El Santo bojuje proti upířím ženám (festivalový název)

• Mexiko

Santo contra las mujeres vampiros, El

Samson vs. the Vampire Women

Samson and the Vampire Women

(neoficiální název)

Horor

Mexiko, 1962, 89 min

Fernando Osés

To je tak strašně špatný, až je to dobrý. Jedno z mnoha dobrodružství El Santa, slavného a úspěšného bojovníka proti veškerému zlu na Zemi. Tentokrát dá přes držku skupině upírských bábovek a jejím nohsledům, ač sám tu, k mému překvapení, nehraje hlavní úlohu. Náš zápasník se ve filmu objeví až po nějakých 25 minutách, párkrát se porve a hurá zničit hnízdo vampýrských krasavic. To vše v neuvěřitelně naivním, "edwoodském" duchu. Samozřejmě nechybí klasické přehrávání všech aktérů, jeden vypelichanej vlkodlak a spousta gumových netopýrů na provázcích. Doporučenka se tak vztahuje hlavně pro ty, co vědí, do čeho jdou, ostatní ruce pryč.(31.1.2016)

Druhý Santo v pořadí, kterého jsem viděl. Osobně mi Marťanská invaze přišla absurdnější a vtipnější, ale i tady je dost krutých momentů (videorozhovor, nenápadný úkryt upírek, jednadvacetiletá slečna nebo upíří pláště). Snímku možná trochu ubírá to, že Santo je na plátně velice pomálu. Zato skoro vždy přijíždí na scénu Santo-mobilem.(2.3.2012)

El Santo je akýsi superman z Mexika.Mexický superhrdina.Aspoň mne to tak pripadá.Ale auto má veru parádne.A tie upírky,skadiaľ ich preboha vzali?Však to boli obyčajné staré strigy.Ale vraj v Mexiku to bol niekedy veľký hit.Pavučiny tam boli ale naozaj veľmi pekné a veľké,také nevidieť.Upíria kráľovná ktorá sa volá Thorin,prebudí upírov,lebo potrebuje svoju nástupcu,ona sa totiž už musí vrátiť do pekla.Je to neskutočná hlúposť,ale aj tak je to za tri,o zábavu je naozaj postarané.Takéto niečo sa len tak nevidí.(6.12.2009)

• hirnlego

>:o ... :´( ... >:o(11.2.2009)

Za mě nejlepší "El Santo" film. Viděno v nočních hodinách na LFŚ se skvělým simultánním překladem Davida Čeňka. Náramně jsem se bavila.(5.6.2011)