El Santo bojuje proti upířím ženám (festivalový název)

• Mexiko

Santo contra las mujeres vampiros, El

Samson vs. the Vampire Women

Samson and the Vampire Women

(neoficiální název)

Horor

Mexiko, 1962, 89 min

Za mě nejlepší "El Santo" film. Viděno v nočních hodinách na LFŚ se skvělým simultánním překladem Davida Čeňka. Náramně jsem se bavila.(5.6.2011)

• hirnlego

>:o ... :´( ... >:o(11.2.2009)

[Festival otrlého diváka 2009] Krypta upířích žen je v březovém háji. :-D Ve své době strašně známý film s ještě známějším bojovníkem. Pro dnešní diváky to je po formální stránce příšerný ale neuvěřitelně vtipný béčko. El Santo několikrát přijede na poslední chvíli ve svém luxusním kabrioletu, dá na hubu přisluhovačům královny upírek a prohodí pár hlášek. Záběry zápasů v celé své délce byly zajímavé a divácky atraktivní, i když nejlepší bylo sejmutí masky bojovníka s chlupatým obličejem připomínajícím vlkodlaka. Taky mě naprosto odrovnal videopřenos do El Santova auta. El Santo bojuje proti upířím ženám byl skvěle simultánně a genderově vyváženě dabovaný.(10.2.2009)

Tak to bylo fakt hustý! Perla mezi nejbrakovějším brakem, měl jsem pocit, že si prohlížím sešitový komiks. Silák se stříbrnou maskou El Santo, vždy na straně dobra, je jakýmsi mexickým Batmanem. Zápasnická akce namíchaná s prvky gotického hororu, velmi hezké ženy (jak jinak v mexickém filmu) a spousta nesmyslů činí z tohoto černobílého díla stěžejní dílo žánru, které by si možná zasloužilo barevný remake...(údajně byl natočeno podobných blbin s postavou Santa na 60, ale tento díl patřil k nejoblíbenějším).(27.12.2012)

Absurdný film, oz začiatku až do konca. Celkovo sa skladá asi z tucta záberov ktoré sú niekedy dosť nudné a dlhé, nechýba medzi nimi napríklad celá klavírna skladba a dva wrestlingové zápasy. Samotná postava Santa (nikdy sa nikto nedozvie, kto je pod striebornou maskou... ) a patetické dialógy však z tohto filmu robia naozajstný skvost.(23.2.2009)