• Brouk

Auto s pohonem na lidskou krev... Dobrý záměr, šílené zpracování... taky si dobře pamatuji, jak z toho auta dělali skvost tehdejšího designu..... no, nevím nevím(9.12.2004)

• Campbell

Tak tohle bylo extra velký zklamání. Na film jsem se těšil. A těšil jsem se že uvidím Český tak trochu upírský film, ale teda nesplnilo se ani polovina toho co jsem očekával. Menzel ještě ušel ale zbytek byla katastrofa, postelová scéna byla navíc naprosto debilní. A celý to chování postav byla jedna velká tragédie. Od herze nechci vidět už ani jeden film.(7.9.2012)

"NIC SI Z TOHO NEDĚLEJTE. LIDI TO PROSTĚ ŠOKUJE." Ferrari nosferatu? Lehce zmatený, hodně naivní a celkově víc než rozpačitý, nicméně originální a hlavně český hybrid hororů o upírech a vraždících autech, originálně zasazený do prostředí automobilového průmyslu a závodů. Na upíra na kolech neplatí denní světlo, kříž, česnek ani svěcená voda, ale stejně jako skutečný upír se živí krví oběti-řidičky, která se na něm stává závislou. To potkalo i mařenovitou Veškrnovou a tak se ňoumovitý Menzel se střeleným parťákem vydávají po stopách biologického stroje i jejích až do dekadentního kapitalistického vedení krvavé automobilky (lesbická madame). Ferat samotný spolu s Hapkovou hudbou, erotikou a scénou, v níž se motor Feratu pokouší pozřít Menzelovu ruku (ze které by si Cronenberg i jiní ucvrkli do kalhot), zachraňuje co se dá.(4.1.2009)

Chcete rychle a jednoduše podcenit tento snímek? Staňte se uživatelem na csfd.cz. Kdyby někdo z těchto lidí sledoval i bonusy na DVD, zjistil by, že se za tento film sám Juraj stydí. Aneb nesnáším KOMUNISTY!(23.1.2010)

Hororové? Až na hudobný podmaz vôbec nie. Komediálne? Možno neplánovane, možno áno, ale žáner komédie mi v mnohých scénach sedel viac než sci-ifi horor. Príčinou bude asi už dávnejšie spomínaná cenzúra filmu, ale nevadí, celkom mi to takto vyhovovalo.(12.9.2014)

• - Po dotočení film prodělal těžké cenzorní zásahy pod přímým dohledem tehdejšího vedoucího dramaturga Barrandova Ludvíka Tomana. Po řadě úprav byla odstraněna většina scén považovaných za "ohrožení morálky komunistického lidu", ať už se jednalo o nahotu, provokativní západní elementy, krvavé scény a scény se záběry na vnitřnosti Feratu. Vystřižené scény se nedochovaly. Režisér dodnes považuje tento film za své "nejzmrzačenější" dílo. (BoredSeal)

• - Automobil z filmu se nachází v Muzeu Škoda v Mladé Boleslavi. (Rat-Man)

• - Ukázky z němého filmu, který si ve filmu promítají, jsou natočené speciálně pro tento film. Upíra vystupujícího z rakve hraje sám režisér Juraj Herz. (gjjm)