Antologie pěti hororových příběhů s pěti muži uvězněnými v suterénu kancelářské budovy. (griph)

MightyHal

Velice sympatická sbírka povídek, kde krom jedné jsou všechny stejně kvalitní a zábavné. Příběhově jde o klasiku, pár cizinců se setká ve výtahu, který je odveze do podzemního patra o kterém nikdo nevěděl a kde na ně čeká pohoštění a i posezení. Tyto postavy si pak - jak je zvykem- začnou sdělovat různé sny co se jim zdáli. Jak jsem naťukl tak jednotlivé povídky (krom jedné s hypnotizujícím lanem) mají skvělou atmosféru - kterou miluji u britských hororů-, dobré herecké výkony a hlavně každá nabízí něco jiného co si na ní oblíbit. Jedna je o tajemném městečku, další je zase poměrně komediální kousek o přehnaně pořádném movitém pánovi či o voodoo obraze. Většinou jsem se opravdu bavil a potěšilo i pár příjemných praktických gore efektů. ()

Han22

Stejně jako v Tales from the Crypt přichází Amicus opět s pěticí lidí, kteří se sejdou na podivné místě a vypráví si tentokrát své sny. 1. Midnight Mess: Nelítostný vrah přichází zabít pro dědictví svoji sestru. Netuší že přišel do města plného upírů. Krátké, svižné a výborná originální scéna v restauraci - 4/5. 2. Neat Job: Pedantský manžel terorizuje svoji novou ženu s udržováním absolutního pořádku. Docela obyčejný námět se zcela očekávanou pointou a popravdě trochu nuda - 3/5. 3. This Trick'll Kill You: Stárnoucí kouzelník hledá v Indii trik, který by mohl ukrást. Spadeno má na trik s provazem, ale zahrávání se skutečnou magií se mu nevyplatí. Na mě trošku moc pohádkové - 3/5. 4. Bargain in Death: Jeden chlápek plánující falešný pohřeb, jeden falešný kamarád, dvojice vykradačů hrobů a pár pěkných zvratů v celkem morbidním příběhu - 3/5. 5. Drawn and Quartered: Zneuznaný malíř získá sílu voodoo a pomocí svých obrazů se mstí. Asi nejlepší a nejoriginálnější příběh se skvělými vražadmi a výbornou pointou - 5/5. Celková pointa pěkná, ale po Tales From the Crypt jsem ji tak nějak čekal, hodnotím za 3*. ()

TheRaven

Zdánlivě náhodné setkání pětice můžů, kteří ale mají něco společného. To, co je spojuje, je zvláštní sen každého z nich a jednotlivé sny jsou náměty pětice příběhů a všechny mají něco společného. Chamtivost, zlovůli a následné morální ponaučení. Příběhy ani zdaleka nedosahují stejné kvality. Tematicky jsou sice zajímavé, ale zpracování už je trošku horší. Spíše než hororově pak působí některé poněkud groteskním dojmem. První kousek (Midnight Mess) jako by tématem i vyzněním vypadl z Drákulova švagra. Vyloženě komediální je povídka druhá (The Neat Job), pro mě i nejhorší. Třetí (This Trick’ll Kill You) je stále slabý průměr a spíše rozesměje, než vyděsí. Čtvrtá (Bargain in Death) už má díky tématu "pohřbení zaživa" dobrý náběh na solidní podívanou. Poslední, "voo-doo" námět (Drawn and Quartered) už i trochu kvality poskytne a spolu se závěrečnou pointou celé antologie zachraňuje výsledny dojem. Ale ten ani tak neni příliš dobrý. Další šedivý průměr v rámci povídkových filmů. A pokud to snad někomu připomíná o rok starší "Tales from the Crypt", není to náhoda. The Vault of Horror taktéž načerpal většinu námětů ze stejnojmenného komiksu a je jakýmsi pokračováním výše zmíněného filmu. ()

darkrobyk

Mám rád tyhle barvotiskové příběhy podle starých comicsů, kdy máte od začátku tušení, jak příběh dopadne. A samozřejmě víte, že hlavní hrdina zhyne bídně odpornou smrtí. Pět povídek, pět hrdinů a pět životních příběhů, které byste nechtěli zažít. Ač mám rád upíry, tak zdaleka nejzábavnější mi přišel Předčasný pohřeb. Hřbitovy mají své kouzlo, když je noc a mezi hroby se válí kotouče mlhy. A pokud má někdo plán, jak vytěžit z vlastní smrti, pak je o zábavu postaráno. Malíř, co si opatřil voodoo, až pozdě pochopí, že s čím kdo zachází, s tím také schází. Hrůzný sklep byl spíše groteskou a výlet do Orientu připomněl, že magii je třeba brát vážně. Šestákové, béčkové, zábavné. ()

Koly

Od THE VAULT OF HORROR jsem očekával standartně odvedený povídkový horror a ten jsem taky koneckonců dostal. S průměru film ale vytahuje dobrá pointa, kterou jsem vůbec nečekal. Nejvíc se mi líbila povídka č. 2 o chlápkovi, který tak dlouho buzeroval svou manželku, ať mu udržuje v domě pořádek, až nakonec uklidila i jeho. Filmové studio AMICUS mě opět nezklamalo. ()

• Jako původní autoři povídek jsou uvedeni Al Feldstein a William M. Gaines, ale povídka č. 4 - "Bargain in Death" je nepřiznaným plagiátem klasické hororové povídky "Jedné letní noci" od Ambrose Bierce z roku 1906. (Flaxik)