Arvid a Lydia se do sebe bláznivě zamilují, ale prostředí stockholmské vyšší společnosti na počátku 20. století přeje mnohem více manželstvím z rozumu než z lásky. (Febiofest)

Malarkey

Jedná se vlastně o naprosto standardní romantický příběh spojený s jednou naprosto vzorovou nevěrou. Začátek je standardní. Potkají se dva a okamžitě se do sebe zamilují. Následně shoda náhod a okolností způsobí, že se již nepotkají a tak si oba v příštích několika letech vytvoří ekonomické manželství, kde vždy ten druhý člověk je bohatý a tak je dostatečně zajistí. No a zatímco ona má vztah na dva kosmodisky, tak on má poměrně fungující manželství a více než hodnou manželku. Náhoda je ale opět spojí a tak vznikne nevěra, která je naprosto klasickým příkladem rozpadu manželství. Jedinou opravdu zajímavou postavou tu byla manželka toho Arvida, ve které se již v očích zračila dobrosrdečnost, ale jakmile zjistila, že je její manžel nevěrný, rozjela poměrně solidní hysterické záchvaty. Zbytek filmu je ale naprosto příšerná nuda, u které jsem se modlil v konec, který dlouho nepřicházel. ()