Nejkrásnější den

Najkrajší deň

Komedie / Drama

Německo, 2016, 113 min

• Hanys_

To srovnání s Klepání na nebeskou bránu se vysloveně nabízí, ale ta byla trošku jiný level. Tohle rozhodně neurazí, má to pár fain momentů, ale nejpozději s výletem do Afriky už to začlo být dost předvídatelné a ne tak zábavné, jako když se to drželo evropských mantinelů.(25.3.2017)

Perfektní soundtrack ( áno Liv máš naozaj právdu) je jen jedna z věcí. Tím dalším jsou některé opravdu velmi vtipné situace (ošetřovatelka, sex s turistkami) a úsměvný příběh, které tomuto filmu dávají rozhodně spíše komediální nádech. I přes děj a konec to tak prostě cítím. Florian po Jezus liebt Mich ukázal svou další hereckou polohu a spolu s věčně vystresovaným Matthiasem tvoří dohromady přesně ten pár, kterým je souzeno užít si (možná) ten svůj poslední, nejkrásnější den.(13.11.2016)

Hrozně hezké, příjemné, zábavné a zajímavé. Klobouk dolů.(15.11.2016)

Jako už tolikrát, opět musím vyjádřit rozčarování nad tím, že naprostou většinu německých filmů u nás distributoři uvádí výhradně v českém dabingu. Co mají kurva za problém s němčinou? Český dabing u tohoto filmu je hrozný jako vždy a výrazně stáhnul můj výsledný dojem dolů. Ono to ale i tak nebyla žádná sláva - člověk se prostě u sledování neubrání dojmu, že celý film je jen vykrádačkou diváckého hitu 90. let - Klepání na nebeskou bránu - ten samý námět, spousta podobných situací a obdobné míchání komických momentů s těmi dojemnými (v závěru už ale humor zcela mizí a film končí velmi emotivním závěrem). Pro lidi, kteří mají podobný typ odpočinkových filmů v oblibě, bude tahle letní komedie asi podobnou sázkou na jistotu, jako z poslední doby třeba Chůvák nebo Fakjů pane učiteli 2 (další německé komedie zabité českým dabingem), ale osobně mám po filmech přece jen trochu vyšší nároky, než se jen pobavit. Za mě slabé 3 hvězdy a pocit, že tenhle film je možné s klidem ignorovat.(3.8.2016)

Podobných filmu je tady spousta ale většinou je film suprový jako tady, kde se celou dobu nenudíte a nakonec vždycky dostanete bud co jste čekaly a nebo prostě uplně něco jiného jako v tomhle případe je škoda že to pro oba nedopadlo dobře protože sem si je oblíbil. Člověk se zasměje zapřemýšlí, film je prostě dobře natočen.(30.3.2017)