"NIC SI Z TOHO NEDĚLEJTE. LIDI TO PROSTĚ ŠOKUJE." Ferrari nosferatu? Lehce zmatený, hodně naivní a celkově víc než rozpačitý, nicméně originální a hlavně český hybrid hororů o upírech a vraždících autech, originálně zasazený do prostředí automobilového průmyslu a závodů. Na upíra na kolech neplatí denní světlo, kříž, česnek ani svěcená voda, ale stejně jako skutečný upír se živí krví oběti-řidičky, která se na něm stává závislou. To potkalo i mařenovitou Veškrnovou a tak se ňoumovitý Menzel se střeleným parťákem vydávají po stopách biologického stroje i jejích až do dekadentního kapitalistického vedení krvavé automobilky (lesbická madame). Ferat samotný spolu s Hapkovou hudbou, erotikou a scénou, v níž se motor Feratu pokouší pozřít Menzelovu ruku (ze které by si Cronenberg i jiní ucvrkli do kalhot), zachraňuje co se dá.(4.1.2009)

• ConanVJ

Když jsem byl malý, tak jsem se toho auta bál, dnes mi to přišlo celkem úsměvné. Není to úplně špatný film, ale ta léta jsou na něm znát. Znovu film už vidět nemusím. 40% :)(11.10.2016)

Hvězdička navíc za to, že jsem si na Ferata jako malej nejen sáhnul, ale i jsem se posadil za volant(31.1.2010)

Autora povídky mám rá, i když už nežije. Film má taky své grády i slabší okamžiky.(5.8.2010)

Po letech mé nadšení poněkud opadlo....navíc kdysi jsem se setkal s feratem naživo a byl opravdu krásný, a pak zjištění, že Herz kvůli zadělaným komoušům nemohl naplno realizovat své představy....věčná škoda. Snová scéna patří k nejlepším. Předpokládám, že místo motoru byly vnitřnosti, které by jistě hezky vyvedl J.Švankmajer, jehož animovaný/loutkový film se mihne ve filmu na TV obrazovce. Hapka solidní, i když v Panně a netvorovi měl hudbu ještě lepší. dodatek - aha, tak jsem si vyposlechl rozhovor s J.Herzem a nemýlil se. Auto mělo vskutku místo motoru vnitřnosti a to od mistra Švankmajera!(29.7.2016)