poster

Pat a Mat ve filmu

 • anglický

  Pat and Mat in a Movie

  (festivalový název)
 • Slovensko

  Pat & Mat vo filme

Animovaný / Rodinný

Česko, 2016, 80 min

Režie:

Marek Beneš

Scénář:

Marek Beneš

Kamera:

Jan Chvojka

Hudba:

Petr Skoumal

Producenti:

Tomáš Eiselt

Střih:

Marek Beneš
(další profese)

Komentáře uživatelů k filmu (76)

 • gouryella
  ****

  Čeka jsem spíše ucelenějsí "jednofilm" než slepenec několika příběhů šikovné dvojky ajeťáků, ale i tak jsem spokojen.....(3.10.2016)

 • T2
  ****

  Rozpočet $-miliónovTržby USA Tržby Celosvetovo $296,000▐ dvojica kutilov Pat & Mat boduje aj v celovečernom filme a všetko tu je na správnom mieste presne tak ako má byť, všetko riešia najzložitejšie ako sa len dá, vydarené spoty - krátke filmy vo filme, ktoré majú stále svoje čaro a uletenosť v danej nekonvenčnej nápaditosti /videl v kine: 75%/(20.4.2016)

 • Rominator
  ***

  Pat & Mat ve filmu (2016) jako samostatný film nefunguje, protože jde pouze o deset epizod z cyklu Pat a Mat na venkově (Vodovod, Papírový servis, Vysavač, Podlaha, Suchý strom, Pomerančová šťáva, Rotoped, Kaktus, Obkladačky a Sluneční clona), které si dvojka nešikovných kutilů pouští na promítačce (fragmenty z dílu Promítačka). Všechny tyto epizody lze na Streamu zhlédnout zadarmo. Kuťáci Pat a Mat nedostali ke svým 40. narozeninám odpovídající dárek.(9.10.2016)

 • HAL
  ***

  Film ujde, pro předškolní děti řekl bych velice dobré - potěšilo že to nesklouzlo do trapné modernizace a je to stylem tedy pořád stejné, tedy dnes příjemně retro. A že to není ani moc agitka, pár diskutabilních podprahových sdělení pro děti tam je (aka "recyklace za každou cenu je dobrá", "zlaté české ručičky jsou dobré"), ale není to žádné nasílu vymývání mozků. Což obojí jsou věci, které dnes v českých filmech pro děti tak dobře obvykle nedopadají. Spíš je problém celková koncepce filmu - je to prostě náhodný sled večerníčkových scének. Což až se rozseká, a bude pouštět dětem po jednom před spaním, tak to bude fajn, většina scének je zábavná, ale takto dohromady v hodinu a půl dlouhém celku je to prostě poněkud ubíjející a nudné. 7/10(31.3.2016)

 • Slarque
  ***

  Název lže, Pat a Mat se sice dostali do kina, ale ne ve filmu. Tohle je jednoduše poslepované pásmo deseti večerníčkových epizod, což prostě v kině není dvakrát dobrý nápad. Jejich technická řešení jednoduchých problémů jsou stále dostatečně originální a vtipná, ale při deseti dílech po sobě to nějak přestane bavit (především mnohé děti).(10.4.2016)

 • Flego
  *****

  Ja si vždy užívam kutilské eskapády týchto dvoch diletantov a ani som nepredpokladal, žeby ich celovečerný film mal inú dramaturgiu ako zlepenec večerníčkových príbehov. Síce je to umne pozliepané ako sledovanie samých seba, to nie je podstatné. Doležitejšia je pretrvávajúca zábava a dobrá pohoda pri sledovaní.(4.9.2016)

 • Kamca_
  ***

  Tvořit film ze seriálu, u kterého jste zvyklí na stopáž maximálně 10 minut, není moc dobrý nápad. Ze začátku mě docela bavil, ale postupně je těch 80 minut vážně moc. Čekala jsem bohužel víc. 55%(21.9.2016)

 • dopitak
  ***

  Opravte mě, ale nebyli A je to dřív spíše nešikovná dvojka s dobrými invencemi? V tomhle filmu mi připadá, že většinu věcí dělají šikovně, akorát vymýšlí strašný hovadiny. Tvůrci neměli licenci na původní hudbu (viděl jsem verzi určenou na vývoz)? Epizodičnost není na škodu, protože koukat se na 80 minut v kuse dost dobře nejde, v němém filmu jste uspáváni. Příště ale radši seriál, a s původní hudbou, prosím. Animace parádní.(23.10.2016)

 • vteco
  ***

  Název Pat a Mat ve filmu tak úplně nekoresponduje s konečným výsledkem, jelikož se jedná o soubor zhruba desítky klasických kraťasů. Tím pádem je velmi těžké hodnotit snímek jako celek, ale s výběrem různých patálií problém nevidím. Každý díl funguje tak, jak má a nijak zvláště nepřekvapí, jednoduše klasický Pat a Mat, ovšem tentokrát na velkém plátně a možná až v příliš dlouhé stopáži nejen pro dospělé, ale i pro dítka. [60%] | Kino - Prom.(6.5.2016)

 • mm13
  **

  Ešte že mi môj mladý vysvetlil, že sú stále sprostejší predsa preto, lebo sú stále senilnejší, veď už koľko rokov musia mať. Inak dám nemilosrdný odpad. Tento postreh ale dáva zmysel, tak ich beriem na milosť. Inak na nervy.(9.9.2016)

 • snaked
  ****

  Nepamatuju se, že bych měla Pata a Mata ráda, když jsem byla malá. Spíš mi asi lezli na nervy. Mám pocit, že je docení předškoláci, kteří spontánně reagují na "zběsilé" situace, a potom dospělí, kteří si užijí promyšlenost šílených řešení zlatých českých ručiček a hlaviček. Školákům, kteří sjíždí střílečky a mnohem hustší akci, to asi nebude dost dobré. Ale ráda bych se pletla. 10 příběhů propojených jednoduše "principem" promítání funguje dost dobře, nenudila jsem se ani trochu.(31.3.2016)

 • Tuax
  **

  Velké zklamání, čekal jsem nějaký ucelenější sled navazujících příhod, kde by to bylo nějak provázané, filmově fungující a ne zhlednuti skupiny krátkometrážních zase se snažících epizodek. Navíc dříve mě tihle kujóni bavili, ale v tomto filmu se mi jejich počínání moc nelíbilo, potože už to nebylo takové selské vymýšlení ale mnohé ty jejich výtvory byly extra složité, se kterými by měl problém kejaký vědátor. Navíc mi přišlo hloupé hodit tam dvě epizody se známými deskovkami. Animačně to bylo relativně fajn, i když byly tam vidět i provázky k postavičkám. Celkově tohle nepovažuji za poctu jejich legendě, příliš se to nepovedlo. Film jsem si dost protrpěl a na to jak je to krátké, jsem byl pořád s očima na hodinách, když už to bude za mnou.(29.10.2016)

 • Frajer42
  ***

  Poměrně nedůstojná oslava narozenin. Myslím si, že se jedná o zcela nevhodný koncept na plátna kin. Na druhou stranu by byl asi nesmysl zanášet novoty do něčeho, co fungovalo dlouhé roky - tedy narušovat nějakým způsobem jednotlivé krátké epizody. Bohužel 10 poslepovaných epizod dovede bavit jen ty nejzapřísáhlejší fanoušky. Já jsem nikdy nebyl takovým fanouškem. Kouknout se na to dá. Je to hravé, nápadité a kreativní. Jen se to prostě po pár epizodkách omrzí. Dokonce jsem usnul.(10.10.2016)

 • PP66
  ****

  V kině MAT Pat a Mat - hravě, dětsky:o)(10.4.2016)

 • Filmmaniak
  ***

  Ono je to těžké. Své kvality si Pat s Matem coby večerníček i po letech zachovali - pořád jsou hraví, nápadití, zábavní a vtipně nešikovní a jejich trampoty zkrátka fungují. Ale když jdete do kina na film s názvem Pat a Mat ve filmu, tak přeci jen čekáte něco jiného než pásmo deseti večerníčků poskládaných za sebe (doslova). Pokud se tedy těšíte na něco podobného jako byla Ovečka Shaun ve filmu nebo Panika v městečku, a sice na plnohodnotný film s oblíbenými hrdiny večerníčku zasazenými do celistvého příběhu s celovečerní stopáží, tak v tom tvůrci Pata a Mata nejenže selhávají, ale ani se o nic takového nesnažili. Nostalgie a vzpomínání na dětství se tak nepříjemně mísí s pocity zklamání, protože tahle dvojka kutilů by si pořádný film zasloužila. Delší recenze ZDE.(1.4.2016)

 • otík
  **

  S celovečerním filmem Pata a Mata je to těžké. Jednak čím novější díly, tím sestupná kvalita zábavnosti, jednak deset dílů je velmi těžkotonážní nálož, kterou sotva zvládne dospělý, natož třeba mé pětileté dítě. Od poloviny filmu se už ptá, kdy bude konec, na chvíli ho uklidním tím, že už jen pět dílů, pak ho trochu zabaví pády jeho oblíbených postaviček, aby se za čtvrt hodiny postavil a prohlásil, že už ho to nebaví. A mně taky. Doma si pustíme dílů z DVD kolik děti zvládnou, tady to dostanete v plné palbě bez možnosti úhybu. Samotná kvalita zábavy je dle mně výrazně sestupující. První série měly neskutečné kouzlo, člověk se popadal za břicho. Návrat Pata a Mata po revoluci už měl své mouchy, ale sem tam byla geniální skeč. Tady už není geniální nic, neustálé padání rychle omrzí, nápady nejsou nijak originální a struktura starých dílů (něco těžce vyrobím a pak to nechtě úplně zničím) je ta tam. Jsem zklamán a bohužel ani děti, které u starých dílů doma sedí jako přibité, se po půlce nudily.(6.4.2016)

 • LadyPupu
  ***

  Jedna epizoda za druhou, žádný film. Navíc chlapcům evidentně došel dech a proto víc jak 3 hvězdy ze mě ani Pat a Mat nevymlátí.(26.9.2016)

 • _DAVE_
  **

  V podstatě jen 6 dílů naplácnutých za sebe, jen pro opravdové fandy. Jinak je kulturní zážitek srovnatelný s papírovým DVD za 39Kč.(4.5.2016)

 • CzechGod
  ***

  skoda, ze to je podvod a o film se vubec nejedna, ale o serii nesouvisejicich pribehu :((4.9.2016)

 • silentname
  *****

  Človek je vždy trošku nervózny, keď vie, že sa dostáva na filmové plátno jeho detstvo a s tým aj veľká dávka nostalgie. Ale myslím si, že v prípade "Pat A Mat Vo Filme" sa im dostalo rovnakej dávky lásky, akú pociťovali už pred štyridsiatimi rokmi. A myslím si, že vďaka tomu je tento film veľmi dobrý. Máme tu príbeh, kde nová skrinka musí vymeniť umývadlo, pokračujeme využitím papierových misiek a veľkou dávkou recyklácie, potom nasleduje výroba robotického vysávača a ďalší príbeh sa sústredí na výrobu plávajúcej podlahy. Potom tu máme strom, ktorý bráni našim "ajeťákom" v hre dámy, stretneme sa s novými obkladačkami v kúpeľni, šachovou partiou na streche stodoly, odšťavovaním pomarančov (tento diel si ale pamätám už z minulosti), šlapačka na rotopede a bude tu aj boj so zákerným obrím kaktusom. Všetky príbehy sú podľa mňa vtipné, veľmi dobre napísané a tak ako sa bavili decká v kine som sa zabával na nezdaroch našej dvojice aj ja. A to je základ. Postavy sa nezmenili, situácie sa nezmenili a tým pádom tu máme 80 minút veľkej zábavy. Čo sa môže na filme pokaziť? Úprimne poviem, že mám s filmom len dva drobné problémy. Ale vedia zavážiť. Prvým je fakt, že sme čakali Pata a Mata vo filme. A dočkali sme sa desiatich malých príbehov. Možno je pravda, že by nefungovali vo veľkom filme, ale človek aspoň trošku niečo také čaká. Alebo aby aspoň príbehy na seba aspoň trošku viac nadväzovali. A to je ten druhý problém. Keď máme takto tých pár filmíkov dokopy, pomaly človek začne zabúdať na to, čo videl pred pár minútami. Ale neznamená to, že by bol film zlý. Práve naopak. Je to skutočne dobrý animovaný film pre všetkých malých a pre všetkých, ktorí s touto dvojicou vyrástli tiež. Určite hovorím za seba, že je hodný vášho času. Hodnotenie: A-(9.4.2016)

<< předchozí 1 2 3 4
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace