Docela zajímavý film, z nějž ale tehdejší cenzura vykuchala, co se dalo. Nejděsivější momenty byly zakázány už tehdy, když byly jen na papíře, druhé nejděsivější momenty byly vystřiženy z natočeného materiálu a ten zbytek skutečně moc horrorový není.(11.4.2003)

"Všichni vlastně mají nohu přisátou k plynovému pedálu !! A chodci jsou jenom překážky, které jim brání v rychlé jízdě !!"(23.12.2013)

• Aleee89

Dobrý námět, jehož zpracování se úplně nepovedlo. Moc neděsí, nudí a působí spíše naivně. Ale oceňuji vcelku ojedinělý český žánrový pokus o horor (s prvky sci-fi).(11.1.2015)

Hororové? Až na hudobný podmaz vôbec nie. Komediálne? Možno neplánovane, možno áno, ale žáner komédie mi v mnohých scénach sedel viac než sci-ifi horor. Príčinou bude asi už dávnejšie spomínaná cenzúra filmu, ale nevadí, celkom mi to takto vyhovovalo.(12.9.2014)

Samozřejmě, nejcennějším na Upíru z Feratu je nápad převzatý od Josefa Nesvadby, tedy auto s pohonem na krev. Ale ani režie nebyla špatná, byť se zdaleka nejedná o Herzův nejlepší kousek. Co pokulhává, je scénář - do jaké míry se na tom podílely cenzurní škrty, si netroufám posuzovat. Ve své době to byl bezpochyby nadprůměrný kousek, z dnešního pohledu pouhých 50 % celkového dojmu.(16.6.2006)

• - Preteky aut sú zo závodov Rallye Škoda - Rallye Bohemia '81. (Raccoon.city)

• - Herečka Jana Břežková se kvůli své roli závodnice musela naučit jezdit autem. (BoredSeal)

• - Automobil z filmu se nachází v Muzeu Škoda v Mladé Boleslavi. (Rat-Man)