Robot-monstrum (festivalový název)

Sci-Fi

USA, 1953, 66 min

Phil Tucker

Wyott Ordung

Co říci o filmu, kde je hlavním záporákem maník v kožichu a jakousi helmou na hlavě, který v 90% minutáže chodí po horách či mluví do kusu desky /obrazovka/ a ostatní hrdinové provádí velmi vtipné věci...? Nic, je to neuvěřitelná sranda, nejde než se smát a smát, neboť jen tak se dá o filmu říci, že je vynikající. A to ještě s nadhledem kosmické stanice MIR (než spadne). Ne, je to neuvěřitelná hloupost, kravina, šílenost a z hlediska zde užívané kvalitativní stupnice více než jen odpad, spíše ultraodpad. Ačkoli to zní neuvěřitelné, Robot Monster je dokonce větší hrůza než Woodovy klasiky, ale zároveň je vtipnější, takže to prostě musíte vidět - nebo spíš... měli byste, protože já jsem si během sledování opět uvědomil, proč tak miluji filmové médium a v čem všem můžu objevovat jeho "kouzlo".(6.10.2002)

• Quint

Jen podotýkým, že hodnocení "odpad!" uděluji filmům, které jsou tak špatné, až jsou dobré. Neznamená to tedy, že bych film nedoporučoval. Pro fanoušky zetkových filmů jde o absolutně zásadní dílo. Kde jinde uvidíte chlápka v gorilím kostýmu a potapěčské helmě s anténkami, jak honí posledních pár lidí na Zemi a v mezičasech dostává příkazy ze své planety skrz bublifukové rádio? Úžasná zábava. Snad to někdy uvídím ve 3D.(6.10.2002)

• HellFire

Jako komedie by to uspelo na vybornou.(21.9.2008)

Dlouho jsem se rozmýšlel, jestli dát tomuto filmu "odpad!" nebo "*****". Nakonec jsem se rozhodl pro druhou možnost, protože hodnocení "odpad!" by se mělo dávat jen filmům, se kterými nestojí za to ztrácet čas, ale Robot Monster je naopak něco, co musíte vidět! Příběh o robotích mostrech (v medvědím kožichu) kolonizujících zemi, a do toho ještě ještěrky, obří bublifuk o bůhvíco ještě:) Za těch několi záchvatů smíchu si to pět hvězdiček zaslouží:)(11.11.2003)

• jonyyy

Pověst nelhala, tento snímek je na tolik hloupý, že je vlastně až geniálně zábavný. Podle mě je to předchůdce parodií. Ale hodiny strávené u tohohle nelituju. Samozřejmě jsem taky nepochopil proč tam furt lítaly bubliny nebo se z ničeho nic začli mlátit dinosauři :D(28.7.2008)