A Beautiful Planet

• Slovensko Nádherná planéta (více)
USA, 2016, 45 min

Režie:

Toni Myers

Scénář:

Toni Myers

Jennifer Lawrence (vypravěč), Terry Virts

Snímok natočený v spolupráci s NASA zachytáva zábery našej veľkolepej modrej planéty a negatívne účinky, ktoré na ňu ľudstvo malo a má, z pohľadu astronautov posádky Medzinárodnej vesmírnej stanice. V posledných desaťročiach sa Zem výrazne zmenila a naďalej sa desivo narastajúcim tempom mení. Je v našich silách zachrániť životodarne vesmírne teleso, našu domovskú planétu? (dixx)

owwidius

O level vyssie ako Hubble. Asi polku casu sa venuje ISS, polku nasej planete. Zabery su fakt genialne, konecne 40min skvelych IMAX zaberov, v kine miestami dokonaly zazitok. Skoda len, ze na to ake genialne zabery ponuka, ich preleti strasne rychlo. Chapem ze cas na ISS je vzacny a ze je kopa inych priorit, ale ked uz tam tu kameru vytrepali (alebo ju tam stale maju?), tak kludne by som zvladol aj dvojnasobnu dlzku. Takze mierne nadhodnocujem uz len kvoli tomu, ze nic podobne momentalne neexistuje, ale zopar scen som si mrte uzival. [#1/2017] ()

PEZ

Pekný IMAX dokument od tých istých tvorcov, ktorí nám predtým priniesli Space Station 3D a Hubble 3D. Krásne zábery na celú planétu, divák opäť dostáva úplne inú mieru nadhľadu. Autori sa dotkli aj obrovského znečisťovania nášho domova. Najviac sa mi páčili zábery na nočný povrch planéty, ktorý osvetlujú naše (veľko)mestá. Dokument je to fajn, ale zas až také super 3D neposkytuje a opäť sa len čiastkovo dotkne viacerých tém, ktoré sa viac či menej rozoberali už v predošlých kúskoch. Ale za pozretie určite stojí. 8/10 ()