Vykuchaný jak samuraj, ale domyslim si všechny ty prima nenatočený/vystřižený věci a zaokrouhlim prima nahoru.(18.11.2015)

Temný český horor. Kombinácia týchto troch slov je v tomto prípade opodstatnená. Juraj Herz má talent zahusťovať atmosféru, čo potvrdil v minulosti neraz. Niekoľko dobrých nápadov a praktík a máme tu jeden z najnezvyčajnejších českých filmov v histórii..(25.9.2010)

• kingik

Závodní auto z konstrukční stáje Ferat jezdí na krev. To je z ekonomického hlediska, a při stále rostoucích cenách benzínu, nesporně výhodné, ale z etického hlediska poněkud nepřípustné. Jenže jsme v (českém) hororu. Mohl z toho být perfektně drastický horůrek, ale film byl zřejmě tehdejší velmi přísnou cenzurou natolik drasticky sestříhán, až nemá jedinou pořádnou hororovou scénu. Režisér a také autor scénáře Juraj Herz však také velmi často poukazuje, jak mu byl film zničen. Jak daleko se cenzura podepsala na výsledku, lze těžko soudit, ale nepochybně musel mít potíže při svém uvedení do kin. Je pravda, že několika scénám chybí jako by návaznost, ale i tak je výsledkem poněkud mdlý film. Dobré herecké trio Menzel, Veškrnová a Čepek dělají, co mohou, aby film zachránili od jednotvárné stagnace a nevyužitého potenciálu, který námět o upírském autě skýtal. Osobně jsem od tak proslulého filmu čekal mnohem víc, ale auto bylo pěkné. 40%(1.5.2012)

Hvězdička navíc za to, že jsem si na Ferata jako malej nejen sáhnul, ale i jsem se posadil za volant(31.1.2010)

Autora povídky mám rá, i když už nežije. Film má taky své grády i slabší okamžiky.(5.8.2010)