poster

Zahaleni stínem (festivalový název)

 • Velká Británie

  Under the Shadow

 • Slovensko

  Zahalené tieňom

  (festivalový název)

Horor

Velká Británie / Jordánsko / Katar / Írán, 2016, 84 min

Režie:

Babak Anvari

Scénář:

Babak Anvari

Kamera:

Kit Fraser

Střih:

Chris Barwell

Scénografie:

Nasser Zoubi

Kostýmy:

Phaedra Dahdaleh
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Davies182
  ***

  Dle plakátu jsem mylně soudil, že bude fyzického strašidelna mnohem víc, hraje se ale spíše na psychologické bubáky. Drama vítězí nad tajemnem, mluvení převažuje nad atmosférou a lekačkami.(31.1.2017)

 • Cappuccino
  ****

  Hm hm hmm, príšerne sa nemôžem rozhodnúť medzi tromi alebo štyrmi hviezdami. Na horor som očakával viac desuplnosti, ktorá najmä v prvej polovici filmu dosť absentovala, na druhej strane beriem, že Under the Shadow točil režisér z Iránu a snímok poňal trocha netradičnejším spôsobom, než sme u klasických house hororov zvyknutí (hlavne u tej americkej produkcie), čo sa mi zároveň aj páčilo. Celé to strašenie je väčšinu času dosť nenásilné, netlačiace na pilu (no nebojte, nájdu sa aj poriadne lakačky na myknutie) a je už len na vás, či to budete brať ako plus alebo mínus. Ja sa ale akosi práve nad týmto neviem rozhodnúť, avšak rád by som Under the Shadow videl v červených farbách a toho tromi hviezdami nedocielim, takže to bude za takých 70%, slabšie štyri.(3.11.2016)

 • Rob Roy
  ***

  Tohle mě hodně minulo. V mých očích ničím zajímavý průměrný horor, psychologicky nevybočující z řady. Zahraniční oslavné recenze vůbec nechápu.(31.10.2016)

 • juta
  *

  Špatný. Dáváte tomu šanci, že se na konci aspoň něco stane, když už je to od začátku o ničem a ono ne, je to otevřený. Ano, řeknu to na plný kule, spoiler jak sviňa, ale tím vám jen pomáhám, abyste se zbytečně na takovou věc nekoukali, když to nemá smysl...(23.1.2017)

 • S.Quentin QUALE
  ****

  Slabinou Under the Shadow je ojetá zápletka alá matka samoživitelka, která mě dycky nasere hned na začátku, a neuspokojivé zakončení. Když to ale poměřím s chytlavě zvolenou dobou a prostředím, které samo o sobě (alespoň mně) dokázalo zaujmout a nahradit v úvodu absenci hororu, dále s úspěšným vybudováním napětí v celkovém pocitu nejistoty a konečně s několika mrazivě šokantními scénami, věřím, že s výhradami Under the Shadow do červených patří. Potenciál tam vidím velký. 75%(30.10.2016)

 • - Timeline: Film se natáčel v hlavním městě Jordánska. Šlo o mezinárodní koprodukci, režie se ujal scénárista filmu a režisérský debutant, Íránec Babak Anvari. Film si odbyl světovou premiéru v lednu 2016 na filmovém festivalu Sundance. Následně byla práva na distribuci zakoupena společností Netflix. Do amerických kin se horor podíval 7. října. (Hal_Moore)

 • - Oficiální vyslanec britské kinematografie na 89th Academy Awards 2017. (Hal_Moore)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace