Santa si podmaňuje marťany (festivalový název)

Santa Claus Conquers the Martians

Komedie / Rodinný / Sci-Fi

USA, 1964, 81 min

David L. Quaid
  • Ertai

Celkem neškodná blbina. U nás téměř neznámé, v americe vánoční kultovka jako náš Mrazík :)(29.7.2007)

• MM_Ramone

Vianočný sci-fi film natočený v 60.-tych rokoch pre tých najmenších divákov. Príbeh o marťanoch, ktorí sa rozhodli uniesť Santa Clausa na svoju planétu. Tento námet by sa dal stráviť aj v dnešnej dobe. Keby sa réžie chopil povedzme taký Tim Burton, tak iste natočí parádnu variáciu na túto tému. No ťažko bude súčastný divák akceptovať smiešne rekvizity a primitívne kostými, použité v tomto starom čiernobielom snímku. Ale i tak hovorím, ako sa spieva v úvodnom (a tiež záverečnom) songu: Hooray for Santa Claus! *(2.10.2008)

• zelvopyr

Stylově na vánoce... pěkná blbina, ale mozku asi neškodná.(24.12.2012)

• jojinecko

Absolútne naivná fantasmagorická rozprávka alebo wtf to malo byť!?! Takto by to vyzeralo keby sa Ed Wood rozhodol natočiť večerníček pre deti. Marťania unesú Santa Clausa, ale ten sa len tak ľahko nepoddá a nakoniec z Marsu utečie a všetko skončí happyendom...waw! Film rekvizitami zo second handu, scenárom a lá mentálna subnorma, celkovou lacnosťou a „zetkovým“ vyznením môže súperiť s megakultovými záležitosťami ako Robot Monster alebo Beast of Yucca Flats...Ale keby som mal päť rokov tak sa mi to asi páči:)))(9.11.2007)

• Cimr

Bezva. Konečně dětský film, který vaše děti přiměje nenávidět Santu! Jeho žoviální fóry následované hurónskými výbuchy smíchu jsou ze všeho nejvíc děsivé a vaše děti se díky nim nebudou těšit na svátky klidu a míru, nýbrž začnou brečet, případně se zděšeně schovají pod deku.. Ono vůbec všechno v tomhle opusu je na dost strašidelné úrovni: scénář nedává smysl a nevytváří ani zdání napětí, kamera i střih jsou podivné, ale pomyslným vrcholem jsou kostýmy a kulisy, které jsou snad ještě horší než u papundeklových pohádek ČT z 80. let (taky jste si mysleli, že to nejde?). Zábava pro vpravdě otrlé diváky...(16.3.2015)