Robot-monstrum (festivalový název)

Sci-Fi

USA, 1953, 66 min

Phil Tucker

Wyott Ordung

Co říci o filmu, kde je hlavním záporákem maník v kožichu a jakousi helmou na hlavě, který v 90% minutáže chodí po horách či mluví do kusu desky /obrazovka/ a ostatní hrdinové provádí velmi vtipné věci...? Nic, je to neuvěřitelná sranda, nejde než se smát a smát, neboť jen tak se dá o filmu říci, že je vynikající. A to ještě s nadhledem kosmické stanice MIR (než spadne). Ne, je to neuvěřitelná hloupost, kravina, šílenost a z hlediska zde užívané kvalitativní stupnice více než jen odpad, spíše ultraodpad. Ačkoli to zní neuvěřitelné, Robot Monster je dokonce větší hrůza než Woodovy klasiky, ale zároveň je vtipnější, takže to prostě musíte vidět - nebo spíš... měli byste, protože já jsem si během sledování opět uvědomil, proč tak miluji filmové médium a v čem všem můžu objevovat jeho "kouzlo".(6.10.2002)

• Isherwood

Neskutečně zvrácená zábava, na níž by se režisérova impotence dala vyučovat v rámci odstrašujících příkladů. Prozradit cokoliv o ději by znamenalo spoilerovat, protože tento příběh by šel odvyprávět za deset minut a ne za šedesát, jak to udělal Phil Tucker. Střídání tří exteriérů, které se vzájemně bijí o to, který z nich bude vypadat levněji, potvora v kostýmu, z nějž musel mít strach snad jenom jeho nositel, protože v tom kožichu muselo být opravdu vedro, šestka příšerně hrajících herců, pobíhající za doprovodu monotónní hudby Elmera Bernsteina. Kladem tak bezesporu zůstane fakt, že je to neskutečně zábavné a infantilní tak, že se na tento film snad ani nedá hněvat. Rozhodně však stojí za vidění, protože po tomhle si pak každý přehodnotí svoji vlastní definici hodnocení „odpad!“.(24.9.2005)

• jonyyy

Pověst nelhala, tento snímek je na tolik hloupý, že je vlastně až geniálně zábavný. Podle mě je to předchůdce parodií. Ale hodiny strávené u tohohle nelituju. Samozřejmě jsem taky nepochopil proč tam furt lítaly bubliny nebo se z ničeho nic začli mlátit dinosauři :D(28.7.2008)

• packa

Nejsem vůl? Před monitorem na mě koukají DVD Zločiny a poklesky, Na sever severozápadní linkou, V Bruggách, Michael Clayton.... a já blb místo toho dám přednost neskutečné příšernosti zvané Robot Monster. Nelituju! Už kvůli těm dinosaurům na Plutu :-D(9.10.2008)

• Dan9K

Pomůže mi někdo s tím koncem? Já jsem ho nepochopil. Zbytečně to shodilo jinak slibně rozjetý film. Btw. škoda, že si ty děti nakonec nehrály na rodinu, to mohlo být docela zajímavé.(19.9.2008)