla v programu, tak jsem hned raději vypínala televizi! :-) Až mnohem později jsem byla schopna docenit právě tu tajemnou atmosféru, co z ní čiší na všechny strany. Sedne tomu i to zařazení podzim - zima. Nic však není dokonalé - maska Zvířete se mi zdá opravdu přehnaná. Ten ptačí zobák je fakt moc!!! Nicméně tohle je jen "nepatrný" kaz na dokonalosti samé. Žluté růže, šaty, tajemný hrad a hudba. Geniální!(13.10.2003)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace