poster

Santa si podmaňuje marťany (festivalový název)

 • USA

  Santa Claus Conquers the Martians

Komedie / Rodinný / Sci-Fi

USA, 1964, 81 min

 • MM_Ramone
  *

  Vianočný sci-fi film natočený v 60.-tych rokoch pre tých najmenších divákov. Príbeh o marťanoch, ktorí sa rozhodli uniesť Santa Clausa na svoju planétu. Tento námet by sa dal stráviť aj v dnešnej dobe. Keby sa réžie chopil povedzme taký Tim Burton, tak iste natočí parádnu variáciu na túto tému. No ťažko bude súčastný divák akceptovať smiešne rekvizity a primitívne kostými, použité v tomto starom čiernobielom snímku. Ale i tak hovorím, ako sa spieva v úvodnom (a tiež záverečnom) songu: Hooray for Santa Claus! *(2.10.2008)

 • ybuko
  *

  Je to hrozne, ale soucasne nemalo zabavne. Jeden z filmu, na ktere se musel v mladi divat Tim Burton. "Thank you Santa for bringing hapiness to the children of Mars!"¨http://www.archive.org/details/santa_claus_conquers_the_martians_ipod(7.1.2008)

 • JFL
  ****

  Americký "Mrazík" sice tomu ruskému nemůže konkurovat v rozmáchlosti výpravy, ale disponuje stejnou nadsázkou i adorací vánočního mýtu jakou má evergreen českých televizí k pohádkám a bohatýrským příběhům. A navíc je to stejný trash. "Santa pokořuje marťany" přináší unikátní prolnutí vánoční taškařice s padesátkovými třetiřadými sci-fi ala "Plán 9 z vnějšího vesmíru". Nicméně i Woodova klasika vyznívá v porovnání s tímto dílkem jako vysokorozpočtový spektákl oplývající speciálními efekty. Zdejší tvůrci si při inscenaci mimozemské invaze vystačili jen s archivními záběry pohybu vojenské techniky a mluvícími hlavami televizních moderátorů. Asi veškerý rozpočet padl na sofistikované kostýmy emzáků a ohromující studiové lokace Marsu :)(17.1.2015)

 • Ertai
  **

  Celkem neškodná blbina. U nás téměř neznámé, v americe vánoční kultovka jako náš Mrazík :)(29.7.2007)

 • woody
  *

  Infantilnost a tvůrčí impotence na kvadrát. Ale zase je to lepší jak Mrazík (beze srandy).(25.8.2010)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace