Italština pro začátečníky

Taliančina pre začiatočníkov

Italian for Beginners

Komedie / Drama / Romantický

Dánsko / Švédsko, 2000, 112 min

No nevím kriitikami všude chválený, ale na můj vkus moc pomalý, rozvleklý, fádní a nudný.(27.3.2003)

Co k tomu velice dodat? Typicky severský film - sice trochu banální, ale uvěřitelný a intenzivní. Příjemný zážitek. 8/10(25.8.2007)

• Enšpígl

Skupina lidských loserů chodí na kurzy italštiny, jo to je jistě netradiční námět, bohužel všechno ostatní je ojetý jak pneumatiky z auta Hanzelky a Zikmunda.(23.11.2014)

Lone Scherfig na pomalé cestě na vrchol. Jako první se ke mně z její tvorby dostal fascinující Wilbura, co se chce zabít, a stejně fascinující pocity ve mně vyvolala i Italština. Málokdy se podaří tak dobře skloubit romantickou komedii s dramatem, navíc ještě tak, aby vyvrcholení bylo hřejivé a nápadité a i přes svou naivnost v divákovi nechalo pocit krásy. Některá svalová zranění se dají léčit jen jediným způsobem.(24.7.2006)

Žeby ma Taliančina pre začiatočníkov výraznejšie nadchla sa nedá povedať. S ohľadom na spracovanie, úroveň humoru, atmosféru, chémiu medzi jednotlivými postavami a dialógmi som bol po celý čas rozhodnutý ohodnotiť snímok iba priemerne. Veľa vecí mi však došlo až so samotným koncom, pričom to hlavné a pocitovo príjemné sa dostavilo až pri poslednom spoločnom posedení všetkých zúčastnených. Vtedy mi všetko nádherne zacvaklo, skrátka treba len vydržať a ono to príde. 70/100(11.11.2015)