Sci-fi horor o automobilu poháněném lidskou krví. Začínající automobilová závodnice Mima má možnost jezdit s mimořádně kvalitním vozem, který však funguje na neobvyklé palivo - na lidskou krev. Jen její přítel dr. Marek si uvědomuje nebezpečí hriozící každému, kdo se zaplete s automobilkou Ferat... Režisér Juraj Herz použil jako námět filmu povídku Josefa Nesvadby "Upír po dvaceti letech". (oficiální text distributora)

TV spot

pornogrind

Už jsem tenhle film viděl minimálně 2krát ale je tomu už pěkných pár let. Všimnul jsem si, že ho tady ale nemám ohodnocenej což mě přimělo k tomu abych si dal repete. Věřím, že kdyby měl Juraj Herz volný ruce vznikne z toho něco jistě nezpomenutelnýho. Takhle je z toho jen průměrná podívaná o káře, která ráda krev. Škoda no. Koho neoslní Veš Krnová(pardón Halová) a její kozy, mohl by vzít za vděk (na tu dobu celkem) vytuněnou károu. Za zmínku stojí i snová scéna a vydařená je i hudba(jak jinak) od MISTRA Hapky. ()

SOLOM.

V konečném hodnocení mi z toho vyšel průměrný film, který neuškodí, ale ani moc nenadchne. Najde se zde několik docela zajímavých momentů jenže díky tehdejšímu režimu a cenzuře nemohl režisér nabídnout divákům to co by si zasloužili. Těch několik scén, které připomínají hororový žánr nemůžu ohodnotit víc jak 50%. Možná by neuškodilo natočit v dnešní době něco podobného, protože upíří auto se zas tak často na filmovém plátně neobjeví. ()

Koryntos

Na svou dobu a hlavně cenzuru je to dobře zpracovaný film, na české poměry s opravdu originálním námětem. Jen mi záplatka nepřijde moc promyšlená, čekala jsem větší pointu, proč Ferat bude zabíjet svoje řidičky a taky jsem holt na klasické horory o upírech, jako Drákula, Interview s upírem, nebo Svatba upírů. Navíc o Sci- Fi, se nedá mluvit ani v nejmenším. Neříkám, že je to špatný film, viděla jsem ho poprvé až nyní, ale bohužel jsem u něho 2x usnula, takže je někde chyba. Film sice působil záhadně, ale nebála jsem se, žádné mrazení v zádech, které bych od takového filmu očekávala se bohužel nedostavilo, žádné tajemno ze kterého se člověku zrychlí dech.Film pro mě osobně postrádal hloubku a to vidím, jako jeho největší slabinu. ()

Gavin87

Chápu, že tento film si mnoho příznivců nezískal a že jej místní odborná veřejnost doslova strhá, nicméně vezmu-li v potaz, že tento film byl v Československu svým žánrem a tématem naprosto ojedinělý a řekněme průkopnický a navíc ještě želbohu podléhal přísné censuře tehdejší rudé garnitury, musím jej hodnotit jako naprosto skvělý. Na tento film se vždy velice rád podívám a dokonce se na něj dívám velice často. Mimochodem, když pan Menzel prochází hřbitovem do obřadní síně za účelem prohlídky rakve Luisi Tomášové, je zabrán stejný náhrobek, který se objevil rovněž ve filmu Spalovač mrtvol. ()

Gilmour93

Dřevěným kolíkem přímo do srdce? Ale kdepak, miřte na pneumatiky.. Herz si hraje na Belu Lugosiho, Menzel si hraje na herce, T.Pištěk a pracovníci vývojového centra Škody MB si hrají na designéry (úprava Škoda 110 Super Sport), ale celé je to jakési bezkrevné a nedržící pohromadě. Zůstává otázkou, jak by film vypadal bez zásahů sviňsky rudých cenzorských nůžek.. ()

• Fiat 500 bolo auto, ktoré bolo v snímke rozdrvené medzi dvoma nákladiakmi, potom hralo vrak na ceste vo filme Únos Moravanky (1982). (Raccoon.city)
  • Původně se mělo pro film upravovat Porsche 911. Tenhle záměr ale nakonec neprošel. [Zdroj: garaz.cz] (pornogrind)
  • Dagmar Havlová (Mima) vo Ferate strávila minimum času a jazda v ňom ju príliš neoslňovala, pretože po nakrúcaní scény s Feratom na boku bol v kabíne silne cítiť benzín, ktorý vytiekol odvzdušnením do priestoru za kabínou. Sedieť v takto zamorenej kabíne bolo za trest. (Raccoon.city)

Zemřel Jiří Menzel

Zemřel Jiří Menzel