Pat a Mat ve filmu

Jan Chvojka

Petr Skoumal

Tomáš Eiselt

Marek Beneš

Pat & Mat ve filmu (2016) jako samostatný film nefunguje, protože jde pouze o deset epizod z cyklu Pat a Mat na venkově (Vodovod, Papírový servis, Vysavač, Podlaha, Suchý strom, Pomerančová šťáva, Rotoped, Kaktus, Obkladačky a Sluneční clona), které si dvojka nešikovných kutilů pouští na promítačce (fragmenty z dílu Promítačka). Všechny tyto epizody lze na Streamu zhlédnout zadarmo. Kuťáci Pat a Mat nedostali ke svým 40. narozeninám odpovídající dárek.(9.10.2016)

• Tuax

Velké zklamání, čekal jsem nějaký ucelenější sled navazujících příhod, kde by to bylo nějak provázané, filmově fungující a ne zhlednuti skupiny krátkometrážních zase se snažících epizodek. Navíc dříve mě tihle kujóni bavili, ale v tomto filmu se mi jejich počínání moc nelíbilo, potože už to nebylo takové selské vymýšlení ale mnohé ty jejich výtvory byly extra složité, se kterými by měl problém kejaký vědátor. Navíc mi přišlo hloupé hodit tam dvě epizody se známými deskovkami. Animačně to bylo relativně fajn, i když byly tam vidět i provázky k postavičkám. Celkově tohle nepovažuji za poctu jejich legendě, příliš se to nepovedlo. Film jsem si dost protrpěl a na to jak je to krátké, jsem byl pořád s očima na hodinách, když už to bude za mnou.(29.10.2016)

• mm13

Ešte že mi môj mladý vysvetlil, že sú stále sprostejší predsa preto, lebo sú stále senilnejší, veď už koľko rokov musia mať. Inak dám nemilosrdný odpad. Tento postreh ale dáva zmysel, tak ich beriem na milosť. Inak na nervy.(9.9.2016)

skoda, ze to je podvod a o film se vubec nejedna, ale o serii nesouvisejicich pribehu :((4.9.2016)

Ono je to těžké. Své kvality si Pat s Matem coby večerníček i po letech zachovali - pořád jsou hraví, nápadití, zábavní a vtipně nešikovní a jejich trampoty zkrátka fungují. Ale když jdete do kina na film s názvem Pat a Mat ve filmu, tak přeci jen čekáte něco jiného než pásmo deseti večerníčků poskládaných za sebe (doslova). Pokud se tedy těšíte na něco podobného jako byla Ovečka Shaun ve filmu nebo Panika v městečku, a sice na plnohodnotný film s oblíbenými hrdiny večerníčku zasazenými do celistvého příběhu s celovečerní stopáží, tak v tom tvůrci Pata a Mata nejenže selhávají, ale ani se o nic takového nesnažili. Nostalgie a vzpomínání na dětství se tak nepříjemně mísí s pocity zklamání, protože tahle dvojka kutilů by si pořádný film zasloužila. Delší recenze ZDE.(1.4.2016)