Pat a Mat ve filmu

Jan Chvojka

Petr Skoumal

Tomáš Eiselt

Marek Beneš

Název Pat a Mat ve filmu tak úplně nekoresponduje s konečným výsledkem, jelikož se jedná o soubor zhruba desítky klasických kraťasů. Tím pádem je velmi těžké hodnotit snímek jako celek, ale s výběrem různých patálií problém nevidím. Každý díl funguje tak, jak má a nijak zvláště nepřekvapí, jednoduše klasický Pat a Mat, ovšem tentokrát na velkém plátně a možná až v příliš dlouhé stopáži nejen pro dospělé, ale i pro dítka. [60%] | Kino - Prom.(6.5.2016)

skoda, ze to je podvod a o film se vubec nejedna, ale o serii nesouvisejicich pribehu :((4.9.2016)

pořád jsou to Pat a Mat tak jak je známe,nicméně od filmu bych očekával víc než jen sled klasických krátkých příhod spojených výměnami kotouče v promítačce...takže vtipné to je víceméně pořád stejně,ale na film je to málo...60%(15.9.2016)

• otík

S celovečerním filmem Pata a Mata je to těžké. Jednak čím novější díly, tím sestupná kvalita zábavnosti, jednak deset dílů je velmi těžkotonážní nálož, kterou sotva zvládne dospělý, natož třeba mé pětileté dítě. Od poloviny filmu se už ptá, kdy bude konec, na chvíli ho uklidním tím, že už jen pět dílů, pak ho trochu zabaví pády jeho oblíbených postaviček, aby se za čtvrt hodiny postavil a prohlásil, že už ho to nebaví. A mně taky. Doma si pustíme dílů z DVD kolik děti zvládnou, tady to dostanete v plné palbě bez možnosti úhybu. Samotná kvalita zábavy je dle mně výrazně sestupující. První série měly neskutečné kouzlo, člověk se popadal za břicho. Návrat Pata a Mata po revoluci už měl své mouchy, ale sem tam byla geniální skeč. Tady už není geniální nic, neustálé padání rychle omrzí, nápady nejsou nijak originální a struktura starých dílů (něco těžce vyrobím a pak to nechtě úplně zničím) je ta tam. Jsem zklamán a bohužel ani děti, které u starých dílů doma sedí jako přibité, se po půlce nudily.(6.4.2016)

Tvořit film ze seriálu, u kterého jste zvyklí na stopáž maximálně 10 minut, není moc dobrý nápad. Ze začátku mě docela bavil, ale postupně je těch 80 minut vážně moc. Čekala jsem bohužel víc. 55%(21.9.2016)